ПОПЕРЕДЖЕНЯ (ПРОФІЛАКТИКА) депресії, пов’язаної з ЗЗК

Ну нарешті добралися до ПОПЕРЕДЖЕНЯ (ПРОФІЛАКТИКИ) депресії, пов’язаної з захворюваннями ЗЗК.

  • Перше правило і, напевно, саме основне: в стані ремісії поменше заглядайте, що там в унітазі, не намагайтесь згадати шкалу Брістоля. Не у всіх все має бути однаково та ідеально. Можливо ваш ідеальний варіант –це п’ятий або шостий. Звичайно, при появі крові та слизу варто і подивитись. Але якщо ремісія, то перестаньте «ковирятися» у своїх «результатах» харчування. Спочатку це буде важко вдаватися. Але, з практикою ви побачите, що рівень тривоги значно зменшиться.
  • Сон. Намагайтеся спати не менше 8 годин. Саме уві сні наш кишківник має найбільшу здатність до самовідновлення. Якщо все ж таки є нічні «забіги», то варто трішки досипати в день, або розраховувати так, щоб лягати спати до 21.00 (недостача сну дуже впливає на розвиток загострення).
  • Режим дня. Розподіляйте час так, щоб ви не були в ролі «і коня на скаку, і в горящую ізбу». Не відчувайте почуття провини за відпочинок. Майте на телефоні додаток, який допоможе планувати ваш час і завдання на день.
  • Більше сонця і свіжого повітря. Якщо вас відпускає «білий товариш», то витрачайте певний проміжок часу для дорогоцінних прогулянок на природі.
  • Харчування. Тут вже все індивідуально. Їжте те, що підходить вам та не викликає негативних наслідків. Єдине, що хочу зауважити – НЕ ПЕРЕЇДАЙТЕ!!! Це однозначно може викликати проблеми.
  • Спорт та фізичні навантаження. Займайтеся тим, від чого отримуєте кайф, але дивіться як реагує ваш кишківник. Для одних – дуже класно, для інших – все з точністю до навпаки.
  • Говоріть. Якщо вас щось бентежить – ГОВОРІТЬ!!! Не тримайте це в собі, «не проковтуйте». Знайдіть групи підтримки, чи то сім’я, чи то друзі, чи то група людей з ЗЗК. Якщо вам здається, що ви вже всім набридлі зі своїми розмовами про болячку, ведіть щоденник, це дуже хороший інструмент для «викиду наболілого»!
  • Коло позитивних людей. Вибирайте комфортне для вас коло спілкування, де ви зможете почувати себе самим собою, не буде страху сказати: «ой, sorry, мушу бігти в туалет», а через 5 хвилин знову сказати те сам. Чим більше ми проводимо часу з позитивно налаштованими людьми, тим більш позитивними стаємо і ми.
  • Сміх. Дивіться камеді-шоу, читайте анекдоти, дивіться меми та просто смійтеся, навіть коли не дуже хочеться. Сміх на фізичному та емоційному рівні запускає позитив.
  • Фільтрація інформації. Обмежте перегляд негативних новин, особливо на кронопорталі. Читайте лише ту інфу, де люди ПОЗИТИВНО діляться своїми історіями, а не вганяють вас в стан неврозу, паніки і страху з гаслом «Ми всі вмремо».
  • Бажання та плани. Заведіть в смартфоні нотатник, де записуйте всі свої мрії, плани, або те, що ви хочете побачити, або що відвідати. Повірте, що це працює. Написали – забули – але процеси запустились…візуалізуйте свої мрії.
  • Самореалізація. Займайтесь улюбленою справою. Вчіться на безкоштовних он-лайн платформах. Так і думки відволочуться від негативу, і, можливо, відкриєте для себе щось нове та улюблене.
  • Хороші справи. Ану-ка зробіть генеральне прибирання в квартирі, знайдіть речі, які ще хороші, але ви давно їх не носите, книжки, які вже не читаєте, продукти, які вам не заходять, але шкода викинути, а, можливо, і техніку, яку давно не використовуєте. Складіть все це в коробки та знайдіть організації, які займаються безхатченками, літніми покинутими людьми, або людьми, які опинились у важких складних обставинах та подаруйте їм ці речі. Інколи, роблячи добрі речі, ми набагато більше отримуємо, ніж віддаємо.

«It ‘simple, but not easy». Але для профілактики депресії одного разу, і одного пункту замало. Почніть з декількох та зробіть з них щоденні звички. Лише в цьому випадку ви побачите результат, а як ні, то це просто прочитана і одразу ж забута стаття.

Всім бажаю позитиву та яскраво забарвленого життя!

 

Автор: Кристина Язева

Фейсбук https://www.facebook.com/profile.php?id=100003311839806

Е-мейл: [email protected]

    Задати питання автору

     

     

    Пов'язані Публікації

    Залишити коментар

    Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

    Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
    Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

    Адреса і контакти

    Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
    Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
    Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
    Ел. пошта: [email protected]
    Facebook: gofulllife

    Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"