Коронавірус та ЗЗК: Вітаміни та добавки

Чи повинні хворі на ЗЗК приймати вітаміни, мінерали або харчові добавки, щоб уникнути зараження COVID-19?

Є багато питань щодо нового коронавірусу (COVID-19) та того, чи можуть вітаміни, мінерали чи харчові добавки допомогти пацієнтам із ЗЗК уникнути зараження вірусом. Крім того, люди задаються питанням, чи можуть допоміжні підходи допомогти скоротити перебіг захворювання або зменшити вплив COVID-19. Перш за все, добавки НЕ повинні замінювати ліки, здорове харчування, постійне вживання рідини, миття рук та соціальне дистанціювання . Наразі немає доказів, які б підтверджували використання добавок, включаючи вітаміни та мінерали для запобігання або лікування вірусу COVID-19. Ми сподіваємось, що наведена нижче інформація допоможе вам, вашій родині зрозуміти деякі речі, пов’язані з COVID-19 та вітамінами, мінералами та добавками.

Пам’ятайте, що найважливіші речі, які ви можете зробити, щоб захистити себе та запобігти поширенню вірусу, включають:

  • Мийте руки ретельно і часто. Мийте руки не менше 20 секунд, використовуючи мило та воду, чистіть між пальцями та під нігтями. Якщо мило та вода недоступні, використовуйте дезінфікуючий засіб на основі спирту, який містить щонайменше 65% спирту. 
  • Уникайте потиску рук. Намагайтесь не торкатися очей, носа та рота.
  • Дезінфікуйте будь-які спільні поверхні.
  • Практикуйте соціальне дистанціювання. Обмежте тісний контакт з іншими (тримайтеся на відстані не менше 1.5 метрів), зменшить непотрібні поїздки, залишайтеся вдома і уникайте відвідувачів у себе вдома.   

Харчові добавки та  COVID-19

Наразі немає доказів, які б підтримували добавки, включаючи вітаміни та мінерали, для запобігання або лікування вірусу COVID-19. Зараз проводяться клінічні дослідження щодо розробки вакцин проти коронавірусу.

Імунна підтримка

Є кілька добавок, які можуть підтримувати імунну систему. Інформація, приведена нижче, зосереджена на вітамінах, мінералах та інших пероральних добавках та дослідженнях, що підтримують їх використання. Зверніть увагу, це загальна інформація про імунну підтримку. В даний час не існує досліджень, які б демонстрували ефективність цих добавок для підтримки тих, хто заражений COVID-19.

Перш ніж приймати будь-які добавки, включаючи наведені нижче, будь ласка, обговоріть ризики та переваги зі своїм лікарем.

Нарешті, хвороба Крона та Виразковий коліт, спільно відомий як запальні хвороби кишечника (ЗЗК), є наслідками надактивної імунної системи. Підвищення активності імунної системи наразі не рекомендується, тому, що на даний момент не існує жодних досліджень чи рекомендацій експертів із ЗЗК, які б підтримували добавки для запобігання зараження COVID-19.

 

Вітамін D

Вітамін D може підвищити здатність підтримувати імунний захист. 

Дослідження показали, що низький рівень вітаміну D, пов’язаний з підвищеним ризиком розвитку інфекцій верхніх дихальних шляхів, включаючи грип. У 2019 році рандомізоване контрольне дослідження 11,321 пацієнта зробило висновок про те, що добавка вітаміну D є безпечною та захисною від ГРВІ. Інші дослідження свідчать, що добавки з вітаміном D покращують реакцію на антивірусні методи лікування (антивірусні засоби застосовуються для лікування таких захворювань, як гепатит С та ВІЛ).

Якщо ви розглядаєте вітамін D, можливо, вам знадобиться аналіз крові для вимірювання поточних рівнів вітаміну D. Побічні ефекти прийому вітаміну D рідкісні, але високий прийом може спричинити підвищення рівня кальцію в крові. Порадьтеся з лікарем, перш ніж починати або збільшувати прийом вітаміну D.

 Цинк

Цинк є мінералом і він потрібен для розвитку імунних клітин та їх ділення (білі кров’яні клітини є прикладом імунних клітин). Цинк відіграє роль у запальній реакції організму (захист організму від вірусів, бактеріальних та грибкових загарбників). Дослідження показують, що цинк може сприятливо впливати на результат (тобто меншу тривалість) різних інфекцій, включаючи звичайну застуду (яка спричинена коронавірусом іншого типу) та гостру інфекцію нижніх дихальних шляхів. Однак на сьогодні не існує жодних доказів, які б підтримували добавку цинку, що сприяє зменшенню ризику виникнення COVID-19.

Оскільки цинк всмоктується в тонкому кишечнику, пацієнтам із хворобою Крона, пацієнтам зі значною діареєю та тим, хто недоїдає, може знадобитися доповнення цинком. Перш ніж додавати цинк у свою терапія, обговоріть це із лікарем, оскільки тривалий прийом цинку (> 40 мг щодня) може призвести до дефіциту міді та анемії. Побічні ефекти включають нудоту, блювоту, діарею та металевий присмак у роті. 

Вітамін С

Кожному в той чи інший момент було призначено приймати вітамін С, коли вони застудилися. Для цієї рекомендації є причина. Вітамін С відіграє певну роль у підтримці імунних клітин та нашої здатності боротися з інфекцією. Здається, вітамін С здатний запобігати та лікувати респіраторні та системні інфекції (у всьому тілі), посилюючи імунні функції нашого організму. Вітамін С, що споживається перорально, ймовірно, безпечний, коли прийом дорослих не перевищує 2000 мг щодня. Прийом> 2000 мг щодня може спричинити діарею, розлад шлунку та камені в нирках. Показано, що висока доза внутрішньовенного введення вітаміну С, що вводиться медичним працівником, покращує симптоми важких перепадів, таких як сепсис та синдром гострого респіраторного захворювання, що є наслідком вірусних інфекцій.

Немає доказів щодо використання та доповнення вітаміну С для профілактики або лікування COVID-19.

 

Хоча це не є вичерпним переліком добавок, це саме ті, про які найчастіше запитують пацієнти із ЗЗК. Ваші друзі, родина та Інтернет можуть порекомендувати ряд інших добавок для запобігання або полегшення симптомів інфекції, але важливо розуміти дослідження та докази (або відсутність доказів) для підтримки таких підходів.

Хворим на ЗЗК настійно рекомендують провести дослідження крові на рівень тих та інших вітамінів та мінералів, та порадитись із своїм лікарем.  На ринку є безліч продуктів, які заявляють, що це засоби для лікування COVID-19 або профілактики від коронавірусу.

Будьте обережні, оскільки деякі продукти, які рекламуються як “чудодійні” рішення, можуть виявитись шкідливими. На завершення, на сьогоднішній день не існує вакцини або затвердженої терапії для лікування COVID-19, але клінічні випробування тривають.  

Пам’ятайте, що найважливіші речі, які ви можете зробити, щоб захистити себе та запобігти поширенню вірусу, включають:

Мийте руки ретельно і часто. 

Уникайте потискування рук. 

Не торкайтеся очей, носа та рота.

Продезінфікуйте будь-які спільні поверхні. 

Практикуйте соціальне дистанціювання.   

 

Джерело: https://www.crohnscolitisfoundation.org/coronavirus/vitamin-supplements

Пов'язані Публікації

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"