Нове дослідження зв’язує кишкові грибки із запаленням кишечника у пацієнтів із хворобою Крона

Нове дослідження зв’язує кишкові грибки із запаленням кишечника у пацієнтів із хворобою Крона

Результати нового дослідження, проведеного науковцями з Сase Western Reserve University США, є кроком до покращення лікарського розуміння хвороби Крона та факторів, що лежать в її основі та призводять до розвитку запалення кишкової стінки.

Хвороба Крона – це тип запального захворювання кишечника (далі ЗЗК), яке потенційно може призвести до формування хронічного запального ураження всього травного тракту. Симптоми цього захворювання включають діарею, біль та спазми в животі, швидку втомлюваність, втрату ваги тощо. Не існує поки що ліків, які б назавжди позбавляли людей від хвороби Крона, але пацієнти можуть полегшити симптоми за допомогою сучасних варіантів лікування.

Нові варіанти лікування осіб, що страждають на хворобу Крона, можуть з’явитися на горизонті завдяки дослідженню, що пов’язує поширений збудник грибкової інфекції із запальним захворюванням кишечника.

Дослідження нещодавно з’явилося в клітинній і молекулярній гастроентерології та гепатології. Проведене на базі Медичної школи Case Western Reserve США, воно зосереджується на ролі грибка Candida tropicalis (C. tropicalis) у запуску хронічного запалення в мікробіоті кишечника. Мікробіота кишечника – це складна екосистема грибків і бактерій, що знаходяться в травному тракті.

У своїй роботі науковці вивчали взаємодію грибка на рівні тканин на тваринних моделях і викликали у піддослідних тварин коліт (запалення, що розвивається тільки в межах стінки товстої кишки) за допомогою хімічної сполуки. У тварин, інфікованих C. tropicalis, були виявлені ознаки більш інтенсивного запалення та значного дисбалансу складу мікробіоти кишечника зі змінами рівня бактерій.

Автори роботи стверджують, що результати демонструють, що цей дисбаланс грибків і бактерій може вплинути на формування у тварин і людей схильності до розвитку запальних захворювань кишечника. Попередні дослідження показали, що у людей, що страждають на хворобу Крона, рівень в організмі збудника C. tropicalis вищий у порівнянні зі здоровими. Розуміння впливу C. tropicalis на здоров’я людини відіграє певну роль у розробці методів лікування хвороби Крона.

«Наші результати дають наукове обґрунтування для усунення грибкової інфекції кишечника C. tropicalis», — сказав Фабіо Комінеллі, професор медицини та патології та заступник декана з розробки програми в Школі медицини Case Western Reserve. — «Наступним кроком у нашому дослідженні є вивчення ролі інших грибкових організмів у кишечнику, а потім використання та оптимізація протигрибкової терапії у пацієнтів із цим руйнівним станом. У пацієнтів з хворобою Крона дуже важко досягти ремісії».

Джерело: https://www.sciencedaily.com/releases/2022/01/220110145252.htm

Пов'язані Публікації

 • Новини на головній

  Кишкові стриктури та хвороба Крона

  Стриктури можуть бути легкими або важкими, а в найважчих випадках можуть призвести до повної непрохідності кишечника, тобто жодна їжа або рідина не зможе пройти через цю частину кишечника. Якщо це трапляється, необхідна екстрена хірургічна операція, щоб забезпечити вільний вихід для продуктів травлення.

 • Блог, Новини на головній

  Діарея та запальні захворювання кишечника

  Для багатьох людей із запальною хворобою кишечника (ЗЗК) – хворобою Крона , виразковим колітом або мікроскопічним колітом – діарея є нормальним явищем у повсякденному житті. Це один із найпоширеніших симптомів для більшості видів ЗЗК. Діарея часто буває з кров’ю або слизом та гноєм.
  Якщо ви вперше стикаєтеся з цим видом діареї, це може бути неприємним явищем. Важливо, якщо ви бачите кров у стільці або частота відвідування туалету не покращується, зверніться до лікаря.

 • Блог, Новини на головній

  Чи можуть стовбурові клітини вилікувати Хворобу Крона?

  Рік тому Майкл Мічелі почувався повністю виснаженим від хвороби Крона. 38-річному татові двох хлопчиків діагноз поставили в 1997 році, коли він був другокурсником коледжу. Наступні два десятиліття він перепробував безліч ліків та процедур, щоб знайти полегшення від своїх симптомів. Жодні з них не працювали.

 • Блог

  Що таке Хвороба Крона? Частина 2

  Хоча важливо розпізнати ознаки Хвороби Крона, підтвердити діагноз може тільки лікар. Якщо ви підозрюєте, що у вас є запальне захворювання кишечника (ЗЗК), будь ласка, заплануйте зустріч з лікарем, щоб розробити план діагностики та лікування.

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"