Хвороба Крона та менструація

Хвороба Крона може впливати на багато аспектів вашого життя, починаючи від того, що ви їсте, до занять, якими ви займаєтесь. Це також може вплинути на ваш менструальний цикл.

Деякі жінки виявляють, що симптоми Хвороби Крона погіршуються під час менструації. У інших спостерігаються більш болючі або нерегулярні менструації.

Нижче наведено кілька проблем із менструальним циклом, які може викликати Хвороба Крона у жінок, і що з цим робити:

Хвороба Крона та нерегулярні менструації

Хвороба Крона може порушити нормальний менструальний цикл. Менструації  можуть наставати частіше, рідше або зовсім не з’являтися.

Ці порушення циклу частково спричинені зміною рівня гормонів. Також можуть впливати на цикл препарати, які жінка приймає для лікування симптомів Хвороби Крона. Стероїдні ліки (гормональні препарати) можуть зробити менструальні цикли нестабільними.

Нерегулярні місячні можуть стати проблемою, якщо жінка хоче завагітніти. Але зазвичай, після кількох років правильного лікування Хвороби Крона менструальні цикли повинні стати більш регулярними.

Хвороба Крона та перша менструація

У більшості людей діагностовано Хворобу Крона у віці від 15 до 35 років. Дівчата, у яких діагностували Хворобу Крона в ранньому підлітковому віці, зазвичай отримують перші місячні пізніше, ніж інші.

Приймання стероїдів (гормональних препаратів) або недостатня вага також можуть затримати першу менструацію. У деяких дівчат навіть не наступає перша менструація, доки Хвороба Крона не перейде в стан ремісії.

Хвороба Крона може вплинути на симптоми менструації й навпаки

Якщо ви помітили, що симптоми Хвороби Крона погіршуються протягом менструації, то це правда, вам не здається. Дослідження, проведене у 2014 році,  встановило, що жінки із запальним захворюванням кишечника (ЗЗК), таким як Хвороба Крона або Виразковий коліт, відчувають біль і сильніший перебіг менструації, ніж ті, хто не має ЗЗК. У них також додатково виникають такі симптоми, як діарея, нудота, спазми в животі та метеоризм.

Жінки, у яких були болісні місячні до того, як їм поставили діагноз Хвороба Крона, як правило, мають більше болю та інших симптомів протягом менструації, ніж ті, хто не має такого діагнозу.

Дослідники вважають, що деякі симптоми Хвороби Крона, що виникають під час менструації, можуть бути пов’язані з виділенням речовин, які називаються «простагландинами» (prostaglandins – пер.).

Простагландини змушують матку скорочуватися, щоб відторгнути її слизову оболонку. Вони також сприяють скороченню м’язів шлунково-кишкового тракту, що може спричинити такі симптоми, як біль та діарея.

Запалення, яке виникає від Хвороби Крона може впливати на рівень гормонів, які сприяють появі симптомів менструації. Чи відчуваєте ви більші або гірші симптоми Хвороби Крона протягом менструації, може залежати від тяжкості вашого стану та того, які ліки ви приймаєте для лікування.

Іноді важко сказати, чи менструація або Хвороба Крона винні в тому, що ви відчуваєте. Ці два стани можуть викликати заплутано подібні симптоми, зокрема:

нудота і блювота

діарея

болі

дратівливість

проблеми зі сном

Хвороба Крона та менструальний цикл

Всім відомо, що менструальний цикл контролюється певними гормонами. Щомісяця гіпофіз жінки виділяє фолікулостимулюючий гормон (ФСГ) і лютеїнізуючий гормон (ЛГ). Ці гормони стимулюють фолікули яєчників дозрівати і виробляти яйцеклітину.

Рівень естрогену поступово підвищується протягом усього циклу. Це призводить до підвищення ЛГ, що призводить до дозрівання однієї яйцеклітини. Рівень гормону прогестерону підвищується, щоб підготувати слизову оболонку матки до можливої вагітності. Якщо жінка не завагітніла, рівень гормону падає. Слизова матки відторгається, і наступає менструація.

Хвороба Крона викликає запалення, яке може змінити рівень гормонів, які контролюють менструальний цикл. Це може призвести до нерегулярних місячних.

Варіанти лікування

Одним зі способів керувати як менструацією, так і симптомами Хвороби Крона є приймання протизаплідних препаратів. Протизаплідні препарати можуть зробити менструацію регулярною, легшою та менш болючою. Таблетки також можуть покращити симптоми Хвороби Крона, які загострюються в період менструації.

Будьте обережні, приймаючи певні безрецептурні препарати для лікування неприємних симптомів менструації. Нестероїдні протизапальні препарати (НПЗЗ), такі як ібупрофен та аспірин, можуть погіршити симптоми Хвороби Крона, і вони можуть викликати загострення.

Коли звертатися до лікаря

Зверніться до лікаря, який лікує вашу Хворобу Крона, якщо ви помітили, що ваші симптоми погіршуються приблизно під час менструації. Якщо місячні болючі або нерегулярні, зверніться до гінеколога.

Ваш лікар може захотіти перевірити вас на наявність інших захворювань, які можуть викликати подібні симптоми, такі як ендометріоз. Жінки з ендометріозом мають підвищений ризик розвитку Хвороби Крона.

Висновок

Хвороба Крона може вплинути на менструальний цикл жінки. Місячні можуть наставати не так регулярно, як до того, як був поставлений діагноз. Під час менструації у жінки може з’являтися біль, діарея та інші симптоми.

Зрештою, менструальний цикл повинен вирівнятися. Правильне лікування Хвороби Крона, зазвичай, допомагає повернутися до нормального менструального циклу.

 

Джерело: https://www.healthline.com/health/crohns-disease/crohns-disease-and-your-menstrual-cycle?fbclid=IwAR0CWl9FgFoc0pZN5UkMAxSDf6aRKvY1JOjDs3UknhW_aaaEvdtQaD_vz0Q#your-period

Пов'язані Публікації

 • Блог, Новини на головній

  Нове дослідження зв’язує кишкові грибки із запаленням кишечника у пацієнтів із хворобою Крона

  Результати нового дослідження, проведеного науковцями з Сase Western Reserve University США, є кроком до покращення лікарського розуміння хвороби Крона та факторів, що лежать в її основі та призводять до розвитку запалення кишкової стінки.

 • Новини на головній

  Кишкові стриктури та хвороба Крона

  Стриктури можуть бути легкими або важкими, а в найважчих випадках можуть призвести до повної непрохідності кишечника, тобто жодна їжа або рідина не зможе пройти через цю частину кишечника. Якщо це трапляється, необхідна екстрена хірургічна операція, щоб забезпечити вільний вихід для продуктів травлення.

 • Блог, Новини на головній

  Діарея та запальні захворювання кишечника

  Для багатьох людей із запальною хворобою кишечника (ЗЗК) – хворобою Крона , виразковим колітом або мікроскопічним колітом – діарея є нормальним явищем у повсякденному житті. Це один із найпоширеніших симптомів для більшості видів ЗЗК. Діарея часто буває з кров’ю або слизом та гноєм.
  Якщо ви вперше стикаєтеся з цим видом діареї, це може бути неприємним явищем. Важливо, якщо ви бачите кров у стільці або частота відвідування туалету не покращується, зверніться до лікаря.

 • Блог, Новини на головній

  Чи можуть стовбурові клітини вилікувати Хворобу Крона?

  Рік тому Майкл Мічелі почувався повністю виснаженим від хвороби Крона. 38-річному татові двох хлопчиків діагноз поставили в 1997 році, коли він був другокурсником коледжу. Наступні два десятиліття він перепробував безліч ліків та процедур, щоб знайти полегшення від своїх симптомів. Жодні з них не працювали.

 • Блог

  Що таке Хвороба Крона? Частина 2

  Хоча важливо розпізнати ознаки Хвороби Крона, підтвердити діагноз може тільки лікар. Якщо ви підозрюєте, що у вас є запальне захворювання кишечника (ЗЗК), будь ласка, заплануйте зустріч з лікарем, щоб розробити план діагностики та лікування.

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"