Триклозан може викликати запалення кишечника

Нове дослідження, проведене на мишах, показує, як триклозан, антимікробний засіб, що міститься в багатьох предметах побуту, включаючи деякі зубні пасти, іграшки та тисячі інших продуктів, може викликати запалення кишечника.

Все частіше вчені пов’язують триклозан з кишковою мікробіотою та кишковим запаленням. У новому дослідженні вони розглядають потенціал для боротьби із пошкодженням кишечника, до якого може призводити ця сполука. Отримані результати пропонують нові підходи до покращення діагностики, профілактики та лікування запальних захворювань кишечника (далі ЗЗК).

Міжнародна група науковців на чолі з Університетом Північної Кароліни в Чапел-Хілл, Університетом штату Массачусетс Амхерст і Гонконгським баптистським університетом виявила бактерії й навіть специфічні ферменти, які викликають шкідливу дію триклозану. Крім того, дослідження на мишах демонструють, що ці бактеріальні ферменти можливо заблокувати й таким чином попередити розвиток запалення. Висновки були опубліковані в Nature Communications.

Попередні публікації демонстрували токсичність триклозану, але нове дослідження надає ближчий погляд на зміни, спричинені цією речовиною у мікроскопічній популяції кишечника. Вчені пов’язували специфічні мікробні ферменти кишечника, зокрема білки кишкової мікробної бета-глюкуронідази (GUS), з триклозаном і показали, що ці ферменти змушують триклозан спричиняти хаос у кишечнику.

Знаючи, які саме бактеріальні білки були винуватцями у розвитку запального процесу, команда використала інгібітор, націлений на мікробіоту, щоб блокувати процес розщеплення триклозану в кишечнику. Блокування цього процесу у мишей запобігало пошкодженню товстої кишки та симптомам коліту.

Автори дослідження припускають необхідність кращого розуміння впливу хімічних речовин навколишнього середовища на здоров’я кишечника.

Триклозан раніше був широко доступним у складі антибактеріальних мил. Але у 2016 році Управління з контролю за продуктами та ліками США дало розпорядження виключити його з засобів для миття рук, які використовуються в домашніх умовах і в лікарнях, через побоювання, що вони сприяють розвитку більшої стійкості бактерій до протимікробних засобів.

Але триклозан залишається повсюдно поширеним як інгредієнт, який додають до косметики, килимків для йоги та іншого спортивного одягу та спорядження, щоб зменшити бактеріальне забруднення. Він також зазвичай використовується в багатьох зубних пастах – зі схваленням FDA – оскільки було встановлено, що він запобігає гінгівіту.

Триклозан легко всмоктується в шлунково-кишковому тракті, і провідні автори дослідження пишуть, що «безпеку триклозану та споріднених сполук слід переглянути, враховуючи їх потенціал для пошкодження кишечника».

Джерело: https://www.sciencedaily.com/releases/2022/01/220110103250.htm

Пов'язані Публікації

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"