Допоміжна репродуктивна терапія є безпечною для жінок із запальними захворюваннями кишечника

Допоміжна репродуктивна терапія є безпечною для жінок із запальними захворюваннями кишечника

Допоміжна репродуктивна терапія є безпечною для жінок із запальними захворюваннями кишечника (далі ЗЗК), при цьому результати, ймовірно, подібні у жінок з виразковим колітом та хворобою Крона, яка піддається медикаментозній терапії, у порівнянні з загальною популяцією, згідно з результатами систематичного огляду та метааналізу.

Однак показники успіху допоміжної репродуктивної терапії (далі ДРТ) нижчі після хірургічного втручання, пов’язаного з хворобою Крона, і після невдалого накладання анастомозу (хірургічний спосіб з’єднання частин травного тракту при різних станах, наприклад, видаленні значно враженої частини кишечника – прим. перекл.) на клубову кишку.

На думку дослідників, жінки, які страждають на хворобу Крона і мали попередні оперативні втручання, і яким не вдається завагітніти природним шляхом, мають бути скеровані до фахівців з ДРТ. За можливості, у таких пацієнток за наявності медичних показань слід відтермінувати формування селективного анастомозу клубової кишки до завершення виношування дитини.

Відомо, що фертильність може бути знижена у жінок з активним ЗЗК або після накладання анастомозу, але ефективність ДРТ при ЗЗК погано задокументована, як зауважили дослідники. Вони проаналізували 11 досліджень із загальною вибіркою понад 30 000 жінок із ЗЗК та 156 000 контрольних осіб; вибірка у чотирьох із цих досліджень складалася з 250 жінок з хворобою Крона, 522 – у дослідженнях осіб із виразковим колітом та 53 073 особи складали контрольну групу, були включені в метааналіз.

У порівнянні з загальною популяцією, жінки з хворобою Крона (з попередньою операцією або без неї) не мали суттєвої різниці в частоті успішної вагітності, але мали меншу частку живонароджених немовлят за цикл ДРТ.

Рівень живонароджуваності немовлят в жінок, які пройшли ДРТ та отримували лише медикаментозне лікування хвороби Крона, не знижувався в порівнянні із загальною популяцією, але цей показник був на 49–71% нижчим після операції, пов’язаної з хворобою Крона.

Жінки із виразковим колітом не мали суттєвої різниці ні в частоті вагітності, ні в частоті народження живих немовлят, але показники живонароджуваності були знижені за умови невдалого накладання анастомозу на клубову кишку.

Дослідники попереджають, що цей аналіз «обмежується відносною нестачею опублікованих робіт, причому деякі дослідження включають дані, що перекриваються», і в більшості порівнянь метааналіз базувався на даних датських досліджень.

Усі дослідження, включені в цей огляд, були ретроспективними когортними проєктами, які не могли скоригувати важливих факторів, включаючи активність захворювання, статус куріння, тривалість курсу та різновид препаратів для лікування ЗЗК, які отримували жінки. Останній пункт може бути корисним для ДРТ завдяки зменшенню запального навантаження.

Джерело: https://www.medscape.com/viewarticle/962480

Пов'язані Публікації

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"