Мікропластик може викликати запалення кишечника

Дослідження показало, що в осіб із запальними захворюваннями кишечника (далі ЗЗК) у фекаліях на 50% більше мікропластику, ніж у здорових.

Попередні дослідження показали, що мікропластик може викликати запалення кишечника та інші проблеми з травленням у лабораторних тварин, але дослідження є першим, присвяченим вивченню потенційного впливу його на людей. Науковці знайшли 42 часточки мікропластику на грам у висушених зразках фекалій людей із ЗЗК й 28 часточок – у здорових людей.

Концентрація мікропластику також була вищою в осіб, які мали важчий перебіг ЗЗК, що може свідчити про зв’язок між цим та знахідкою. Однак отримані дані не доводять достеменно причинно-наслідкового зв’язку, і вчені заявили, що необхідно провести подальші вивчення. Можливо, наприклад, запалення кишкової стінки призводить до накопичення більшої кількості мікропластику.

Забруднення мікропластиком охопило всю планету, від вершини Евересту до найглибших океанів. Вже відомо, що люди споживають крихітні частинки його з їжею та водою, а також вдихають їх. Відомо, що мікропластик шкодить дикій природі, але дуже мало відомо про його вплив на здоров’я людей, хоча дослідження, опубліковане раніше в грудні, показало, що він пошкоджує клітини людського організму в лабораторних умовах.

У дослідженні, опублікованому в журналі Environmental Science & Technology, були проаналізовані зразки випорожнень, отримані від 50 здорових людей та 52 людей, що страждають на ЗЗК. Учасники були мешканцями різних частин Китаю; вони також заповнювали анкету, яка включала інформацію про свої харчові та питні звички за попередній рік.

Крім зв’язку із ЗЗК, вчені виявили, що особи, які зазвичай пили воду з пляшок або вживали їжу на винос, мали приблизно вдвічі більшу концентрацію мікропластику у калі. Всього серед мікропластику було знайдено 15 різних видів пластику. Найпоширенішими були ПЕТ, який використовується у виготовленні пляшок з водою та харчових контейнерів, а також поліамід, який також міститься в харчовій упаковці.

Ще одне дослідження показало, що у немовлят у фекаліях міститься більше мікропластику, ніж у дорослих. Це може бути пов’язано з тим, що немовлята жують пластикові предмети або п’ють молоко з пляшок, які, як відомо, є джерелом мільйонів часток мікропластику.

Дієта та фактори навколишнього середовища можуть спровокувати або загострити перебіг вже наявного ЗЗК, що включає хворобу Крона та виразковий коліт. В останні роки поширеність ЗЗК різко зросла в країнах Азії, що розвиваються. Очікується, що до 2025 року в Китаї буде 1,5 мільйона пацієнтів із виразковим колітом та хворобою Крона, що спричинить серйозний тягар захворювання.

Джерело: https://www.theguardian.com/society/2021/dec/22/microplastics-may-be-linked-to-inflammatory-bowel-disease-study-finds

Пов'язані Публікації

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"