COVID-19 & Психічне здоров’я

Як впоратися зі стресом і тривожністю в період пандемії коронавірусу, а також не допустити загострення запального захворювання кишечника.

Для людей, що живуть з ЗЗК, стрес і тривога можуть бути частиною повсякденного життя, і в цей час пандемія COVID-19 додала додаткового приводу для занепокоєння. Важливо контролювати свої емоції постійно і пам’ятати про те, що саме одна з найчастіших причин, по якій у пацієнтів з ЗЗК починається загострення – це стрес! Тому зараз дуже важливо подбати про профілактику загострення захворювання, і дізнатися про те, як не піддаватися паніці, а пережити карантин спокійно, з користю для себе і своїх близьких.

Мої рекомендації:

  1. Постарайтеся мінімізувати негативну інформацію і новини ЗМІ.

Наприклад, я підписана тільки на розсилку новин від МОЗ України та читаю її один раз в день. Цього достатньо щоб бути в курсі найважливішої інформації на сьогодні. Новини з сумнівних і неперевірених джерел в Інтернеті можуть бути приголомшливими та негативно відбитися на вашому здоров’ї.

Пам’ятайте, що негативні думки, очікування поганого і сильний смуток, дуже сильно слабшають імунітет.

  1. Складіть розпорядок дня для себе і своєї сім’ї. Він допоможе вам бути психологічно зібраним і не допустити хаосу. Особливо, він важливий для дітей, які, люблять цілий день проводити в гаджетах.
  2. Спробуйте різні техніки релаксації. Медитація. Заняття йогою. Звичайні фізичні вправи також сприяють виробленню серотоніну в головному мозку і сприяють підняттю настрою.
  3. Займіться справою, на яку раніше не вистачало часу. Почитайте улюблену літературу, подивіться фільми і серіали. Згадайте про улюблене хобі і займіться творчістю. Побалуйте сім’ю смачною випічкою, наведіть нарешті порядок в шафі або пересадити квіти. Озирніться навколо, у вас справ сила-силенна! На нудьгу часу немає!
  4. Використовуйте можливість отримати нові знання. Зараз в Інтернеті проходить багато онлайн занять, вебінарів і тренінгів. Багато хто проводить акцію безкоштовного навчання на час карантину. Нові знання та вміння підвищать вашу вартість як фахівця, піднімуть самооцінку і зроблять вас цікавими для ваших близьких і друзів.
  5. Спробуйте дихальну практику.

Глибоке дихання дозволяє розслабитися незалежно від думок, які турбують людину.

Вправа:

Вдихайте і видихайте повільно і глибоко через ніс, рахуючи при вдиху і видиху від 1 до 4. Таку вправа дуже легко робити, а особливо вона дієва, якщо ви не можете заснути. Спробуйте розслабити плечі і верхні м’язи грудей, коли дихаєте. Робіть це свідомо при кожному видиху.

  1. Підтримуйте один одного за допомогою сучасних технологій. Особливо одиноких людей, яких ви зараз не можете відвідати. Батьків, які живуть далеко від вас. Телефонуйте їм частіше і говорите про те, що любите. Спілкуйтеся з друзями за допомогою засобів он-лайн спілкування. Влаштовуйте дружні відеоконференції та Skype вечірки.
  2. Будуйте плани на найближче майбутнє. Літо вже зовсім близько, а карантин не триватиме вічно. Головне, щоб ви вийшли з карантину в стані ремісії, з новими знаннями, новими здібностями і бажанням жити, працювати, любити та насолоджуватися життям!


Автор: Дарья Вакулина

FB: https://www.facebook.com/dasha.chumachencko
Email: [email protected]

    Задати питання автору

    Пов'язані Публікації

    • Блог, Новини на головній

      Вінницька Школа пацієнтів із Хворобою Крона та НВК

      Це перша Школа пацієнтів, яка відкриває всеукраїнський проєкт, направлений на підвищення рівня інформованість пацієнтів, лікарів та суспільства щодо природи ЗЗК, їх впливу на здоров’я, а також методів їх діагностики та лікування.
      На уроках нашої Школи пацієнти з Вінниці та області будуть мати змогу дізнатись нову, цікаву та корисну інформацію від відомих лікарів, дієтологів, психологів, поставити питання, які їх турбують, а також, за бажанням, взяти участь у психологічному тренінгу.

    • Новини на головній

      Сучасні технології на контролі запальних захворювань кишківника

      Батьки, як правило, відповідально підходять до вибору лікаря для своєї дитини та виконання його призначень. Хоча діти майже завжди присутні при цьому, їх участь у лікуванні власного захворювання часто мінімальна. Коли настає час переходу до самостійного догляду і контролю свого стану, юний пацієнт може відчути себе не готовим говорити про свою хворобу, не кажучи вже про те, щоб впоратися з нею самостійно. Персонал The Hospital for Sick Children (SickKids) виявив цю проблему серед пацієнтів із запальними захворюваннями кишківника (далі ЗЗК) та вжив необхідні заходи.

    Залишити коментар

    Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

    Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
    Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

    Адреса і контакти

    Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
    Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
    Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
    Ел. пошта: [email protected]
    Facebook: gofulllife

    Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"