Сучасні технології на контролі запальних захворювань кишківника

Сучасні технології на контролі запальних захворювань кишківника

Новий мобільний додаток дозволить батькам допомагати своїм дітям контролювати перебіг запальних захворювань кишківника.

Батьки, як правило, відповідально підходять до вибору лікаря для своєї дитини та виконання його призначень.  Хоча діти майже завжди присутні при цьому, їх участь у лікуванні власного захворювання часто мінімальна.  Коли настає час переходу до самостійного догляду і контролю свого стану, юний пацієнт може відчути себе не готовим говорити про свою хворобу, не кажучи вже про те, щоб впоратися з нею самостійно.  Персонал The Hospital for Sick Children (SickKids) виявив цю проблему серед пацієнтів із запальними захворюваннями кишківника (далі ЗЗК) та вжив необхідні заходи.

SickKids запустили безкоштовний мобільний додаток для розширення можливостей підлітків і батьків маленьких дітей із ЗЗК взяти під контроль хворобу.  Додаток myIBD дозволяє пацієнтам відстежувати раціон, частоту і характер стільця, наявність болю на своєму мобільному пристрої.  Він також пропонує навчальні інструменти, які допоможуть впоратися з цими симптомами.

Як і інші хронічні стани, ЗЗК вимагають ретельного моніторингу для забезпечення достатньої якості життя.  “Без належного контролю пацієнти та їхні сім’ї часто пропускають” червоні прапорці “, які призводять до загострення захворювання “, — пояснює Карен Фрост, одна із керівників проєкту та медсестра у  відділенні гастроентерології, гепатології та харчування у SickKids.  “Додаток myIBD пропонує систему візуального моніторингу, щоб пацієнти могли відстежувати активність захворювання і звертатися за допомогою, коли це необхідно”.

            Якщо симптоми виявляються на ранніх стадіях, можна уникнути загострення та госпіталізації.  Фрост разом із колегами, доктором Йоханом Ван Лімбергеном та Меган Райт, створили додаток myIBD, помітивши, що їхні пацієнти та родини потребують такого інструменту.

 “Ми підтримуємо наших пацієнтів та їхніх родичів, коли вони адаптуються до змін способу життя, необхідних для ефективного керування проявами ЗЗК, будь то зміни в харчуванні та способі життя, ліки чи просто моніторинг”,   — коментує Фрост. “Додаток надає пацієнтам негайний цілодобовий доступ до актуальної, надійної та навчальної інформації про ЗЗК, щоб доповнити інформацію, яку вони отримують у клініці.  Освіта є хорошим фундаментом для довгострокової ремісії хвороби”.

Мобільний додаток myIBD також може принести користь дорослим із ЗЗК і наразі доступний безкоштовно в магазині додатків для iPhone, iPad та iPod touch.  Він також повинен бути доступний для пристроїв Android дещо пізніше. МyIBD став доступним за рахунок гранту від Abbott Laboratories.

Джерело: https://hospitalnews.com/new-mobile-app-helps-ibd-patients-transition-to-adult-care/

Пов'язані Публікації

 • Новини на головній

  Дослідники у McMaster University (Канада) встановили зв’язок між запальними захворюваннями кишечника та целіакією

  Запальні захворювання кишечника (далі ЗЗК), як і целіакія, є хронічними та інвалідизуючими кишковими захворюваннями, що впливають на якість і тривалість життя людей. Обидві захворювання мають однакові фактори ризику, а їхня поширеність протягом останніх років значно зросла.

 • Психологічна підтримка

  COVID-19 & Психічне здоров’я

  Для людей, що живуть з ЗЗК, стрес і тривога можуть бути частиною повсякденного життя, і в цей час пандемія COVID-19 додала додаткового приводу для занепокоєння. Важливо контролювати свої емоції постійно і пам’ятати про те, що саме одна з найчастіших причин, по якій у пацієнтів з ЗЗК починається загострення – це стрес! Тому зараз дуже важливо подбати про профілактику загострення захворювання, і дізнатися про те, як не піддаватися паніці, а пережити карантин спокійно, з користю для себе і своїх близьких.

 • Психологічна підтримка

  ПОПЕРЕДЖЕНЯ (ПРОФІЛАКТИКА) депресії, пов’язаної з ЗЗК

  Перше правило і, напевно, саме основне: в стані ремісії поменше заглядайте, що там в унітазі, не намагайтесь згадати шкалу Брістоля. Не у всіх все має бути однаково та ідеально. Можливо ваш ідеальний варіант –це п’ятий або шостий. Звичайно, при появі крові та слизу варто і подивитись. Але якщо ремісія, то перестаньте «ковирятися» у своїх «результатах» харчування. Спочатку це буде важко вдаватися. Але, з практикою ви побачите, що рівень тривоги значно зменшиться.

 • Психологічна підтримка

  Депресія: прояви та лікування

  Ну що, друзі, скучили? Хочу сьогодні продовжити тему депресії. Минулого разу ми домовились поговорити про антидепресанти, прояв депресії в тілі та, власне, попередження цієї недуги. Стаття трішки велика, але «приборкайте» свою лінь, перестаньте читати про той коронавірус та дочитайте її до кінця, можливо, як раз в ній буде та інформація, яку ви шукаєте. Намагатимусь писати максимально доступною мовою.

 • Блог, Новини на головній

  Вінницька Школа пацієнтів із Хворобою Крона та НВК

  Це перша Школа пацієнтів, яка відкриває всеукраїнський проєкт, направлений на підвищення рівня інформованість пацієнтів, лікарів та суспільства щодо природи ЗЗК, їх впливу на здоров’я, а також методів їх діагностики та лікування.
  На уроках нашої Школи пацієнти з Вінниці та області будуть мати змогу дізнатись нову, цікаву та корисну інформацію від відомих лікарів, дієтологів, психологів, поставити питання, які їх турбують, а також, за бажанням, взяти участь у психологічному тренінгу.

 • Новини на головній

  ПРОГРАМА З ЛІКУВАННЯ ВИРАЗКОВОГО КОЛІТУ

  Пропонуємо Вам прийняти участь у міжнародній клінічній програмі з лікування виразкового коліту. Програма проводиться на базі сучасного багатопрофільного медичного центру «Гармонія Краси», м.Київ, у відділенні клінічних випробувань.

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"