Як покращити сон при виразковому коліті

Завтрашня велика зустріч, пропущені події сьогодні, нескінченні сімейні проблеми – життєві стреси можуть мішати нам нормально спати. Додайте постійний біль у кишечнику та багаторазові походи до туалету посеред ночі, які виникають при виразковому коліті (ВК).

Нічний сон є важливим для загального здоров’я кожного, але коли ви маєте справу з хронічним станом, таким як ВК, вам це потрібно ще більше.

Дослідники вивчають, як порушення сну, імунної функції та запальні захворювання кишечника (ЗЗК) можуть бути пов’язані з ВК, – каже Євген Ф. Єн, доктор медичних наук в Центрі Крона та Коліта в Центрі ІББ Northshore в Еванстоні, штат Іллінойс, США. “Ми знаємо, що порушення сну може погіршити загострення і зменшити витривалість  людини, щоб впоратися з біллем та втомою”. Іншими словами, загострення може зруйнувати ваш сон, але недолік сну може запобігти настанню ремісії  вашої хвороби. Як зупинити це порочне коло? Виконайте ці дії.

Їжте раніше

Час, коли ви їсте їжу, може зіграти велику роль у тому, як часто вам потрібно буде бігати до туалету посеред ночі, говорить доктор Йен. «Часто людям доводиться ходити до туалету відразу після їжі. Якщо ви зазвичай їсте пізно, спробуйте перенести час вечері, – радить він. Якщо можливо, зробіть обід вашим найбільшим прийманням їжі, додає Діана Джавеллі, RD, клінічний дієтолог клініки харчування в Медичному центрі UW-Montlake в Сіетлі, США. Неможливо? Їжте вечерю рано ввечері і намагайтеся споживати більш легкі, легкозасвоювані продукти, що містять менше жиру та клітковини.

Є певна їжа, якої людям з ВК слід повністю уникати перед сном, каже доктор Джавеллі. Деякі речі, яких слід уникати протягом двох годин до сну, включають:

  • Кофеїн, який може стимулювати дефекацію і ганяти вас до туалету всю ніч
  • Гострі страви, включаючи страви з перцем чилі або імбиром
  • Алкоголь, який може порушити нормальний цикл сну і викликати активність кишечника
  • Продукти з високим вмістом цукру, включаючи цукерки або шоколад
  • Жирна їжа

Прийняти добрі звички та ритуали для  сну

Регулярний режим сну сприяє кращому самопочуттю для всіх, але це може бути особливо корисним для тих, хто має ВК. Це тому, що нічний ритуал сигналізує вашому тілу, що настав час заспокоїтись і відпочити, пояснює доктор Джавеллі. Спробуйте лягати спати приблизно в один і той же час щовечора. Крім того, уникайте синіх освітлених екранів (ноутбук, телевізори чи смартфон) протягом однієї-двох годин до сну, а у спальні намагайтесь зберігати тишу, темряву та прохолодну температуру. За даними Національного фонду сну США, оптимальна для сну температура в спальні повинна бути між 16 ° та 19 ° Цельсія.

Розгляньте своє положення сну

Іноді положення сну може погіршити симптоми. Наприклад, сон на тій стороні, де найбільше запалився кишечник, може викликати діарею у деяких людей, говорить доктор Йен. “Деякі пацієнти зрозуміють це і зрозуміють, що вони можуть спати лише на животі, або на спині, або на лівій або правій стороні”, – каже доктор Йен. Як і в інших стратегіях сну для ВК, може знадобитися певні спроби та помилки, щоб виявити правильне для вас положення сну.

Природні засоби для покращення сну

Перш ніж спробувати безрецептурні засоби для покращення сну, важливо знати загальні побічні ефекти, каже доктор Джавеллі, оскільки деякі природні засоби можуть викликати біль у шлунку, нудоту та діарею. Це не означає, що ви не можете випивати чашку теплого трав’яного чаю перед сном, просто знайте про конкретні інгредієнти, які можуть викликати потенційні реакції. Наприклад, вважається, що магній допомагає деяким людям краще спати, але він також може бути використаний як проносне, що може погіршити діарею у людей з ВК. Якщо ви сумніваєтесь, зателефонуйте лікареві, щоб порадитися із ним.

Шукайте додаткову допомогу, якщо вона вам потрібна

Іноді для вирішення проблем зі сном потрібен багатопрофільний підхід. Люди з ВК можуть стикатися з тривожними симптомами, які впливають на якість життя . Вони можуть бути схильні до тривоги та депресії, що може вплинути на сон, каже доктор Йен. У деяких випадках може бути корисним звернутися до клінічного психолога. “Деякі пацієнти з ВК виграють від когнітивно-поведінкової терапії, яка може допомогти вирішити негативні форми мислення або тривожність”, – говорить доктор Йен.

Джерело: https://www.healthcentral.com/slideshow/sleep-tips-ulcerative-colitis?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=rss_hc&utm_content=05170508-deb0-41ff-a558-25fd67bc15dc&fbclid=IwAR2IPovXPe0k2U9PROrRAX6xYaHn2jp-37tl16bezAiMF10s4Kf7HBrzXR0

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"