Хворі і втомлені: як боротися з втомою, коли у вас виразковий коліт

Хворі і втомлені: як боротися з втомою, коли у вас виразковий колітДля тих, хто має виразковий коліт (ВК), втома може бути фізичною, психічною або поєднанням обох. Загальна втома визначається як переважне відчуття тривалої втоми, нестачі енергії або почуття виснаження, яке не полегшується після відпочинку або сну. Цей стан погіршується, коли загострюється хвороба, та покращується, коли наступає ремісія, але ситуація може привести до наслідків, з якими може бути важко впоратися.

Що спричиняє втому?

Лікарі пов’язують втому з запаленням кишечника, болем, дефіцитом харчування, емоційним стресом, ліками, порушенням сну та іншими причинами. Якщо ви відчуваєте втому, важливо повідомити свого лікаря, щоб він направив вас на необхідні аналізи крові, щоб перевірити ваші маркери запалення та харчові дефіцити.

Як втома може вплинути на вас?

Якщо ви відчуваєте втому від свого захворювання, ви можете помітити, що вам важко займатися фізичними навантаженнями, втома може вплинути на вашу пам’ять і концентрацію, і ви можете бути емоційнішими, ніж зазвичай. Якщо ви відчуваєте, що ваш мозок туманний, це втома. Але є можливість впоратись з цим станом – використовуйте наступні поради та підказки, які допоможуть боротися зі своєю втомою.

Робіть часті перерви

Якщо ви відчуваєте втому, перерви можуть допомогти. Незалежно від того, чи працюєте ви, чи просто займаєтесь іншою діяльністю, відволікання на 5-10 хвилин від того, що ви робите, може допомогти вам переорієнтуватися та зосередитись. Відійдіть від свого робочого місця, закрийте очі та зосередитесь на вдиху та видиху . Хоча це може не оновити вас на 100 відсотків, але може змінити ваш фокус та емоційний стан.

Знайдіть засоби зменшити стрес

Стрес відіграє велику роль при втомі. Якщо у вас стрес від роботи, школи, родини чи інших сторін вашого життя, і ви втомилися, можливо, рівень стресу постійно зростає. Стрес негативно впливає на втому і може змусити вас відчувати себе більш втомленим. У цьому випадку зверніть увагу на те, що може допомогти порушити ваш стрес-цикл. Це не означає, що вам потрібно відкладати роботу чи проєкт, можливо, вам потрібен час для медитації, під час якої ви зможете полегшити будь-який стрес.

Поговоріть із коханими та членами родини

Якщо у вас є родина або ви живете зі своїм партнером, дайте їм знати, що ви втомлені, переживаєте, і скажіть їм, що вам може знадобитися більше допомоги у хатніх справах або більше моральної підтримки від них за цей час. Вони, можливо, зможуть знайти способи допомогти вам розслабитися та відпочити.

Плануйте розслаблюючі розваги

Заплануйте зі своїм партнером, другом чи сім’єю розслаблюючий відпочинок, наприклад, масаж, манікюр / педикюр або інші спа-процедури, та побачите, що такі розваги можуть творити чудеса ї знищувати вашу втому. Або віддайте перевагу  спокійному відпочинку, наприклад, перегляду фільму з близьким другом. Виділити час, щоб зробити щось розслаблююче та неквапливе, все що дає можливість бути з другом чи коханою людиною, але не стає для вас надто важким. І ваша кохана людина, ймовірно, теж могла б розслабитися!

Змініть свій раціон

Іноді зміна дієти може допомогти зменшити втому, повідомляє Harvard Health. Переконайтеся, що ви отримуєте достатньо складних вуглеводів – ваш організм потребує цієї енергії! Якщо ви відчуваєте себе млявим і втомленим, вуглеводи можуть забезпечити вам більше енергії, щоб допомогти протягом дня. Крім того, можливо, потрібно  приймати добавки, такі, як вітамін B-12 або вітамін D . Але пам’ятайте: не починайте приймання будь-яких добавок, не порадившись з лікарем.

Поговоріть із психологом

Втома – це не те, з чим ви повинні справлятися самі. Використання форми когнітивної поведінкової терапії або обговорення своєї втоми з психологом або психіатром може допомогти полегшити деякі емоційні симптоми втоми. Якщо говорити про свою втому та розбирати механізми її подолання, це може допомогти вам побороти свою втому на емоційному рівні.

Не потрібно миритися з втомою

Важливо знати, що вам не потрібно миритися з втомою. Якщо ви відчуваєте себе повністю виснаженим або якщо ваш мозок перебуває в тумані, поговоріть зі своїм лікарем. Попрацюйте з ними, щоб скласти план, який допоможе зняти втому. Важливо знайти те, що працює для вас і вашого тіла; деякі люди можуть знайти вправи, які  допомагають, а інші знаходять успіх у терапії. Втома є частиною виразкового коліту і може впливати на всіх по-різному, тому переконайтеся, що ви вжили правильних заходів, щоб почувати себе краще.

Джерело:https://www.healthcentral.com/slideshow/dealing-with-fatigue-with-ulcerative-colitis?fbclid=IwAR0nnwV6Shm6H5MfbTW65f6Ht_ocRtOdLHnsLMP_XtHoZdEVy5vKKpLAWHE

Пов'язані Публікації

1 comment

  1. Добрий день , дуже знайоме вiдчуття на хронiсною слабклстi та втоми, нема i гергii вже зранку пiсля сну.

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"