Чи допоможе безглютеновая дієта в лікуванні запальних захворювань кишечника?

Чи допоможе безглютеновая дієта в лікуванні запальних захворювань кишечника?Пацієнти, які мають запальні захворювання кишечника кожен раз задають питання дієтологам, якої дієти їм слід дотримуватися? Одна з тем, яка зазвичай стоїть на першому плані і в центрі уваги, полягає в тому, чи повинні вони дотримуватися безглютенової дієти. Ця тема може збити з пантелику багатьох людей, тому що навколо глютену і глютеносодержащіх продуктів дуже багато дезінформації.

Але є три основні причини, за якими пацієнти повинні виключити глютен або пшеницю – і ці причини не завжди мають безпосереднє відношення до ЗЗК.

Целіакія

Целіакія – це аутоімунний стан, при якому організм атакує слизову оболонку тонкої кишки, коли пацієнти споживають глютен, білок, що міститься в пшениці, ячмені та житі. Це викликає біль, діарею, втрату ваги, головні болі та біль в суглобах. Діагноз «целіакія» може бути поставлений за допомогою аналізу крові, ендоскопії та кишкової біопсії. Пацієнти з целіакію повинні повністю виключити глютен зі своєї дієти на все життя. Якщо целіакія не діагностується вчасно, вона може викликати безліч інших проблем, таких як дефіцит вітамінів і мінералів, безпліддя, проблеми з жовчним міхуром, неврологічні проблеми, втрата кісткової маси, непереносимість лактози і інші стани.

Алергія на пшеницю

Алергія на пшеницю є досить поширеною харчовою алергією, а пшениця є одним з восьми основних продуктів, на які люди найчастіше мають алергію. Коли у когось виникає алергічна реакція на пшеницю, симптоми можуть варіюватися від набряку, свербіння, висипу, головного болю, розладів шлунково-кишкового тракту, утрудненого ковтання або печії до повної анафілаксії, яка може бути небезпечною для життя. Хоча алергію на пшеницю можна сплутати з целіакію, вона не є аутоімунним захворюванням і не викликає ушкодження тонкої кишки. Це справжня харчова алергія. Більшість людей, які страждають алергією на пшеницю, також можуть їсти продукти, приготовлені з ячменю і жита. Діагноз цієї алергії може бути поставлений алергологом за допомогою аналізу крові або алергопроби.

Непереносимість пшениці або глютену

Непереносимість пшениці або глютену є відкладеною реакцією на пшеницю або глютен. Це не справжня алергічна реакція, тому вона не має всіх симптомів алергії і не супроводжується ризиком анафілаксії. Більшість симптомів цього типу непереносимості відносяться до кишечнику і можуть включати надмірне газоутворення, здуття живота, біль, судоми і діарею. Отримання точного діагнозу непереносимості може бути важким і часто вимагає усунення можливості алергії пшениці або целіакії. Ліквідаційні дієти можуть допомогти в підтвердженні непереносимості пшениці або глютену. Після підтвердження пацієнти повинні продовжувати виключати або обмежувати негативний елемент зі свого раціону.

ВИСНОВОК:

Пацієнти, які мають запальні захворювання кишечника, не завжди повинні виключати глютен зі своєї дієти. Фактично, виключення глютену, коли вам це не потрібно, може виключити багато здорових продуктів, які є хорошими джерелами клітковини, вітамінів і мінералів. Якщо у вас ЗЗК і ви потрапляєте в одну з перерахованих вище категорій, то виключення глютену або пшениці, ймовірно, вам підходить. Поспілкуйтеся з вашим лікарем, щоб отримати точний діагноз. Дієтолог або гастроентеролог можуть допомогти вам переконатися, що зміни в дієті не підвищують ризик дефіциту поживних речовин.

 

Джерело: https://www.healthcentral.com/article/how-to-eliminate-worry-when-eating-out-with-ibd

Пов'язані Публікації

 • Психологічна підтримка

  ПОПЕРЕДЖЕНЯ (ПРОФІЛАКТИКА) депресії, пов’язаної з ЗЗК

  Перше правило і, напевно, саме основне: в стані ремісії поменше заглядайте, що там в унітазі, не намагайтесь згадати шкалу Брістоля. Не у всіх все має бути однаково та ідеально. Можливо ваш ідеальний варіант –це п’ятий або шостий. Звичайно, при появі крові та слизу варто і подивитись. Але якщо ремісія, то перестаньте «ковирятися» у своїх «результатах» харчування. Спочатку це буде важко вдаватися. Але, з практикою ви побачите, що рівень тривоги значно зменшиться.

 • Психологічна підтримка

  Депресія: прояви та лікування

  Ну що, друзі, скучили? Хочу сьогодні продовжити тему депресії. Минулого разу ми домовились поговорити про антидепресанти, прояв депресії в тілі та, власне, попередження цієї недуги. Стаття трішки велика, але «приборкайте» свою лінь, перестаньте читати про той коронавірус та дочитайте її до кінця, можливо, як раз в ній буде та інформація, яку ви шукаєте. Намагатимусь писати максимально доступною мовою.

 • Новини на головній

  Інформування пацієнтів з Запальними захворюваннями кишечника

  Поза сумнівами, пацієнти з ЗЗК прекрасно усвідомлюють всю складність прийняття рішення залишитися вдома на лікарняному, відмовитися від поїздок на роботу або в школу, походів в кіно або ресторан через симптомів ЗЗК. З поширенням коронавируса (COVID-19) пацієнтам стало ще важче приймати рішення про те, як вести своє повсякденне життя.

 • Блог, Новини на головній, Новини та повідомлення

  Оновлення програми «Комфортне життя» за підтримки Феррінг Україна Офіційні Умови Програми «Комфортне життя»

  Збережіть своє здоров’я, мінімізуйте контакти в лікарнях та аптеках на період карантину. Використайте картку, яку Ви активували, та придбайте Пентасу за акційною програмою тоді, коли Вам потрібно, з метою запобігання можливих ризиків з наявністю ліків.

 • Психологічна підтримка

  Хворі і втомлені: як боротися з втомою, коли у вас виразковий коліт

  Для тих, хто має виразковий коліт (ВК), втома може бути фізичною, психічною або поєднанням обох. Загальна втома визначається як переважне відчуття тривалої втоми, нестачі енергії або почуття виснаження, яке не полегшується після відпочинку або сну. Цей стан погіршується, коли загострюється хвороба, та покращується, коли наступає ремісія, але ситуація може привести до наслідків, з якими може бути важко впоратися.

 • Харчування

  Спеція проти Виразкового коліту

  Якщо б ми вам сказали, що додавання до вечері куркуміну, прянощі з сімейства імбиру, покращить вашу відповідь на лікування медикаментами, чи повірите ви нам? Якщо у вас виразковий коліт (ВК) і ви знаходитесь на загальній медикаментозній терапії, це може бути так.

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"