Спеція проти Виразкового колітуЯкщо б ми вам сказали, що додавання до вечері куркуміну, прянощі з сімейства імбиру, покращить вашу відповідь на лікування медикаментами, чи повірите ви нам? Якщо у вас виразковий коліт (ВК) і ви знаходитесь на загальній медикаментозній терапії, це може бути так.

Згідно з даними команди вчених з Медичного центру Шеба та колег з китайського університету Гонконгу, опублікованих у 2015 році в  «Clinical Gastroenterology and Hepatology», офіційному журналі клінічної практики Американської гастроентерологічної асоціації, якщо додавати  куркумін до протизапальної терапії масалазіном,  лікування буде більш ефективне, та може привести більше хворих на ВК до ремісії.

Пацієнтів із легким та середнім ступенем ВК зазвичай лікують пероральним та / або місцевим месалазіном . Коли, здається, це не працює, стандартний протокол полягає у запровадженні більш інтенсивних методів лікування – таких як кортикостероїди, імуномодулятори та / або біологічні препарати . Ці підходи потребують значних зусиль – емоційних, фінансових, та постійного моніторингу. Для цих пацієнтів важливим буде безпечна, оральна, недорога альтернативна терапія, яка потребує невеликого моніторингу.

Але чи могла звичайна спеція стати такою альтернативною терапією?

Куркумін – хімічне похідне на рослинній основі, отримане з індійської спеції куркуми ( Curcuma longa ), члена сімейства імбиру, є дуже популярним доповненням до східної кухні. Його століттями використовують в індійській та китайській фітотерапії для лікування широкого спектру запальних захворювань. У сучасних дослідженнях куркумін, як  повідомлялося,  перевершує плацебо у підтримці ремісії у хворих на ВК до 12 місяців. Однак до останнього дослідження не було зрозуміло, чи може цей засіб викликати ремісію у хворих на ВК.

Останнє дослідження

Вчені досліджували здатність куркуміну при прийомі месалазіну визивати  ремісію у 50 пацієнтів від активного легкого до помірного рівня ВК, які не реагували на додаткові 2 тижні максимальної дози месалазіну (перорально + ректально).  У подвійному сліпому дослідженні прийняли участь пацієнти, які були випадковим чином віднесені до груп, які отримували куркумін капсули (3 г / добу) або ідентичний плацебо протягом 1 місяця з одночасним лікуванням месалазіном. Мета вчених: побачити, наскільки добре пацієнти реагували на комбіноване лікування наприкінці 4 тижнів.

Що вони знайшли

Цікаво, що 54 відсотки тих, хто отримував куркумін, досягли клінічної ремісії і на 4 тижні не виявляли жодних симптомів порівняно з із пацієнтами, які отримували плацебо. Ендоскопічна ремісія, що означає, що запалення товстої кишки зменшилось, спостерігали у 38 відсотків групи куркуміну порівняно із пацієнтами, які отримував плацебо. Негативні побічні ефекти були рідкісними для обох груп.

Незважаючи на необхідність подальшого дослідження, вчені вважають, що додавання куркуміну для пацієнтів з ВК до лікування месалазіном – це добре переносимий, недорогий підхід, який працює. Але порада для всіх пацієнтів із ВК, перед тим, як налягати на індійську їжу, – поговоріть зі своїм лікарем, щоб обговорити ризики та переваги будь-яких змін дієти.

Джерело: https://www.healthcentral.com/article/ulcerative-colitis-theres-a-spice-for-that

Пов'язані Публікації

 • Психологічна підтримка

  ПОПЕРЕДЖЕНЯ (ПРОФІЛАКТИКА) депресії, пов’язаної з ЗЗК

  Перше правило і, напевно, саме основне: в стані ремісії поменше заглядайте, що там в унітазі, не намагайтесь згадати шкалу Брістоля. Не у всіх все має бути однаково та ідеально. Можливо ваш ідеальний варіант –це п’ятий або шостий. Звичайно, при появі крові та слизу варто і подивитись. Але якщо ремісія, то перестаньте «ковирятися» у своїх «результатах» харчування. Спочатку це буде важко вдаватися. Але, з практикою ви побачите, що рівень тривоги значно зменшиться.

 • Психологічна підтримка

  Депресія: прояви та лікування

  Ну що, друзі, скучили? Хочу сьогодні продовжити тему депресії. Минулого разу ми домовились поговорити про антидепресанти, прояв депресії в тілі та, власне, попередження цієї недуги. Стаття трішки велика, але «приборкайте» свою лінь, перестаньте читати про той коронавірус та дочитайте її до кінця, можливо, як раз в ній буде та інформація, яку ви шукаєте. Намагатимусь писати максимально доступною мовою.

 • Новини на головній

  Інформування пацієнтів з Запальними захворюваннями кишечника

  Поза сумнівами, пацієнти з ЗЗК прекрасно усвідомлюють всю складність прийняття рішення залишитися вдома на лікарняному, відмовитися від поїздок на роботу або в школу, походів в кіно або ресторан через симптомів ЗЗК. З поширенням коронавируса (COVID-19) пацієнтам стало ще важче приймати рішення про те, як вести своє повсякденне життя.

 • Блог, Новини на головній, Новини та повідомлення

  Оновлення програми «Комфортне життя» за підтримки Феррінг Україна Офіційні Умови Програми «Комфортне життя»

  Збережіть своє здоров’я, мінімізуйте контакти в лікарнях та аптеках на період карантину. Використайте картку, яку Ви активували, та придбайте Пентасу за акційною програмою тоді, коли Вам потрібно, з метою запобігання можливих ризиків з наявністю ліків.

 • Психологічна підтримка

  Хворі і втомлені: як боротися з втомою, коли у вас виразковий коліт

  Для тих, хто має виразковий коліт (ВК), втома може бути фізичною, психічною або поєднанням обох. Загальна втома визначається як переважне відчуття тривалої втоми, нестачі енергії або почуття виснаження, яке не полегшується після відпочинку або сну. Цей стан погіршується, коли загострюється хвороба, та покращується, коли наступає ремісія, але ситуація може привести до наслідків, з якими може бути важко впоратися.

 • Харчування

  Чи допоможе безглютеновая дієта в лікуванні запальних захворювань кишечника?

  Пацієнти, які мають запальні захворювання кишечника кожен раз задають питання дієтологів, якої дієти їм слід дотримуватися? Одна з тем, яка зазвичай стоїть на першому плані і в центрі уваги, полягає в тому, чи повинні вони дотримуватися безглютенової дієти. Ця тема може збити з пантелику багатьох людей, тому що навколо глютену і глютеносодержащіх продуктів дуже багато дезінформації.

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"