Рекомендації для пацієнтів з ЗЗК, пов’язані з COVID-19Міжнародна організація з вивчення запальних захворювань кишечника (IOIBD) є всесвітньою організацією, що займається вивченням хвороби Крона та  Виразкового коліту. Місія IOIBD полягає в тому, щоб сприяти зміцненню здоров’я людей, які страждають запальними захворюваннями кишечника, у всьому світі, задаючи напрямок для догляду за пацієнтами, їх навчанням, а також проведенню різних досліджень. Вчені IOIBD виявили особливу цікавість до COVID-19 і до того, як він може вплинути на пацієнтів, які мають запальні захворювання кишечника.

Вчені IOIBD кажуть: «Очевидно, що належить ще багато чому навчитися, і наша організація створює цільову групу, зосереджену на розробці та оновленні рекомендацій по мірі розвитку глобального впливу COVID-19. На даний момент нижче наведено коротке резюме того, що ми знаємо, і рекомендації для пацієнтів:


 Коронавіруси – це сімейство вірусів, які можуть викликати захворювання від звичайної застуди до більш важких захворювань. Новий штам коронавіруса під назвою SARSCoV2 був вперше виявлений в Ухані (Китай) і викликає коронавірусну хворобу COVID-19.


 Як передається коронавірус?

Через дихальні краплі, які утворюються при чханні або кашлі, які здатні інфікувати людей, що знаходяться в тісному контакті (в межах 1,5 метри). Дотик до заражених поверхонь перед тим, як торкнутися очей / носа / рота, також може привести до зараження інфекцією.


Чи можна порівняти COVID-19 із сезонним грипом?

Обидва види інфекційних респіраторних захворювань мають такі симптоми, як лихоманка, кашель та задишка. І те, і інше може привести до серйозних наслідків, особливо у літніх людей і у тих, хто страждає від хронічних хвороб. Одне з відмінностей полягає в тому, що можна зробити щеплення від грипу, але поки що немає вакцини від COVID-19. Дослідження першої фази можливої вакцини тільки починаються в найближчі 2 місяці відповідно до заяв Центру по контролю і профілактиці захворювань в США.


 Що це означає для пацієнтів з ЗЗК?

ЗЗК є станом гіперактивної імунної системи і часто лікується з модифікацією імунітету або придушенням імунітету. Пацієнти з ЗЗК на імуносупресивних ліках в загальному, більш сприйнятливі до інфекції. Конкретно, пацієнти на стероїдах або імунних модуляторах таких, як азатіоприн або 6-меркаптопурин або метотрексат можуть мати підвищений ризик вірусних інфекцій. На сьогоднішній день у нас немає спеціальних досліджень по ЗЗК з COVID-19.


 Які поточні рекомендації для пацієнтів з ЗЗК, пов’язані з COVID-19?

Багато пацієнтів вже питали нас, чи треба їм припинити прийом ліків. Такі ліки, як месаламін або месалазін (торгові марки включають Асакол, Абрізо, Бальзалазід, Ліальда, Пентаса, Салофальк), безпечні. Бажано відмовитися від стероїдів, таких як преднізон / преднізілон, якщо це можливо. Тіопурин (6-меркаптопурин, азатіоприн) і тофацітініб мають тенденцію придушувати імунну реакцію організму на вірусні інфекції. Тіопурину потрібні місяці, щоб залишити організм. Таким чином, припинення їх прийому не допоможе в короткостроковій перспективі. Біологічні препарати, які ми в даний час використовуємо для лікування ЗЗК, такі як анти-ФНП (Cimzia, Humira, Remicade, Simponi), ustekinumab (Stelara), vedolizumab (Entyvio), як правило, безпечні. В даний час ми не рекомендуємо припиняти прийом цих препаратів. Більш того, дія цих препаратів у багатьох випадках зберігається в організмі протягом декількох місяців.

 В даний час ми вважаємо розумним, щоб пацієнти з ЗЗК, які приймають імунодепресанти та/або біологічні препарати обмежували поїздки і великі скупчення людей.

Ми будемо продовжувати оновлювати ці рекомендації по мірі надходження нових даних».


 Додаткові рекомендації для всіх:

 Уникайте тісного контакту з хворими людьми.

  • Часто мийте руки.
  • Не торкайтеся до носа, очей і рота.
  • Зверніться за медичною допомогою в разі спека, кашлю або утруднення дихання.
  • Зробіть щеплення від грипу!


Є ще багато чого, чого ми не знаємо про COVID-19, і ми оновимо і уточнимо наші рекомендації в самому найближчому майбутньому. У той же час, з надійних джерел інформації, щоб залишатися в курсі подій:


1 @WHO (http://ow.ly/dM1H50yxAlF)

2 @CDCgov (http://ow.ly/CTKU50yxAlG)


 Джерело: https://www.ioibd.org/ioibd-update-on-covid19-for-patients-with-crohns-disease-and-ulcerative-colitis/

Пов'язані Публікації

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"