Інформування пацієнтів з Запальними захворюваннями кишечника

Інформування пацієнтів з Запальними захворюваннями кишечника

Оновлення по COVID-19 і ЗЗК

Поза сумнівами, пацієнти з ЗЗК прекрасно усвідомлюють всю складність прийняття рішення залишитися вдома на лікарняному, відмовитися від поїздок на роботу або в школу, походів в кіно або ресторан через симптомів ЗЗК. З поширенням коронавируса (COVID-19) пацієнтам стало ще важче приймати рішення про те, як вести своє повсякденне життя.

Отримуйте інформацію з надійних джерел

Найкращим джерелом інформації є сайт Всесвітньої організації здоров’я (https://www.who.int/ru), а також веб-сайти ваших місцевих департаментів охорони здоров’я. Новинні засоби масової інформації надають загальну інформацію, але, можливо, не пропонують конкретну інформацію для вашого регіону. У міру того, як ви і ваша сім’я приймаєте рішення, будь ласка – відвідайте веб-сайт вашого місцевого департаменту охорони здоров’я для отримання конкретних вказівок. Місцеві департаменти охорони здоров’я, особливо там, де є кілька встановлених випадків коронавірусу, надають рекомендації, які стосуються можливих ризиків і запобіжних заходів, актуальних для людей, що живуть і працюють в конкретному регіоні. На сторінках деяких місцевих департаментів охорони здоров’я також можна знайти новинні розсилки, на які ви можете підписатися, щоб бути в курсі будь-якої нової інформації про вашому районі.

Групи підвищеного ризику

Інформація, яка на поточний момент відома про новий коронавірус 2019 року, заснована на тому, що було повідомлено про випадки захворювання в Ухані (Китай), ми дізнаємося більше в міру того, як вірус поширився на інші країни. Грунтуючись на зареєстрованих випадках, ми знаємо, що можуть бути люди, схильні до вищого ризику. Особам, які належать до груп високого ризику, рекомендується вжити додаткових заходів обережності. У багатьох спільнотах, де є ряд місцевих випадків захворювання, департаменти охорони здоров’я рекомендують особам з груп високого ризику залишатися вдома та уникати участі в публічних зборах. Конкретні рекомендації стосуються груп, перерахованих нижче:

 • Люди, старше 60 років, особливо чоловіки;             
 • Особи з хронічними захворюваннями, такими як хвороби серця, легенів (включаючи астму), діабет, хронічні захворювання нирок, хронічні захворювання печінки, ендокринні та метаболічні розлади, неврологічні і невротичні патології;             
 • Вагітні жінки;             
 • Особи з ослабленою імунною системою             

Лікарі рекомендують особам, які належать до груп високого ризику, уникати відвідування публічних заходів за участю понад 10 осіб.

Як дізнатися, що у мене ослаблена імунна система? 

Терміни “ослаблений імунітет” або “пригнічення імунітету” є загальними термінами, які описують відсутність відповідної реакції організму на боротьбу з хворобами і появою організмів, які можуть бути небезпечними, наприклад, вірусів і деяких бактерій. Ослаблення імунної системи може відбуватися з багатьох причин, включаючи медикаментозне лікування, недавні операції, вік, генетику або хронічне захворювання. Пацієнти з ЗЗК відчувають багато з цих факторів і можуть мати ослаблений імунітет.

Однак не всі пацієнти з ЗЗК мають ослаблений імунітет. Кожен хворий ЗЗК індивідуальний і може приймати різні ліки. Поговоріть з вашим лікарем про ваших ліках, стан здоров’я та запобіжні заходи, які слід вжити у зв’язку з COVID-19.

Оновлення та рекомендації по препаратам для лікування ЗЗК

 • Залишайтеся на ліках від ЗЗК. Запалення внаслідок ЗЗК може привести до ускладнень і пошкодження вашого кишкового тракту. Ваші ліки спрямовані на те, щоб тримати це запалення під контролем. Якщо у вас є сумніви або питання, завжди говорите з лікарем про ваш плані лікування.             
 • Якщо Ви приймаєте месалазин (Асакол®, Салофальк®, Пентаса®) або інші аміносаліцілати, то всі вони безпечні і не є імунодепресантами.             
 • Ці препарати не впливають на імунну систему людини, тому немає необхідності вживати додаткових заходів обережності, що виходять за рамки загальних рекомендацій.               
 • Якщо з якоїсь причини Ви приймаєте стероїди (преднізон / преднізолон), обов’язково прийміть додаткові запобіжні заходи, і поговоріть з Вашим лікуючим лікарем, тому що стероїди можуть пригнічувати Вашу імунну систему.             
 • Будьласка, обговоріть з Вашим лікуючим лікарем варіанти зниження дози або відміни стероїдів (що завжди рекомендується при лікуванні ЗЗК і в плановому порядку).             
 • Імуномодулятори, такі як тіопурин (азатіоприн, 6-меркаптопурин, циклоспорин, метотрексат) та інгібітор янус-кінази тофацітініб (Xeljans®), як правило, пригнічують імунну реакцію організму на вірусні інфекції.             
 • Не припиняйте приймати ці ліки. Якщо у вас є проблеми, поговоріть зі своїм лікарем.             
 • Біологічні / біосімілярні препарати, включаючи Пеголо церколізумаб (Cimzia®, в Україні – не зареєстрований), адалімумаб (Humira®, в Україні – Хуміра®), інфліксімаб (Remicade®, в Україні – Ремікейд®), голімумаб (Simponi®, в Україна – Сімпоні®), інфліксімаб-Абда (Renflexis®), інфліксімаб-dyyb (Inflectra®, в Україні – не зареєстрований), інфліксімаб-qbtx (Xifi ™, в Україні – не зареєстрований), устекінумаб (Stelara®, в Україні – Стелара®) і ведолізумаб (Entyvio®, в Україні – Ентівіо®) є препаратами, що пригнічують імунітет (повний список анти-ФНП та інших біологічних методів лікування см. в біологічному довіднику):             
 • Не припиняйте приймати ці ліки.             
 • Поговоріть зі своїм лікарем про необхідність вносити зміни в дози прийому цього препарату.             

Посилання: https://www.ioibd.org/ioibd-update-on-covid19-for-patients-with-crohns-disease-and-ulcerative-colitis/

Препарати для лікування ЗЗК: Рекомендації для подорожей і великих заходів

 • Пацієнти, які приймають месалазин, повинні пам’ятати, використання цих препаратів не викликає пригнічення імунітету і не ставить пацієнтів в категорію підвищеного ризику.             
 • Пацієнтам, які приймають імунодепресанти і біологічні / біосімілярние препарати, рекомендується не подорожувати і не збиратися в великих кількостях.             

Нижче перераховані звичайні імунодепресанти і біологічні / біосіміляри:

 • Іммунодулятори: Азатіопрін (Азасан®, Імуран®, циклоспорин (Генграф®, Неорал®, Сандіммун®), меркаптопурин (Пурінетол®), метотрексат (Ревматерекс®), такролімус (Програмф®).             
 • Біологічні / біосіміляри: Анти-ТНФ біологічні препарати включають в себе Пеголо церколізумаб (Cimzia®, в Україні – не зареєстрований), адалумаб (Humira®, в Україні – Хуміра®), інфліксімаб (Remicade®, в Україні – Ремікейд®), голімумаб (Simponi®, в Україні – Сімпоні®), інфліксімаб-Абда (Renflexis®, в Україні – не зареєстрований), інфліксімаб-dyyb (Inflectra®, в Україні – не зареєстрований), інфліксімаб-кбткс (Xifi ™, в Україні – не зареєстрований). Серед інших біопрепаратів – антагоністи інтегральних рецепторів, такі як наталізумаб (Тісабрі®) і ведолізумаб (Ентівіо®), а також антагоністи інтерлейкіну 12 і 23, такі як устекінумаб (Стелара®).             
 • Стероїди: Будесонід (Ентокорт® EC, UCERIS ™), метилпреднізолон (A-Methapred®, Депо-Медрол®, Медрол-Дозепак®, Солу-Медрол®), преднізолон (Орапред®, Прелон®, Педіапред®), преднізолон ( Дельтасон®).             
 • Інгібітори JAK: Тофацітініб (Кселянц®)             

Посилання: https://www.ioibd.org/ioibd-update-on-covid19-for-patients-with-crohns-disease-and-ulcerative-colitis/

Що означає “общинне поширення”, і що я повинен знати про цю форму зараження?

Общинна поширення хвороби відбувається тоді, коли хвороба поширюється від людини до людини, а в деяких випадках може бути невідомо, як, коли і де вони були інфіковані. У зв’язку зі зростаючим числом випадків і поширенням COVID-19 в громаді важливо, щоб люди були інформовані про будь-якому поширенні хвороби місцевими департаментами охорони здоров’я, а також їх лікарями. Якщо Вам сказали, що хвороба поширюється у Вашій громаді, Вам необхідно проявляти додаткову обережність.

Будь ласка, використовуйте всю цю інформацію і свої знання про ризики в вашому співтоваристві, а також свої власні найкращі судження при прийнятті рішення про поїздку або відвідування заходів або інших зборів.

Ваше здоров’я і безпеку найбільш важливі. Будь ласка, будьте обережні.

Медикаменти та прилади

Необхідно, щоб під час будь-якого стихійного лиха або надзвичайної ситуації люди мали вдома аптечки з медикаментами і предметами першої необхідності. Сюди входять такі ліки, як сироп від кашлю, ліки від застуди та грипу, а також інші препарати, які зазвичай доступні для допомоги при симптомах застуди або вірусу.

І звичайно ж, пацієнти повинні мати необхідний запас лікарських препаратів для лікування ЗЗК, щоб не переривати своє лікування і не наражатися на ризик настання загострення.

Дослідження коронавируса і шлунково-кишкового тракту …

Згідно двом роботам, опублікованим в журналі “Гастроентерологія”, пацієнти з COVID-19 можуть також відчувати симптоми ураження шлунково-кишкового тракту, включаючи пронос, нудоту, блювоту і абдомінальний дискомфорт до появи загальних респіраторних симптомів. Однією з публікацій є дослідження, проведене в Китаї на невеликому зразку з 73 пацієнтів, які перебували в лікарні з підтвердженим коронавірусів. Шлунково-кишкові симптоми, які спостерігалися в усьому світі, зустрічаються рідше, і є варіабельність, заснована на популяціях і випадках, які спостерігалися. Поговоріть зі своїм лікарем про будь-які проблеми або питання, пов’язані з вашими симптомами.

Нагадування для всіх пацієнтів

 • Уникайте тісного контакту з хворими людьми.             
 • Не чіпайте ніс, очі і рот, якщо ви не мили руки.             
 • Мийте руки милом і водою не менше 20 секунд. Щоб упевнитися у відповідній кількості часу, заспівайте коротку пісню, щоб досягти 20 повних секунд.             
 • Якщо мило і вода вам недоступні, використовуйте дезінфікуючий засіб для рук, яке містить принаймні 60% спирту. Перевірте етикетку, щоб підтвердити кількість спирту.             

У багатьох регіонах прийняті заходи соціальної ізоляції, включаючи скасування громадських заходів і заохочення віддаленої роботи. Дотримуйтесь конкретних вказівок, які видає ваше місцеве управління охорони здоров’я.

Ось деякі інші дії, які потрібно зробити, якщо ви погано себе почуваєте або вважаєте, що могли бути піддані COVID-19:

 • Залишайтеся вдома, якщо вам стає погано;             
 • При кашлі або чханні користуйтеся одноразовою серветкою, яку зразу викидайте у смітник;             
 • Очищайте і дезінфікують предмети, яких часто торкаєтеся;             
 • Зверніться до лікаря;             
 • Якщо ви погано себе почуваєте, але не належите до груп з підвищеному ризиком, стежте за симптомами і звертайтеся до лікарів по телефону;             
 • Якщо вам потрібен особистий візит до лікаря, швидка допомога, зателефонуйте заздалегідь.             
 • Носіть маску для обличчя, якщо ви виявляєте симптоми або у вас діагностований COVID-19. Носіння маски зменшить потенційний ризик поширення вірусу на інших.             

 

Джерело: https://www.crohnscolitisfoundation.org/coronavirus-update/adults

Пов'язані Публікації

 • Психологічна підтримка

  ПОПЕРЕДЖЕНЯ (ПРОФІЛАКТИКА) депресії, пов’язаної з ЗЗК

  Перше правило і, напевно, саме основне: в стані ремісії поменше заглядайте, що там в унітазі, не намагайтесь згадати шкалу Брістоля. Не у всіх все має бути однаково та ідеально. Можливо ваш ідеальний варіант –це п’ятий або шостий. Звичайно, при появі крові та слизу варто і подивитись. Але якщо ремісія, то перестаньте «ковирятися» у своїх «результатах» харчування. Спочатку це буде важко вдаватися. Але, з практикою ви побачите, що рівень тривоги значно зменшиться.

 • Психологічна підтримка

  Депресія: прояви та лікування

  Ну що, друзі, скучили? Хочу сьогодні продовжити тему депресії. Минулого разу ми домовились поговорити про антидепресанти, прояв депресії в тілі та, власне, попередження цієї недуги. Стаття трішки велика, але «приборкайте» свою лінь, перестаньте читати про той коронавірус та дочитайте її до кінця, можливо, як раз в ній буде та інформація, яку ви шукаєте. Намагатимусь писати максимально доступною мовою.

 • Блог, Новини на головній, Новини та повідомлення

  Оновлення програми «Комфортне життя» за підтримки Феррінг Україна Офіційні Умови Програми «Комфортне життя»

  Збережіть своє здоров’я, мінімізуйте контакти в лікарнях та аптеках на період карантину. Використайте картку, яку Ви активували, та придбайте Пентасу за акційною програмою тоді, коли Вам потрібно, з метою запобігання можливих ризиків з наявністю ліків.

 • Новини на головній

  Рекомендації для пацієнтів з ЗЗК, пов’язані з COVID-19

  ЗЗК є станом гіперактивної імунної системи і часто лікується з модифікацією імунітету або придушенням імунітету. Пацієнти з ЗЗК на імуносупресивних ліках в загальному, більш сприйнятливі до інфекції. Конкретно, пацієнти на стероїдах або імунних модуляторах таких, як азатіоприн або 6-меркаптопурин або метотрексат можуть мати підвищений ризик вірусних інфекцій. На сьогоднішній день у нас немає спеціальних досліджень по ЗЗК з COVID-19.

 • Психологічна підтримка

  Хворі і втомлені: як боротися з втомою, коли у вас виразковий коліт

  Для тих, хто має виразковий коліт (ВК), втома може бути фізичною, психічною або поєднанням обох. Загальна втома визначається як переважне відчуття тривалої втоми, нестачі енергії або почуття виснаження, яке не полегшується після відпочинку або сну. Цей стан погіршується, коли загострюється хвороба, та покращується, коли наступає ремісія, але ситуація може привести до наслідків, з якими може бути важко впоратися.

 • Харчування

  Чи допоможе безглютеновая дієта в лікуванні запальних захворювань кишечника?

  Пацієнти, які мають запальні захворювання кишечника кожен раз задають питання дієтологів, якої дієти їм слід дотримуватися? Одна з тем, яка зазвичай стоїть на першому плані і в центрі уваги, полягає в тому, чи повинні вони дотримуватися безглютенової дієти. Ця тема може збити з пантелику багатьох людей, тому що навколо глютену і глютеносодержащіх продуктів дуже багато дезінформації.

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"