Арт-терапія від негативних емоцій


Коли людина має важке захворювання, то її часто можуть захльостувати негативні почуття: гнів, страх, образа, сором. Як правило, з ними впоратися дуже важко. Ці почуття доставляють хворому великий дискомфорт, провокуючи стрес.

Постійне перебування в стані стресу може виявитися критичним. Тоді людині стає важко зібратися з думками, вони проносяться в голові одна за одною, а почуття просто розривають її зсередини, як це зупинити і допомогти собі?

Дуже довго людина може перебувати буквально на межі зриву, терпіти і намагатися заховати свої переживання якомога глибше всередину себе. Не даючи можливість їм вийти назовні, людина сильно руйнує свою психіку і тіло!

Один з напрямків в психології, який дуже ефективно допомагає позбавитися від негативних емоцій – арт-терапія.

Я пропоную спробувати вам захоплюючий і творчий метод – малювання мандал.

Цей метод простий, цікавий і зрозумілий. Його завжди можна виконати самостійно, не звертаючись за допомогою до психолога.

Слово «мандала» в перекладі з санскриту означає «священне коло» або «те, що оточує центр». У психологічну практику мандали ввів Карл-Густав Юнг. Він зауважив, що на певному етапі терапії його пацієнти починали малювати мандальні зображення. І це призводило до одужання. Тоді він почав цілеспрямовано просити пацієнтів малювати мандали.

Суть цього методу полягає в тому, щоб за допомогою образотворчих засобів людина передала свої почуття і винесла назовні те, що відбувається у неї всередині. У процесі малювання мандал в психіці людини йде вивільнення енергії, яка була заблокована. Завдяки цьому процесу і відбувається зняття стресу. Людину залишають негативні емоції.

У чому ж полягає техніка малювання мандали?

Постарайтеся виділити приблизно годину вільного часу і залишитися наодинці з собою.

Вам знадобиться чистий аркуш паперу (наприклад, формат А4), кругла плоска тарілка не менше 18см. в діаметрі (такий розмір вважається найбільш ефективним). Олівці або фарби. Крейда, фломастери. Вибирайте на свій розсуд.

Сядьте максимально комфортно. Постарайтеся розслабитися і зануритися в творчість.

Покладіть тарілку денцем вгору на аркуш паперу посередині і обведіть по контуру, щоб вийшла окружність.

Тепер постарайтеся увійти в той стан, який хотіли б передати на аркуш паперу. Прикрийте очі.

Постарайтеся відчути всім своїм тілом то, що може Вам заважати бути щасливим. Можливо десь тиснути … щось вас гризе або турбує.

Які емоції при цьому народжуються у вас всередині? Зафіксуйте це стан. Тепер відчуйте, де в тілі ви відчуваєте це найсильніше?

Можливо, ви побачите кольори, образи, але це не обов’язково. Головне, все це «виплеснути» в коло на папері. За допомогою олівців, фарб … Все, що ви переживаєте в цей момент. Починайте малювати.

Якщо вам важко, то почніть малювати з центру кола, а далі процес піде сам собою.

Ви можете малювати тільки в колі або виходити за межі, дотримуватися симетрії або малювати хаотично – все дозволено і залежить від вас. Сміливо вибирайте кольори і дозвольте цьому процесу просто бути. Не оцінюючи себе.

Коли намалюєте, то уважно розгляньте, що вийшло. Не кваплячись, прислухаючись до своїх почуттів та відчуттів. Ви неодмінно помітите зміни у вашому внутрішньому світі. Які це зміни? Які тепер відчуття і емоції ви відчуваєте? Які почуття намальовані вами в колі? Постарайтеся відповісти собі на ці питання. Не поспішайте, будьте максимально розслаблені.

Після намальованою мандали ваші емоції вгамуються, думки прояснюватися. Прийде хороший настрій і позитивні емоції. Можливо, ви побачите з іншого боку свою проблему. До вас прийде відповідь на питання, яке вас довго мучило. Можливо, навіть станеться осяяння.

Якщо ця методика вас настільки захопить, що вам захочеться повторити її знову і знову, то не зупиняйтеся. Продовжуйте малювати мандали в своє задоволення, проходячи шлях самозцілення.

Якщо раптом, ви зовсім не будете відчувати полегшення, а малюнки будуть сильно схожі один на одного, то я раджу звернутися за допомогою до психолога, щоб не упустити більш серйозної недуги.Автор: Дарья Вакулина

FB: https://www.facebook.com/dasha.chumachencko
Email: [email protected]


Задати питання автору

Пов'язані Публікації

 • Психологічна підтримка

  Депресія: прояви та лікування

  Ну що, друзі, скучили? Хочу сьогодні продовжити тему депресії. Минулого разу ми домовились поговорити про антидепресанти, прояв депресії в тілі та, власне, попередження цієї недуги. Стаття трішки велика, але «приборкайте» свою лінь, перестаньте читати про той коронавірус та дочитайте її до кінця, можливо, як раз в ній буде та інформація, яку ви шукаєте. Намагатимусь писати максимально доступною мовою.

 • Психологічна підтримка

  Хворі і втомлені: як боротися з втомою, коли у вас виразковий коліт

  Для тих, хто має виразковий коліт (ВК), втома може бути фізичною, психічною або поєднанням обох. Загальна втома визначається як переважне відчуття тривалої втоми, нестачі енергії або почуття виснаження, яке не полегшується після відпочинку або сну. Цей стан погіршується, коли загострюється хвороба, та покращується, коли наступає ремісія, але ситуація може привести до наслідків, з якими може бути важко впоратися.

 • Психологічна підтримка

  Прийняти діагноз і усвідомити хворобу

  Раптова звістка про важку хворобу стає ударом, як для хворого, так і для його рідних. Ще вчора, тиждень або навіть місяць тому все було добре. Але раптовий діагноз перевертає з ніг на голову весь життєвий уклад хворого, валить його в стан сильного стресу, а часом у відчай і глибоку депресію. Найчастіше людині доводиться пройти через певні стадії, щоб прийняти, усвідомити хворобу і встати на шлях до одужання.

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"