Створення ресурсного стану: практичні поради та способи

Запальне захворювання кишечника – не вирок, а просто діагноз.  На жаль, від цієї хвороби не застрахований ніхто, і ані за статевою, ані за віковою ознакою — до цих хвороб схильні як діти, так і літні люди. Вилікуватись остаточно не можливо, але варто намагатись прийняти хворобу та жити повноцінно, а для цього потрібно мати зовнішні й внутрішні ресурси, які на жаль, ЗАВЖДИ підтримувати неможливо. А  все через те, що ресурсний стан охоплює не тільки фізичне здоров’я, але й емоційну стабільність, мотивацію, час та зацікавленість. І коли відсутній хоча б один з цих аспектів, жити повноцінно та щасливо стає в рази важче.

В психології є способи створення ресурсного стану в будь-який потрібний момент. Ось деякі з них:

 • Особистісні тренінги. Вам не доведеться кудись ходити або платити за навчання коучам. Згадайте, що вас мотивує виконувати якісь завдання. Може, це виступи успішних людей, фільми про спортсменів з інвалідністю, які не дивлячись ні на що, прийшли до перемоги або ж журнали зі статтями, що надихають.
 • Заготовки для справ. Простий, але ефективний спосіб створити або повернути ресурсний стан жінкам, чоловікам будь-якого віку. Вам потрібно заздалегідь підготуватися до своїх справ. Хочете приготувати суп? Підготуйте для нього овочі. Завтра вранці плануєте вийти на пробіжку? З вечора підготуйте кросівки та спортивний одяг.
 • Відкладання справ. Протягом дня перемикайтеся між складними завданнями і улюбленими справами. Це допоможе відволіктися, відпочити й отримати заряд бадьорості для більш ефективної роботи.
 • Біоритми. Для створення ресурсного стану прислухайтеся до організму. Визначте, хто ви – жайворонок чи сова. І відповідно до цього плануйте роботу.
 • Мінімізація помилок і провалів. Плануйте справи. Розділіть їх за ступенем важливості і терміновості. Це допоможе уникнути стану «як білка в колесі». А значить, буде більше сил для дійсно важливих занять.
 • Спілкуйтесь з однодумцями. Таке спілкування заряджає і надихає позитивом. АЛЕ!!! Якщо ви постійно будете спілкуватись на тему хвороби, це може зіграти з вами злий жарт і емоційний стан значно погіршиться. Круто, коли є люди, які розуміють вашу проблему, але окрім негативу, не забувайте і про позитив.
 • Сюди можна додати справи, які не приносять ніякої користі, наприклад, перегляд телевізора або безцільне блукання на просторах інтернету. Не зациклюйтесь на сайтах, типу кронопорталу, якщо все ж таки тягне почитати, то шукайте історії з «хепі-ендом». До речі, добре заповнює розтрачені ресурси –  творчість!

І ще додам декілька кроків для підтримки емоційної стабільності:
Крок 1: Пора визнати свої емоції.

Ви маєте право на свої почуття та емоції. Не буває поганих або хороших емоцій. Все що вам потрібно – прийняти ці почуття. Позначити їх, назвати. Зазвичай після цього ми й проживаємо їх, і все нормалізується. Не звинувачуйте себе за те, що відчуваєте. Перестаньте заперечувати наявність хвороби, визнайте її та починайте вчитись жити з нею.

Крок 2: У вас є право на особистий час і простір.

Дуже важливо домовлятися з близькими та окреслювати свої особисті кордони. «Зараз мама на 30 хвилин хоче побути одна в кімнаті». Або «Я працюю за комп’ютером, заходити до мене не можна!» Прогулянки на самоті, можливість кудись вийти одному, теж створюють острівець спокою в нашому бурхливому світі. Поспостерігайте, що саме дає вам спокій і гармонію. Може, це пробіжка або зарядка, йога, малювання і так далі. Зрозумійте, де саме ви черпаєте свій ресурс і дозволяйте собі це робити. Не заганяйте себе купою справ, бо саме цим Ви можете погіршити свій фізичний стан.

Крок 3: Почніть ставитися до себе як до своєї дитини.

Можливо, звучить дивно, але це дуже важливо! Любов до себе дуже абстрактне поняття, більшість людей думають, що вона у них є, але на ділі це не завжди підтверджується практикою. Пропоную вирощувати любов до себе через увагу до своєї внутрішньої дитини. Частіше запитуйте себе – «Як я можу про тебе подбати, моя хороша?»  І навіть якщо Вам захочеться себе пожаліти, робіть це, і робіть так, як жаліють маленьких дітей.

Крок 4: Перестаньте гнатися за ідеалом.

Постійне прагнення до ідеальності, а особливо до зцілення – це ще одна причина, яка веде до неврозу і невдоволення. Це завжди про напругу, бажання все встигнути, всім сподобатись і чудесним чином одужати. Дозвольте собі просто бути собою. Навчіться «забивати» на те, на що можна «забити». Забудьте про всякі «жінка повинна» або «чоловік зобов’язаний». Кожна людина має право бути таким, яким він є і ніхто з нас нікому нічого не винен.

Крок 5: Саме час навчиться говорити «НІ».

Почніть відстоювати свої кордони! Перш ніж погодитися на що-небудь, подумайте – ви дійсно цього хочете? Або ви просто не хочете образити людину відмовою? Коли ми починаємо говорити “ні”, у нас звільняється дуже багато енергії. Коли ми відстоюємо особисті кордони, ми стаємо цілісними.

З любов’ю Ваша психолог Крістіна.

Автор: Крістіна Язєва

Фейсбук https://www.facebook.com/profile.php?id=100003311839806

Е-мейл: [email protected]


  Задати питання автору

   

   

  Пов'язані Публікації

  Залишити коментар

  Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

  Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
  Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

  Адреса і контакти

  Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
  Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
  Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
  Ел. пошта: [email protected]
  Facebook: gofulllife

  Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"