Гострий стрес від діагнозу: перша допомога

Хочу з вами поділитись деякими прийомами першої допомоги, пов’язаної з безтактністю лікарів – поведінкою, яка програмує пацієнта на невиліковне захворювання і смерть. Треба вміти боротись з цим гострим стресом, бо саме від нього можуть сильно загострюватись вже наявні порушення, і навіть з’являтися нові.  І якщо ви, звернувшись до лікаря, отримали від нього діагноз, що лякає, але який не загрожує вашому життю, то сама по собі поведінка лікаря, призвівши до того, що ви переживаєте даний діагноз, як сильний стрес, може спровокувати розвиток ситуації в гіршу сторону. Хороший лікар «зцілює» вже однією присутністю, а поганий може загнати в могилу словами і невербальними сигналами. Навіть, якщо лікар вважає, що в пацієнта важка хвороба, то можна тактично поспілкуватись з людиною і вселити надію на відновлення здоров’я. Але все ж таки існує категорія лікарів, які з будь-якого порушення роблять трагедію, і їх не турбує, як відіб’ються його слова на стані пацієнта. На жаль,  від такої ситуації не застрахований ніхто.

Але щоб не казав лікар, раджу вам профілактично вселяти собі віру у зцілення, або ж ту саму довгу ремісію. Лікарі не можуть знати все на світі, в тому числі можуть і помилятися.  Але ви можете це попередити та взяти все у свої руки. Даю кілька порад, які варто застосовувати, якщо ви стали «жертвою» непрофесійності та безтактовності вашого лікаря:

 1. Для початку потрібно прийняти достатньо сильне для вас заспокійливе. Раджу взагалі вдома мати аптечку з препаратами першої необхідності, а заспокійливе завжди носити з собою.
 2. Потрібно усвідомити що ви все ще живі. Зосереджуйте увагу на диханні. Постарайтеся максимально подовжувати видих і уявляйте, що видихаєте чорний або темний пар. Видихайте з себе все погане.
 3. Вам потрібен хтось, з ким можна поговорити. І не про що не будь, а саме про те, що вас хвилює. Про діагноз, про поведінку лікаря, і можливо про аналізи та самопочуття. Краще, аби це були люди, котрі мають таке ж захворювання, яке є у вас. Дуже добре коли є декілька таких людей, те що ви можете розказати одному, але не розказати іншому, і навпаки.
 4. Я особисто переконана в тому, що здоров’я, або хвороба організму визначається роботою нашого мозку. Тому саме головне, це підібрати потрібний вплив на мозок, той який дасть інформаційний резонанс для вашого стану. Шукайте в інтернеті позитивну інформацію і діліться нею з іншими хворими.
 5. Записуйте свої емоції – це дуже класний спосіб перемкнути своє мислення і відволіктися. Заведіть собі блокнотик. Пишіть все, що пов’язано з вашим станом і страхами. А наприкінці, 100 раз напишіть «зі мною все буде добре».
 6. Багатьом допомагає фізичне навантаження: тренування або прибирання – це класний і дієвий метод. Якщо ви вийшли з клініки, можна не йти на маршрутку чи сідати в авто. А пройтись декілька вулиць пішки.
 7. Ви можете заїсти стрес або запити. Пофіг цю дієту, спробуйте щось з’їсти або випити смачненьке, бо саме це заспокоює наш мозок, такий собі вроджений дитячий інстинкт.
 8. Ніколи не варто опиратися на думку лише одного лікаря. Тим більше якщо лікар ввів вас у стрес своєю поведінкою. Прийдіть до себе, декілька днів попийте заспокійливе, потіште себе чимось,  відпочиньте і зверніться в іншу клініку. Налаштуйте себе на те, що ви всього лише слухаєте інформацію, а приймати рішення за ваше здоров’я ви будете самі. І ніхто не може вам запевнити, що буде все дуже погано, навіть найкрутіший лікар.

Дотримуйтесь цих пунктів і з часом навчитесь виходити з гострого стресу, який пов’язаний з постановкою діагнозу.

Автор: Крістіна Язєва

Фейсбук https://www.facebook.com/profile.php?id=100003311839806

Е-мейл: [email protected]


  Задати питання автору

   

   

  Пов'язані Публікації

  Залишити коментар

  Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

  Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
  Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

  Адреса і контакти

  Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
  Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
  Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
  Ел. пошта: [email protected]
  Facebook: gofulllife

  Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"