Колесо Життєвого Балансу: вправа, яка допоможе збалансувати життя

Колесо Життєвого Балансу: вправа, яка допоможе збалансувати життя

А ви вже колись заповнювали своє Колесо Життєвого Балансу? Здавалося б, звичайне собі Колесо, що там такого, але місяць назад, заповнивши його, я раптом усвідомила, що в нормальному стані у мене були тільки сектор “Харчування” і “Сім’я” , більш менш “Розвиток себе“. Всі інші сфери були на трійку. Інколи достатньо просто “на власні очі” подивитися на своє життя і відразу стає все зрозумілим. От тоді я і прийняла рішення, що прийшов час щось змінювати: почала прислухатися до себе і робити те, що мені дійсно подобається (вчуся говорити «ні», не перебираю на себе чужі проблеми, не піддаюся дрібним стресам, більше віддаю тепла та любові чоловіку, прислухаюся до свого організму та сигналів, які він мені подає, працюю над своїми думками). Зараз Колесо Життєвого Балансу подобається мені не до кінця, але зміни все ж таки є. Не вистачає правильного розподілу фінансів, зміни емоційного стану, покращення здоров’я 😉, а також подорожей, хоча вони й були, але їх хочеться more and more, і так, щоб на цілий місяць!🙂 Не хвилюйтесь, якщо, можливо, ваше Колесо не в ідеальному стані, можливо саме з нього й почнеться Ваше усвідомлення, що пора міняти щось на краще у своєму Житті🙂

Даю вам інструкцію та приклад малюнку Колеса Балансу.

Отже, вам потрібний аркуш, ручка, маркери чи кольорові олівці, за бажанням, і хороший настрій. Подумайте, що для вас важливо. Розвитку якої сфери вашого життя потрібно приділити час? Яка сфера вже розвинена, а на що потрібно звернути увагу. Середнє число сфер – 8, але, буває менше або більше. Тільки ви вирішуєте, скільки їх буде в вашому колесі. Тепер намалюйте коло в середині листа і розбийте його на кількість сфер, які ви для себе виділили (приклад я додаю). Припустимо, це сім’я, робота, подорожі, освіта, творчість, здоров’я та спорт, краса та стиль, фінанси. Для оцінки кожної області використовується 10-бальна шкала.

Оцініть кожну сферу вашого життя по 10 бальній шкалі, ставлячи собі у кожній сфері свого життя три питання, як приклад візьмемо сферу життя «Кар’єра»:

 1. «Що для мене значить 10 балів в моїй кар’єрі?»
 2. «Що для мене значить 0 балів в моїй кар’єрі?»
 3. «У скільки балів я оцінюю зараз свою сферу Кар’єра?»

Ще деякі приклади запитань, які Ви можете поставити собі:

 1. Чи задоволений (на) я своєю роботою?
 2. Чи подобається мені те, чим я займаюся, або насправді я б хотів (ла) займатися чимось іншим?
 3. Мене влаштовує моє фінансове становище? Або потрібно все кардинально міняти і як можна швидше? Я відчуваю себе здоровим (ою)?
 4. У мене немає ніяких шкідливих звичок, які мені б заважали?
 5. Я гарно виглядаю?

 Критерій оцінки можливий за такими параметрами:

 • 0 – 3 – ситуацію терміново потрібно змінювати, зовсім погано, запущено;
 • 4 – 7 – частково потребує змін, маю фундамент для роботи;
 • 8 – 10 – стабільно, успішно, без зауважень.

Але, увага, оцінювати потрібно не “наскільки це мене влаштовує, хочеться мені цього більше / краще чи ні”, а – “наскільки це відповідає моїм цілям й задачам, чи достатньо для досягнення моїх цілей, для того, що мені важливо”. Наприклад, грошей й здоров’я хочеться завжди більше, але під деякі завдання, які ви перед собою ставите, цілком вистачить. Після того як ви оцінили всі сфери життя, з’єднайте всі ваші позначки плавною лінією та подивіться, яку фігуру ви отримали. Уявіть: це ваша «машина» з такими колесами. Як ви поїдете на ній по життю? Два основні показники – це наскільки отримана вами фігура гармонійна, схожа хоч трішки на колесо, і який його діаметр. Якщо у Вас рівне, красиве, але маленьке коліщатко – Ви їдете по життю тихо, спокійно, все одно погано, але ви до цього вже звикли. Якщо колесо більше схоже на багатокутник, а кути його гострі, швидше за все, Ви досить часто відчуваєте дискомфорт по життю, труднощі та переживання – звичне для вас явище. Якщо ж форма все-таки більш-менш нагадує коло, то я поспішаю вас привітати – ваше життя збалансоване і гармонійне. Буває й таке, що в основному форма нагадує коло, але одна сфера або западає, або випинається. Це означає, що саме в цій сфері вам потрібно попрацювати, зрозуміти, чому вона виділяється в ту чи іншу сторону. Якщо область западає, то напевно це і є та сама ложка дьогтю в бочці меду.

Поговоримо про діаметри кола. Маленький діаметр (середня відмітка від 3 до 5) означає, що Ви йдете по життю із зусиллям, рідка відчуваєте себе воістину щасливою людиною, а якщо й відчуваєте, то з оглядкою, що не відчуваючи щастя до кінця, адже скоро повертатися в “реальне” життя, а там не до сміху.

Середній діаметр (від 5 до 7) – задовільне відчуття від життя. Це вже непогано, але в такому випадку добре було б поспостерігати за динамікою – якщо ви розширюєте ваше колесо та воно рухаєтеся від стабільної “четвірки” до “шістки”, то все чудово, ви ростете і напевно будете рости та далі, а ось, якщо ви рухаєтеся від “дев’ятки” і звужуєте діаметр, тут варто задуматися та пропрацювати.

Якщо ж більшість ваших відміток більше “сімки”, ви – щаслива людина, вмієте відкрито та безоглядно радіти життю, приймати подарунки долі, простір навколо вас гармонізовано, ви вмієте керувати своїми ресурсами.

А тепер – пора рішень. Закінчіть речення: «Дивлячись на Колесо мого житті, я думаю, що мені варто …» Що додати, що собі подарувати, щоб ваше життя стало і бадьоріше, і гармонійніше? З якого напряму, з якою сфери зробити найперші кроки? На чому сконцентруватися, щоб підтримати зміни? А щоб все це почати робити, чим себе конкретно стимулювати найближчими днями? Проаналізуйте, як би ви могли виправити ваше коло життя в тих сферах, де це потрібно. Погляньте на найвищі позначки, подумайте, які Ваші якості дозволили Вам досягти такого високого рівня в цих сферах. Як би Ви могли застосувати ці ж навички і якості там, де робота ще попереду. Задумайтесь також, яку зі сфер вам буде найлегше підтягнути, де ви вже дозріли для змін, і почніть саме з цієї області. Я думаю, кожен побачить хоч щось, над чим йому варто попрацювати.

Пам’ятайте про цю вправу, не викидайте листок з виконаної сьогодні роботою, підпишіть дату, складіть невеликий план розвитку сфер які занепадають, скажімо, на найближчий місяць і встановіть цілі, а після закінчення наміченого терміну виконайте техніку знову та побачите, чи вдалося вам направити сили і досягти успіху в гармонізації свого життя. Я постаралася підібрати для вас найбільш детальну ілюстрацію з поясненнями, але якщо потрібно буде докладніше зупинитися на змісті того чи іншого сегмента кола і даної техніки, звертайтеся особисто, буду рада всім допомогти.

Автор: Крістіна Язєва

Фейсбук https://www.facebook.com/profile.php?id=100003311839806

Е-мейл: [email protected]


  Задати питання автору

   

   

  Залишити коментар

  Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

  Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
  Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

  Адреса і контакти

  Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
  Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
  Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
  Ел. пошта: [email protected]
  Facebook: gofulllife

  Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"