Споживання волоського горіха може мати захисну дію на слизову оболонку кишечника в осіб із виразковим колітом

Споживання волоського горіха може мати захисну дію на слизову оболонку кишечника в осіб із виразковим колітом

Споживання волоського горіха може мати захисну дію на слизову оболонку кишечника в осіб із виразковим колітом, згідно з новим дослідженням дослідників з UConn Health та Техаського університету A&M.

            Волоські горіхи містять різноманітні сполуки, які, як вважається, є дуже корисними для здоров’я завдяки їхнім протизапальним властивостям.  В них найвищий вміст жирної кислоти омега-3 — найважливішого рослинного жиру для міцного здоров’я.  Попередні дослідження свідчать про те, що вживання в їжу волоських горіхів забезпечує певний захист від великої групи захворювань, починаючи від раку товстої кишки та хвороб серцево-судинної системи до цукрового діабету. Завдяки їхньому комплексу природних сполук та фітохімікатів, волоські горіхи показали безліч переваг для здоров’я, включаючи захист від запального ураження та раку товстої кишки.  Останні результати дослідження, проведеного на мишах, опубліковані в журналі Nutrients, показали, що споживання волоських горіхів також сприяло зменшенню тяжкості ураження від експериментально спричиненого виразкового коліту.

У ході поточного дослідження під керівництвом Даніеля Розенберга, доктора наук, професора медицини, та Масако Наканіші, доктора наук, доцента Центру молекулярної онкології  UConn Health, проведено оцінку наслідків вживання в їжу волоського горіха на моделі коліту, де ураження слизової оболонки товстої кишки викликається ульцерогенним агентом декстраном сульфатом натрію.  Волоські горіхи складали 14 відсотків щоденного раціону в дослідженні, що еквівалентно 20-25 волоських горіхів, вжитих людиною за день.

Коли мишам давали волоські горіхи близько двох тижнів, вони зазнавали набагато менших ушкоджень слизової оболонки кишечника під час епізоду загострення виразкового коліту, а процес регенерації її дещо посилився.  Хоча не можна було визначити, чи була стійкою до початкового ульцерогенного (виразкового) ушкодження товста кишка чи відбувається саме посилене відновлення пошкодження, ступінь пошкодження кишечника в мишей, що їли волоський горіх, була значно меншою, ніж у контрольної групи  тварин.

Далі, коли оцінювались зміни метаболітів у випорожненнях та зразках тканин, взятих при біопсії — через два тижні годування волоськими горіхами — спостерігався ряд змін.  Це додаткове відкриття, проведене Корі Клемашевич, асистентом наукового співробітника Техаського університету A&M, показало деякі зміни біологічно активних речовин організму, які можуть бути ключовими для подальшого розуміння того, як метаболізуються волоські горіхи та працюють у товстій кишці.

            “Ми продовжуємо свою роботу, щоб зрозуміти, чи є ці метаболічні зміни частиною захисту”, — коментує Розенберг.  “Ми не пропонуємо людям з виразковим колітом дотримуватися горіхової дієти між спалахами підвищеної активності захворювання. Але ми сподіваємось, що нам вдасться визначити активні сполуки, що забезпечують захист слизової кишечника”.

Джерела: https://www.sciencedaily.com/releases/2019/08/190812130850.htm https://ibdnewstoday.com/2019/08/28/walnuts-may-protect-against-ulcerative-colitis-mice-study-suggests/

Пов'язані Публікації

 • Психологічна підтримка

  ПОПЕРЕДЖЕНЯ (ПРОФІЛАКТИКА) депресії, пов’язаної з ЗЗК

  Перше правило і, напевно, саме основне: в стані ремісії поменше заглядайте, що там в унітазі, не намагайтесь згадати шкалу Брістоля. Не у всіх все має бути однаково та ідеально. Можливо ваш ідеальний варіант –це п’ятий або шостий. Звичайно, при появі крові та слизу варто і подивитись. Але якщо ремісія, то перестаньте «ковирятися» у своїх «результатах» харчування. Спочатку це буде важко вдаватися. Але, з практикою ви побачите, що рівень тривоги значно зменшиться.

 • Психологічна підтримка

  Депресія: прояви та лікування

  Ну що, друзі, скучили? Хочу сьогодні продовжити тему депресії. Минулого разу ми домовились поговорити про антидепресанти, прояв депресії в тілі та, власне, попередження цієї недуги. Стаття трішки велика, але «приборкайте» свою лінь, перестаньте читати про той коронавірус та дочитайте її до кінця, можливо, як раз в ній буде та інформація, яку ви шукаєте. Намагатимусь писати максимально доступною мовою.

 • Новини на головній

  Інформування пацієнтів з Запальними захворюваннями кишечника

  Поза сумнівами, пацієнти з ЗЗК прекрасно усвідомлюють всю складність прийняття рішення залишитися вдома на лікарняному, відмовитися від поїздок на роботу або в школу, походів в кіно або ресторан через симптомів ЗЗК. З поширенням коронавируса (COVID-19) пацієнтам стало ще важче приймати рішення про те, як вести своє повсякденне життя.

 • Блог, Новини на головній, Новини та повідомлення

  Оновлення програми «Комфортне життя» за підтримки Феррінг Україна Офіційні Умови Програми «Комфортне життя»

  Збережіть своє здоров’я, мінімізуйте контакти в лікарнях та аптеках на період карантину. Використайте картку, яку Ви активували, та придбайте Пентасу за акційною програмою тоді, коли Вам потрібно, з метою запобігання можливих ризиків з наявністю ліків.

 • Психологічна підтримка

  Хворі і втомлені: як боротися з втомою, коли у вас виразковий коліт

  Для тих, хто має виразковий коліт (ВК), втома може бути фізичною, психічною або поєднанням обох. Загальна втома визначається як переважне відчуття тривалої втоми, нестачі енергії або почуття виснаження, яке не полегшується після відпочинку або сну. Цей стан погіршується, коли загострюється хвороба, та покращується, коли наступає ремісія, але ситуація може привести до наслідків, з якими може бути важко впоратися.

 • Харчування

  Чи допоможе безглютеновая дієта в лікуванні запальних захворювань кишечника?

  Пацієнти, які мають запальні захворювання кишечника кожен раз задають питання дієтологів, якої дієти їм слід дотримуватися? Одна з тем, яка зазвичай стоїть на першому плані і в центрі уваги, полягає в тому, чи повинні вони дотримуватися безглютенової дієти. Ця тема може збити з пантелику багатьох людей, тому що навколо глютену і глютеносодержащіх продуктів дуже багато дезінформації.

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"