Споживання волоського горіха може мати захисну дію на слизову оболонку кишечника в осіб із виразковим колітом

Споживання волоського горіха може мати захисну дію на слизову оболонку кишечника в осіб із виразковим колітом

Споживання волоського горіха може мати захисну дію на слизову оболонку кишечника в осіб із виразковим колітом, згідно з новим дослідженням дослідників з UConn Health та Техаського університету A&M.

            Волоські горіхи містять різноманітні сполуки, які, як вважається, є дуже корисними для здоров’я завдяки їхнім протизапальним властивостям.  В них найвищий вміст жирної кислоти омега-3 — найважливішого рослинного жиру для міцного здоров’я.  Попередні дослідження свідчать про те, що вживання в їжу волоських горіхів забезпечує певний захист від великої групи захворювань, починаючи від раку товстої кишки та хвороб серцево-судинної системи до цукрового діабету. Завдяки їхньому комплексу природних сполук та фітохімікатів, волоські горіхи показали безліч переваг для здоров’я, включаючи захист від запального ураження та раку товстої кишки.  Останні результати дослідження, проведеного на мишах, опубліковані в журналі Nutrients, показали, що споживання волоських горіхів також сприяло зменшенню тяжкості ураження від експериментально спричиненого виразкового коліту.

У ході поточного дослідження під керівництвом Даніеля Розенберга, доктора наук, професора медицини, та Масако Наканіші, доктора наук, доцента Центру молекулярної онкології  UConn Health, проведено оцінку наслідків вживання в їжу волоського горіха на моделі коліту, де ураження слизової оболонки товстої кишки викликається ульцерогенним агентом декстраном сульфатом натрію.  Волоські горіхи складали 14 відсотків щоденного раціону в дослідженні, що еквівалентно 20-25 волоських горіхів, вжитих людиною за день.

Коли мишам давали волоські горіхи близько двох тижнів, вони зазнавали набагато менших ушкоджень слизової оболонки кишечника під час епізоду загострення виразкового коліту, а процес регенерації її дещо посилився.  Хоча не можна було визначити, чи була стійкою до початкового ульцерогенного (виразкового) ушкодження товста кишка чи відбувається саме посилене відновлення пошкодження, ступінь пошкодження кишечника в мишей, що їли волоський горіх, була значно меншою, ніж у контрольної групи  тварин.

Далі, коли оцінювались зміни метаболітів у випорожненнях та зразках тканин, взятих при біопсії — через два тижні годування волоськими горіхами — спостерігався ряд змін.  Це додаткове відкриття, проведене Корі Клемашевич, асистентом наукового співробітника Техаського університету A&M, показало деякі зміни біологічно активних речовин організму, які можуть бути ключовими для подальшого розуміння того, як метаболізуються волоські горіхи та працюють у товстій кишці.

            “Ми продовжуємо свою роботу, щоб зрозуміти, чи є ці метаболічні зміни частиною захисту”, — коментує Розенберг.  “Ми не пропонуємо людям з виразковим колітом дотримуватися горіхової дієти між спалахами підвищеної активності захворювання. Але ми сподіваємось, що нам вдасться визначити активні сполуки, що забезпечують захист слизової кишечника”.

Джерела: https://www.sciencedaily.com/releases/2019/08/190812130850.htm https://ibdnewstoday.com/2019/08/28/walnuts-may-protect-against-ulcerative-colitis-mice-study-suggests/

Пов`язані Публікації

 • Блог, Новини на головній, Новини та повідомлення

  ЗНАЧЕННЯ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ ПРИ ХРОНІЧНИХ ЗЗК

  Лише в Німеччині є близько 400 000 пацієнтів, які страждають на хронічні запальні захворювання кишечника (далі ЗЗК). Хоча добре відомо, що запальні клітини можуть дістатись до відповідної тканини лише крізь судинну стінку, роль судин у хронічних запальних захворюваннях кишечника досі не була достатньо вивчена.

 • Новини на головній, Різне

  Нові технології в ендоскопічній діагностиці: крок у майбутнє без раку?

  Нові досягнення в ендоскопії дозволяють краще оцінити заживлення слизової оболонки та дисплазію (зміну структури, що надалі може переродитись у пухлинну тканину. – прим. перекл.) у пацієнтів із запальними захворюваннями кишечника (ЗЗК), згідно з новим оглядом від Reuters Health, Нью-Йорк.

 • Блог, Новини на головній

  Хвороба Крона і суглоби

  Хвороба Крона являє собою різновид запального захворювання кишечника (далі ЗЗК), що може впливати на будь-яку частину травного тракту. Однак найчастіше запалення вражає останній відділ тонкої кишки і початок товстої кишки.

 • Блог, Дієти, Новини на головній

  Закреп при хворобі Крона: лікування та рекомендації

  Хвороба Крона має тенденцію викликати часті діареї, але вона також може призводити до розвитку закрепів, які можуть виникнути внаслідок медикаментозного лікування, інших захворювань або певних чинників способу життя

 • Блог, Дієти, Новини на головній

  Вплив дефіциту вітаміну D на запальні захворювання кишечника

  Науковці визначили, дефіцит якого вітаміну досить часто супроводжує запальні захворювання кишечника (далі ЗЗК). І це вітамін D. Певно, кожному відомо, що ми з більшою ймовірністю матимемо нижчий рівень цього ключового вітаміну в зимові місяці (оскільки значною мірою отримуємо його через контакт сонячного світла з нашою шкірою), але чи відомо вам, що даний вітамін також тісно пов’язаний із ЗЗК? Насправді, моніторинг рівня вітаміну D може також свідчити про майбутню хворобу.

 • Блог, Дієти

  Дієта, що імітує голодування, новий спосіб лікування ззк

  Вчені з Університету Південної Каліфорнії в Лос-Анджелесі стверджують, що повторні цикли низькокалорійної, рослинної дієти можуть бути новим перспективним способом лікування запальних захворювань кишечника (далі ЗЗК). Вони назвали це «дієтою, що імітує голодування». У дослідницькій роботі, опублікованій у журналі Cell Reports, вони описують, як, у порівнянні з вживанням лише води, періодичні 4-денними циклами дієти, що імітує

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: info@gofulllife.com.ua
Facebook: gofulllife

Створено за підтимки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"