ЗНАЧЕННЯ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ ПРИ ХРОНІЧНИХ ЗЗК

Лише в Німеччині є близько 400 000 пацієнтів, які страждають на хронічні запальні захворювання кишечника (далі ЗЗК).  Хоча добре відомо, що запальні клітини можуть дістатись до відповідної тканини лише крізь судинну стінку, роль судин у хронічних запальних захворюваннях кишечника досі не була достатньо вивчена.

Вперше німецькі дослідники виявили, що дисфункції судин відіграють значну роль у розвитку таких захворювань. В експериментальних модельних системах прогресування ЗЗК значно сповільнилося після усунення описаних дисфункцій.  Результати опубліковані в  Journal of Clinical Investigation.

Вчені пояснюють, що їх дослідження почалися з попереднього уявлення про те, що протизапальні клітини циркулюють по кровоносних судинах. Це змусило їх дослідити, чи пов’язане «здоров’я» кровоносних судин із розвитком запальних станів, які впливають на кишечник. Проект міждисциплінарної співпраці, реалізований завдяки Вікторії Лангер у рамках докторської дисертації, дозволив виявити, що судини пацієнтів із ЗЗК є особливо проникними. Після проведеного подальшого молекулярного аналізу дослідники підтвердили, що причина полягала у порушенні міжклітинних взаємодій з ендотеліоцитами (прим. перекл. – клітини, що вистеляють стінки судин зсередини). Група вчених виявила, що цитокін під назвою гама-інтерферон викликав цю дисфункцію.  Цитокіни – це білки, які відіграють важливу роль у передачі сигналів між клітинами.  Гама-інтерферон також присутній у високих концентраціях у запалених тканинах кишечника.

            Щоб продемонструвати високу проникність судин у людей із ЗЗК, науковці застосували спеціалізовану методику аналізу кровоносних судин кишечника у 15 осіб.  З них семеро перебували в стані ремісії, а у восьми на момент дослідження захворювання перебігало в активній стадії.

Дослідники також провели ряд експериментів на мишах, в яких експериментально були викликані ЗЗК, щоб перевірити, чи можливо уповільнити прогресування захворювання, зупинивши реакцію ендотеліальних клітин на підвищений вміст гама-інтерферону.  Ці експерименти були успішними, що дозволяє припустити, що такий підхід може бути корисним і застосованим, у подальшому, у складі комплексної терапії ЗЗК.

 Вчені також виявили, що іматиніб – лікарський засіб, який переважно використовується для лікування онкопатології, може знизити проникність судин.  Це також допомогло уповільнити прогресування змодельованих ЗЗК у мишей в експерименті.

Дослідження, проведене в Німеччині, вперше доводить велике значення серцево-судинної системи при хронічних ЗЗК, і відкриває нові підходи до лікування.

Джерела: https://www.news-medical.net/news/20191009/Dysfunctions-in-blood-vessels-contribute-to-the-development-of-chronic-inflammatory-bowel-diseases.aspx

https://www.medicalnewstoday.com/articles/326627.php

Пов'язані Публікації

 • Психологічна підтримка

  ПОПЕРЕДЖЕНЯ (ПРОФІЛАКТИКА) депресії, пов’язаної з ЗЗК

  Перше правило і, напевно, саме основне: в стані ремісії поменше заглядайте, що там в унітазі, не намагайтесь згадати шкалу Брістоля. Не у всіх все має бути однаково та ідеально. Можливо ваш ідеальний варіант –це п’ятий або шостий. Звичайно, при появі крові та слизу варто і подивитись. Але якщо ремісія, то перестаньте «ковирятися» у своїх «результатах» харчування. Спочатку це буде важко вдаватися. Але, з практикою ви побачите, що рівень тривоги значно зменшиться.

 • Психологічна підтримка

  Депресія: прояви та лікування

  Ну що, друзі, скучили? Хочу сьогодні продовжити тему депресії. Минулого разу ми домовились поговорити про антидепресанти, прояв депресії в тілі та, власне, попередження цієї недуги. Стаття трішки велика, але «приборкайте» свою лінь, перестаньте читати про той коронавірус та дочитайте її до кінця, можливо, як раз в ній буде та інформація, яку ви шукаєте. Намагатимусь писати максимально доступною мовою.

 • Новини на головній

  Інформування пацієнтів з Запальними захворюваннями кишечника

  Поза сумнівами, пацієнти з ЗЗК прекрасно усвідомлюють всю складність прийняття рішення залишитися вдома на лікарняному, відмовитися від поїздок на роботу або в школу, походів в кіно або ресторан через симптомів ЗЗК. З поширенням коронавируса (COVID-19) пацієнтам стало ще важче приймати рішення про те, як вести своє повсякденне життя.

 • Блог, Новини на головній, Новини та повідомлення

  Оновлення програми «Комфортне життя» за підтримки Феррінг Україна Офіційні Умови Програми «Комфортне життя»

  Збережіть своє здоров’я, мінімізуйте контакти в лікарнях та аптеках на період карантину. Використайте картку, яку Ви активували, та придбайте Пентасу за акційною програмою тоді, коли Вам потрібно, з метою запобігання можливих ризиків з наявністю ліків.

 • Психологічна підтримка

  Хворі і втомлені: як боротися з втомою, коли у вас виразковий коліт

  Для тих, хто має виразковий коліт (ВК), втома може бути фізичною, психічною або поєднанням обох. Загальна втома визначається як переважне відчуття тривалої втоми, нестачі енергії або почуття виснаження, яке не полегшується після відпочинку або сну. Цей стан погіршується, коли загострюється хвороба, та покращується, коли наступає ремісія, але ситуація може привести до наслідків, з якими може бути важко впоратися.

 • Харчування

  Чи допоможе безглютеновая дієта в лікуванні запальних захворювань кишечника?

  Пацієнти, які мають запальні захворювання кишечника кожен раз задають питання дієтологів, якої дієти їм слід дотримуватися? Одна з тем, яка зазвичай стоїть на першому плані і в центрі уваги, полягає в тому, чи повинні вони дотримуватися безглютенової дієти. Ця тема може збити з пантелику багатьох людей, тому що навколо глютену і глютеносодержащіх продуктів дуже багато дезінформації.

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"