ЗАСМАГА ВІД ЗАПАЛЬНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ КИШЕЧНИКА

Дослідження канадських вчених відкриває нові горизонти у напрямку вивчення впливу ультрафіолету на запальні захворювання кишечника.

Існує багато доказів ролі вітаміну D у формуванні здорового організму. Особи, які живуть у високих місцинах, автоматично отримують меншу кількість ультрафіолету та мають більший ризик дефіциту вітаміну D.  Дослідження мікробіома кишечника свідчить про, що роль бактерій в обміні цього вітаміну все ж є, і вона не остання.

 Але що ж пов’язує вітамін D та кишковий мікробіом?

Науковці з Канади у своїй останній публікації продемонстрували, як вплив сонячного світла / ультрафіолетового опромінення може вплинути на  мікробіом кишечника. Особливо це стосується осіб, у яких визначається дефіцит вітаміну D.  Результати дослідження, проведеного на здорових добровольцях, можуть допомогти пояснити захисну дію ультрафіолету при деяких поширених захворюваннях, які мають запальну природу, наприклад, розсіяний склероз або запальні захворювання кишечника (далі – ЗЗК). Дослідження очолив Брюс Валланс, доктор наук, дослідник Інституту досліджень дитячої лікарні Університету Британської Колумбії. 

«Визначено, що пероральна добавка вітаміну D, як відомо, є корисною для людей, які страждають хронічними запальними захворюваннями, – пояснили автори, – проте, можливості ультрафіолету впливати на імунну систему слизової кишечника та мікробіома приділяється мало уваги.  Більше того, незрозуміло, чи залежать такі зміни від впливу ультрафіолету на системний рівень вітаміну D».

Щоб дослідити цей зв’язок на людях, дослідники провели випробування, щоб побачити, як змініть збільшення рівня вітаміну D шляхом впливу на шкіру ультрафіолетовим світлом склад кишкової мікробіоти. Дослідження включало дев’ять жінок-добровольців, які приймали добавки з вітаміном D протягом 3 місяців, і 12, які цього не зробили. Усі учасниці мали світлу шкіру, зокрема типі шкіри 1-3 за Fitzpatrick.

У жінок, які приймали добавки, рівень вітаміну D був визнаний достатнім, в той час як 11 із 12 осіб із групи, які не приймали добавки, мали дефіцит вітаміну D.

Тоді всі учасниці підлягали трьом сеансам опромінення всього тіла ультрафіолетом.  У результаті дослідницька група визначила однакове підвищення рівня вітаміну D у кожної жінки.

Результати дослідження підтвердили, що вплив на шкіру ультрафіолету значно збільшував мікробну різноманітність у кишечнику, але лише у 12 осіб, які не приймали вітаміну D у вигляді добавки.  На думку вчених, більш різноманітний мікробіомний склад вважається більш стійким до стресових факторів і є ознакою доброго здоров’я.

Автори визнають, що деякі запитання все ще залишаються без відповідей.  Їхнє дослідження не було розроблено для визначення точного механізму, за яким відбуваються зміни мікробіомів, хоча, як відомо, УФ-опромінення і вітамін D дійсно впливають на вроджені та адаптаційні імунні клітини.

 «Цілком ймовірно, що вплив УФ-опромінення якимось чином змінює імунну систему спочатку в шкірі, а потім більш системно, що, в свою чергу, впливає на те, наскільки сприятливим є середовище кишечника для різних бактерій», – коментує Валланс.  «Результати цього дослідження мають наслідки для людей, які проходять УФБ фототерапію, і визначає новий зв’язок шкіра-кишечник, який може сприяти захисній ролі впливу ультрафіолетового світла при запальних захворюваннях, таких як множинний склероз і ЗЗК.»

Джерела: https://www.genengnews.com/news/exposure-to-sunlight-boosts-good-gut-microbiome-bacteria-and-vitamin-d-levels/ https://www.medicalnewstoday.com/articles/326782.php#5


Пов'язані Публікації

  • Блог, Дієти, Новини на головній

    Вплив дефіциту вітаміну D на запальні захворювання кишечника

    Науковці визначили, дефіцит якого вітаміну досить часто супроводжує запальні захворювання кишечника (далі ЗЗК). І це вітамін D. Певно, кожному відомо, що ми з більшою ймовірністю матимемо нижчий рівень цього ключового вітаміну в зимові місяці (оскільки значною мірою отримуємо його через контакт сонячного світла з нашою шкірою), але чи відомо вам, що даний вітамін також тісно пов’язаний із ЗЗК? Насправді, моніторинг рівня вітаміну D може також свідчити про майбутню хворобу.

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: info@gofulllife.com.ua
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"