Вакцинація при запальних захворюваннях кишечника

Вакцина від вітряної віспи й оперізуючого герпесу є безпечною для пацієнтів із запальними захворюваннями кишечника. Відповідно до нових результатів досліджень, представлених цього тижня на щорічній зустрічі ACR / ARP 2019 року, вакцина проти вірусу Varicella Zoster (викликає вітряну віспу та оперізуючий герпес в осіб, які вже перехворіли на вітряну віспу, завдяки  здатності вірусу  уражати нервові клітини. – прим. перекл.) є безпечною для людей, які в момент вакцинації отримують біологічну терапію у вигляді інгібіторів фактору некрозу пухлини (ФНО) за різними показаннями.

Інгібітори ФНО поки що є найефективнішими біологічними препаратами, які застосовуються у лікуванні запальних захворювань кишечника (далі ЗЗК). Згідно з  попередніми  дослідженнями, пацієнти з хворобою Крона та неспецифічним виразковим колітом мають вдвічі більший ризик захворіти на герпесну інфекцію завдяки пригніченню імунної системи, викликану препаратами для лікування ЗЗК.

            У здорових людей надлишок ФНО у крові регулюється природним шляхом, але в осіб із аутоімунною патологією (куди й входять ЗЗК) більш високий рівень ФНО у крові та суглобах призводить до прогресування запалення та більш стійких симптомів.  Інгібітори ФНО можуть знизити вплив захворювання на організм, контролюючи запалення в суглобах, шлунково-кишковому тракті та шкірі. 

Дослідники провели випробування живої вакцини проти вірусу герпес Zoster (VERVE) за участю більш ніж 600 осіб у США, які паралельно отримували терапію ФНО.  Метою дослідження була оцінка профіля безпеки та ефективність вакцини серед пацієнтів, які можуть бути імуноскомпрометовані завдяки лікуванню інгібіторами TNF та іншими імуносупресантами, як, наприклад, низькодозова терапія глюкокортикоїдами.

Після вакцинації протягом шести тижнів велось спостереження за пацієнтами з метою виявлення можливої появи проявів інфекції внаслідок вакцинації.  Дослідники оцінювали будь-які клінічні прояви на предмет зараження вітряною віспою чи оперізуючим лишаєм, збору також збирались дані результатів полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), яка дозволяє виявити підтип дикого типу вірусу та вірусу, асоційованого з вакциною, а також аналізувались цифрові фотографії пацієнтів.  Також дослідники зібрали зразки мононуклеарних клітин сироватки та периферичної крові (ПБМК) на рівні початку дослідження та на шостому тижні з метою оцінити оцінки статусу імунітету, повторне спостереження провели через шість місяців.

 На шостому тижні дослідники випадки не було виявлено підтвердженої дисемінованої або місцевої форми хвороби,  рівно як і випадків зараження вітряною віспою, як дикого типу, так і штамом вакцини. Вісім пацієнтів, у яких з’явився висип, пройшли тестування на наявність вірусу за допомогою ПЛР, але жоден результат не був позитивний. Ці дані дають надію на те, що пацієнти із ЗЗК зможуть успішно уникнути інфікування цим вірусом.

Джерела: https://www.news-medical.net/news/20191110/Study-reveals-safety-efficacy-of-live-zoster-vaccine-for-people-taking-TNF-inhibitors.aspx

https://www.healio.com/gastroenterology/inflammatory-bowel-disease/news/online/%7B87a1b895-14ac-4be2-9463-e92ccca87139%7D/patients-with-ibd-twice-as-likely-to-have-herpes-zoster

https://www.mdedge.com/infectiousdisease/quiz/8295/vaccines/ibd-and-effectiveness-herpes-zoster-vaccine

Пов'язані Публікації

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"