Куріння та виразковий коліт: спростування міфів

Пацієнти, які страждають на Неспецифічний виразковий коліт напевно чули, що куріння може зменшувати ризик загострення та  прояви запального процесу. Але, нове дослідження виявило, що люди, які живуть із виразковим колітом,   не повинні шукати порятунок у сигареті, незважаючи на переконання деяких вчених, що куріння може мати захисний ефект.

Хоча зв’язок між курінням та виразковим колітом є недостатньо зрозумілим, раніше в деяких дослідженнях було показано, що куріння може затримати або завадити розвитку хвороби.

Загальнонаціональне дослідження 6754 людей із виразковим колітом, яке проводив Джонатан Блеквелл з  Джорджського медичного закладу охорони здоров’я та університету Св. Джорджа, не виявило корисного ефекту від куріння.

«У дослідженні Alimentary Pharmacology & Therapeutics, яке ми фінансували, люди з виразковим колітом, які курили, і ті, хто ніколи не курили, мали аналогічні результати щодо загострення, використання ліків, госпіталізації та операцій на товстій кишці. Крім того, люди, які курять і потім кидають, не відчувають гірших наслідків захворювання.

Ми не знайшли користі від куріння при виразковому коліті. Ми сподіваємось, що наше дослідження дасть людям з виразковим колітом впевненість про необхідність позбавлення від звички куріння і тим самим покращить здоров’я в цілому».

Джонатан Блеквелл, провідний автор дослідження, Фонд охорони здоров’я Св. Джорджа

Дослідники використовували базу даних клінічних досліджень для групування 6754 пацієнтів у 3 групи; ніколи не курили, колишні курці та курці. Потім вони створили різні підгрупи, включаючи наполегливих курців та курців, які кинули протягом 2 років після діагнозу «виразковий коліт» та порівняли частоту загального лікування, загострення, пацієнтів, які лікувались стероїдами, людей, які були госпіталізовані з-за  виразкового коліту, та тих, хто пережив оперативне втручання на кишечнику. Дослідники з’ясували, що, у всіх групах існує аналогічний ризик усього вищезазначеного, незалежно від того, хто є курцем, колишнім курцем чи ніколи не курить. 

Незважаючи на шкідливий вплив куріння, включаючи підвищений ризик раку кишечника та легенів, деякі люди, які живуть із виразковим колітом, можливо, були вимушені палити через дані попередніх досліджень. Отже, дослідження Джонатана Блеквелла важливе для того, щоб запевнити людей із виразковим колітом у тому, що від куріння немає користі.

 

Джерело: https://www.crohnsandcolitis.org.uk/news/smoking-and-colitis-research-supports-giving-up?fbclid=IwAR1JKbrKLISbUoNVlMf0-psHcOEkytO3vC7tc6O2o5YnUoqIwRLzjDfTet8

Пов'язані Публікації

 • Новини на головній

  Виразковий коліт та бактерії кишечника: чи можуть невидимі мікроби ховати розгадку хвороби

  Якщо у вас є ВК, ви, напевно, знаєте, що це аутоімунне захворювання, коли імунна система організму, яка зазвичай захищає від вторгнення патогенів (таких як віруси, що викликають захворювання), натомість атакує товсту кишку або пряму кишку, внаслідок чого виникає хронічне запалення.

 • Новини на головній

  8 речей щодо фертильності та вагітності, про які слід пам’ятати, коли у вас Виразковий коліт

  За даними Американського Фонду Крона та Коліту (CCF), більшість людей із запальними захворюваннями кишечника (ЗЗК) страждають хворобою протягом репродуктивних років. Тому природно турбуватися про те, як ваш Виразковий коліт (ВК) може вплинути на вас або вашого партнера, якщо ви плануєте завагітніти. Прочитайте заздалегідь вісім речей, які слід розглянути, якщо ви готові та хочете збільшити свою

 • Харчування

  Пробіотики та виразковий коліт: що слід знати?

  Шлунково-кишковий тракт містить мільйони крихітних бактерій, корисних і необхідних для здоров’я. Однак дисбаланс або зміна бактерій у кишечнику може призвести до запальних процесів, які можуть призвести до хронічної хвороби. Один зі способів, як можна змінити бактеріальний баланс кишечника, це вживання пробіотиків.

 • Харчування

  Коронавірус та ЗЗК: Вітаміни та добавки

  Є багато питань щодо нового коронавірусу (COVID-19) та того, чи можуть вітаміни, мінерали чи харчові добавки допомогти пацієнтам із ЗЗК уникнути зараження вірусом. Крім того, люди задаються питанням, чи можуть допоміжні підходи допомогти скоротити перебіг захворювання або зменшити вплив COVID-19. Перш за все, добавки НЕ повинні замінювати ліки, здорове харчування, постійне вживання рідини, миття рук та соціальне дистанціювання . Наразі немає доказів, які б підтверджували використання добавок, включаючи вітаміни та мінерали для запобігання або лікування вірусу COVID-19. Ми сподіваємось, що наведена нижче інформація допоможе вам, вашій родині зрозуміти деякі речі, пов’язані з COVID-19 та вітамінами, мінералами та добавками.

 • Новини на головній

  Інформування пацієнтів з Запальними захворюваннями кишечника

  Поза сумнівами, пацієнти з ЗЗК прекрасно усвідомлюють всю складність прийняття рішення залишитися вдома на лікарняному, відмовитися від поїздок на роботу або в школу, походів в кіно або ресторан через симптомів ЗЗК. З поширенням коронавируса (COVID-19) пацієнтам стало ще важче приймати рішення про те, як вести своє повсякденне життя.

 • Психологічна підтримка

  Хворі і втомлені: як боротися з втомою, коли у вас виразковий коліт

  Для тих, хто має виразковий коліт (ВК), втома може бути фізичною, психічною або поєднанням обох. Загальна втома визначається як переважне відчуття тривалої втоми, нестачі енергії або почуття виснаження, яке не полегшується після відпочинку або сну. Цей стан погіршується, коли загострюється хвороба, та покращується, коли наступає ремісія, але ситуація може привести до наслідків, з якими може бути важко впоратися.

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"