8 речей щодо фертильності та вагітності, про які слід пам’ятати, коли у вас Виразковий коліт

8 речей щодо фертильності та вагітності, про які слід пам’ятати, коли у вас Виразковий коліт

За даними Американського Фонду Крона та Коліту (CCF), більшість людей із запальними захворюваннями кишечника (ЗЗК) страждають хворобою протягом репродуктивних років. Тому природно турбуватися про те, як ваш Виразковий коліт (ВК) може вплинути на вас або вашого партнера, якщо ви плануєте завагітніти. Прочитайте заздалегідь вісім речей, які слід розглянути, якщо ви готові та хочете збільшити свою родину.

Ваша дитина може успадкувати ВК

Сімейний анамнез є найсильнішим провісником розвитку запальних захворювань кишечника, повідомляє CCF. Якщо у вас ЗЗК , ризики розвитку захворювання у ваших дітей у 2–13 разів вищі, ніж у загальної популяції. Якщо у вас і вашого партнера є ЗЗК, ваші діти мають 36-відсотковий ризик розвитку ЗЗК протягом життя.

На показники народжуваності не впливають жінки, що мають ВК в стадії ремісії

За даними CCF, жінки з ВК в стадії ремісії можуть завагітніти так само легко, як і інші жінки того ж віку . Однак жінки з активним захворюванням можуть мати більше труднощів при вагітності. І жінки, які перенесли операцію на кишечнику, можуть мати значно нижчі показники народжуваності. В одному дослідженні люди з ВК мали 13-відсотковий рівень безпліддя до операції проти 39-відсоткового рівня безпліддя після операції .

Рівень народжуваності однаковий для чоловіків з ВК

Якщо ви чоловік із ЗЗК, ваша фертильність буде такою ж, як й в інших чоловіків. Однак певні ліки можуть впливати на кількість та якість сперми. Інші фактори, такі як активне запалення, неправильне харчування, вживання алкоголю, куріння та операції, можуть спричинити безпліддя у чоловіків з ВК.

Киньте палити, перш ніж намагатися зачати

І для чоловіків, і для жінок вживання нікотину не є хорошою ідеєю. Куріння погіршує запліднення. Токсини сигаретного диму пошкоджують сперму у чоловіків. Також жінки повинні кинути палити, перш ніж намагатися завагітніти. Принаймні в одному дослідженні, у порівнянні з людьми, що не палять, як у нинішніх, так і у минулих курців було знижена функція яєчників.

Харчування важливе

Підтримувати здорову дієту при ВК може бути важко. Однак якщо ви думаєте про те, щоб народити дитину, важливо, щоб ваш раціон був максимально багатим на поживні речовини . Певні доповнення до раціону можуть бути необхідними. Наприклад, добавка фолієвої кислоти рекомендується всім вагітним. Кальцій і вітамін D також важливі під час вагітності. Певні ліки можуть перешкоджати засвоєнню поживних речовин. Розмова з лікарем про свій раціон може бути важливим кроком до зачаття.

Симптоми ВК можуть покращитися під час вагітності

Ризик загострення не більший під час вагітності, ніж у будь-який інший рік життя жінки, згідно зі статтею від  2008 року, яка була оприлюднена у Всесвітньому журналі гастроентерології. Якщо зачаття відбудеться при загострені хвороби, симптоми полегшаться  приблизно в однієї третини жінок з ВК. Чверть пацієнтів з активним ЗЗК під час вагітності буде відчувати загострення хвороби протягом всієї вагітності. Рекомендується, щоб зачаття відбулося тоді, коли ВК перебуває в стадії ремісії.

Змінюйте свої ліки лише за рекомендацією лікаря

Ніхто не любить приймати більше ліків, ніж потрібно. Особливо це стосується, якщо ви намагаєтесь завагітніти. Інтуїтивно, це може здатися гарною ідеєю зовсім відмовитися від ліків проти ВК, перш ніж спробувати зачати. Однак, оскільки активне захворювання пов’язане з недоношеністю і низькою вагою при народженні , важливо, щоб ви працювали зі своїм лікарем, щоб визначити, приймання яких ліків вам можна припинити під час вагітності.

ВК кожної людини відрізняється

Дослідження, які зараз доступні щодо народжуваності та ВК, надзвичайно малі. Мало того, що перебіг ВК відрізняється від людини до людини, також потрібно враховувати здоров’я та хімію тіл двох людей, коли ви думаєте про вагітність. Сподіваємось, що факти, пов’язані з ВК та фертильністю, будуть вам корисні, щоб краще підготуватися; пізнання власного тіла та перебування в тісному контакті з лікарем у цей захопливий час є першорядним.

Джерело:https://www.healthcentral.com/slideshow/how-ulcerative-colitis-impacts-pregnancy-fertility/?ap=422&utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=rss_hc&utm_content=30feec96-7311-4eaf-9c50-bd7d6784825c&fbclid=IwAR2aFWLrAvkUCbVE_A-ai4eXTvOnN-GlTcyYAzxNliqWlWENHNOrAAAsbMs

Пов'язані Публікації

 • Новини на головній

  Дослідники у McMaster University (Канада) встановили зв’язок між запальними захворюваннями кишечника та целіакією

  Запальні захворювання кишечника (далі ЗЗК), як і целіакія, є хронічними та інвалідизуючими кишковими захворюваннями, що впливають на якість і тривалість життя людей. Обидві захворювання мають однакові фактори ризику, а їхня поширеність протягом останніх років значно зросла.

 • Новини на головній, Харчування

  Конкурс! Кулінарна книга для пацієнтів із ЗЗК

  ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «АСОЦІАЦІЯ ХВОРИХ ІЗ ЗАПАЛЬНИМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ КИШЕЧНИКА «ПОВНОЦІННЕ ЖИТТЯ» у рамках проєкту «Кулінарна книга для пацієнтів із ЗЗК», який присвячений Міжнародному дню ЗЗК (World IBD Day) оголошує конкурс кулінарних рецептів.

 • Харчування

  Пробіотики та виразковий коліт: що слід знати?

  Шлунково-кишковий тракт містить мільйони крихітних бактерій, корисних і необхідних для здоров’я. Однак дисбаланс або зміна бактерій у кишечнику може призвести до запальних процесів, які можуть призвести до хронічної хвороби. Один зі способів, як можна змінити бактеріальний баланс кишечника, це вживання пробіотиків.

 • Харчування

  Коронавірус та ЗЗК: Вітаміни та добавки

  Є багато питань щодо нового коронавірусу (COVID-19) та того, чи можуть вітаміни, мінерали чи харчові добавки допомогти пацієнтам із ЗЗК уникнути зараження вірусом. Крім того, люди задаються питанням, чи можуть допоміжні підходи допомогти скоротити перебіг захворювання або зменшити вплив COVID-19. Перш за все, добавки НЕ повинні замінювати ліки, здорове харчування, постійне вживання рідини, миття рук та соціальне дистанціювання . Наразі немає доказів, які б підтверджували використання добавок, включаючи вітаміни та мінерали для запобігання або лікування вірусу COVID-19. Ми сподіваємось, що наведена нижче інформація допоможе вам, вашій родині зрозуміти деякі речі, пов’язані з COVID-19 та вітамінами, мінералами та добавками.

 • Психологічна підтримка

  ПОПЕРЕДЖЕНЯ (ПРОФІЛАКТИКА) депресії, пов’язаної з ЗЗК

  Перше правило і, напевно, саме основне: в стані ремісії поменше заглядайте, що там в унітазі, не намагайтесь згадати шкалу Брістоля. Не у всіх все має бути однаково та ідеально. Можливо ваш ідеальний варіант –це п’ятий або шостий. Звичайно, при появі крові та слизу варто і подивитись. Але якщо ремісія, то перестаньте «ковирятися» у своїх «результатах» харчування. Спочатку це буде важко вдаватися. Але, з практикою ви побачите, що рівень тривоги значно зменшиться.

 • Психологічна підтримка

  Депресія: прояви та лікування

  Ну що, друзі, скучили? Хочу сьогодні продовжити тему депресії. Минулого разу ми домовились поговорити про антидепресанти, прояв депресії в тілі та, власне, попередження цієї недуги. Стаття трішки велика, але «приборкайте» свою лінь, перестаньте читати про той коронавірус та дочитайте її до кінця, можливо, як раз в ній буде та інформація, яку ви шукаєте. Намагатимусь писати максимально доступною мовою.

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"