Дієта проти кишкової палички

Що робити, якщо вам довелося планувати свої поїздки, виходячи з того, як «поводив себе» живіт у цей або попередній день, або наскільки далеко знаходиться найближчий туалет?  Для багатьох людей із запальними захворюваннями кишечника (далі ЗЗК) їхній травний тракт, а саме нижній його відділ, має непомірний вплив на щоденну активність та якість життя.

            Одна з найпоширеніших форм ЗЗК, яка називається хворобою Крона, характеризується запаленням в межах травного тракту і може призвести до сильної діареї, болю та зниження ваги.  Що викликає ЗЗК досі залишається загадкою, але вчені зараз знають, що мікробіота кишечника, що складається з трильйонів бактерій, які мешкають всередині кишечника, грають ключову роль. У новій статті, опублікованій у Nature Microbiology, дослідники зі штату Мічиган описують, як хвороботворні бактерії переважають над хорошими при ЗЗК, і як щось настільки просте, як зміна раціону, може це змінити.

Хоча кишкова паличка або Escherichia coli (далі E.coli) відома як одна з основних причин харчового отруєння, вона присутня і в здоровому кишечнику. Проте, при запаленні кишкової стінки, хвороботворна форма цієї бактерії здатна витіснити більш доброякісні штами.  У попередній роботі в рамках Michigan Microbiome Project вчені продемонстрували, що кількість хвороботворної кишкової палички зазвичай контролюється доброякісною та іншими корисними бактеріями через метаболізм вуглеводів – найкращого джерела поживних речовин для E.coli .  Однак при запаленні кількість «корисних» бактерій зменшується, залишаючи менше доступного цукру для кишкової палички. 

Команда висловила гіпотезу, що патогенна кишкова паличка в умовах дефіциту цукрів повинна змінити свої харчові переваги на щось інше. В ході експериментів було з’ясовано, що в умовах запалення цим альтернативним джерелом є серин, одна з амінокислот, що є базовими складовими білкових молекул. Дізнавшись це, вчені змогли контролювати розмноження патогенних E.coli, годуючи мишей, хворих на ЗЗК, продуктами із низьким вмістом серину.

Разом ці висновки натякають на можливий механізм боротьби з хвороботворними кишковими паличками за допомогою дієти, бідної на білки, що містять серин.  «Звичайно, ми могли б використовувати антибіотики для знищення їх», – пояснює керівник дослідницької групи, Нобухіко Камада.  «Але мікробіота кишечника відіграє корисну роль для біології господарів (тобто людей. – прим. перекл.), а антибіотики вбивають «хороших хлопців» разом із «поганими»».

 Вчені сподіваються врешті співпрацювати з клініцистами для дослідження наслідків персоналізованих терапевтичних дієт для пацієнтів із ЗЗК.  Команда коментує: «Ми повинні ретельно розглянути стан хвороби. Один тип дієти може бути ефективним для пацієнтів, які перебувають у стані ремісії, але не для пацієнтів з активним захворюванням».

Джерело: https://bit.ly/34cWkkj

Пов'язані Публікації

 • Новини на головній

  Кишкові стриктури та хвороба Крона

  Стриктури можуть бути легкими або важкими, а в найважчих випадках можуть призвести до повної непрохідності кишечника, тобто жодна їжа або рідина не зможе пройти через цю частину кишечника. Якщо це трапляється, необхідна екстрена хірургічна операція, щоб забезпечити вільний вихід для продуктів травлення.

 • Блог, Новини на головній

  Діарея та запальні захворювання кишечника

  Для багатьох людей із запальною хворобою кишечника (ЗЗК) – хворобою Крона , виразковим колітом або мікроскопічним колітом – діарея є нормальним явищем у повсякденному житті. Це один із найпоширеніших симптомів для більшості видів ЗЗК. Діарея часто буває з кров’ю або слизом та гноєм.
  Якщо ви вперше стикаєтеся з цим видом діареї, це може бути неприємним явищем. Важливо, якщо ви бачите кров у стільці або частота відвідування туалету не покращується, зверніться до лікаря.

 • Блог, Новини на головній

  Чи можуть стовбурові клітини вилікувати Хворобу Крона?

  Рік тому Майкл Мічелі почувався повністю виснаженим від хвороби Крона. 38-річному татові двох хлопчиків діагноз поставили в 1997 році, коли він був другокурсником коледжу. Наступні два десятиліття він перепробував безліч ліків та процедур, щоб знайти полегшення від своїх симптомів. Жодні з них не працювали.

 • Блог

  Що таке Хвороба Крона? Частина 2

  Хоча важливо розпізнати ознаки Хвороби Крона, підтвердити діагноз може тільки лікар. Якщо ви підозрюєте, що у вас є запальне захворювання кишечника (ЗЗК), будь ласка, заплануйте зустріч з лікарем, щоб розробити план діагностики та лікування.

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"