Майже всі пацієнти із ЗЗК мають позитивну відповідь на мРНК-вакцини

Майже всі пацієнти із ЗЗК мають позитивну відповідь на мРНК-вакцини

Медична наукова спільнота нещодавно представила втішні новини для людей, які борються із запальними захворюваннями кишечника і мають насторогу, що імуносупресивні препарати, які вони повинні приймати, можуть пригнітити імунну реакцію після введення вакцини проти COVID-19: Нове дослідження показало, що вакцинація викликає достатню сильну імунну реакцію у цих пацієнтів.

«Через вісім тижнів, після завершення серії щеплення мРНК-вакцини двома дозами, у 99% пацієнтів були виявлені антитіла, утворення яких було індуковане вакцинами, незалежно від того, отримували вони імунокомпрометуючу терапію чи ні», – прокоментував провідний автор дослідження, д-р Гіл Мелмед. Він є директором клінічних досліджень запальних захворювань кишечника в Cedars-Sinai в Лос-Анджелесі.

Попередні дослідження показали, що інші групи пацієнтів, які отримують лікування, яке послаблює їхню імунну систему, наприклад, після трансплантації органів чи тканин, і хворі на онкозахворювання, які отримують хіміотерапію, мають набагато нижчі показники титри антитіл після введення двох вакцин проти COVID-19.

Нове дослідження було опубліковано нещодавно в Annals of Internal Medicine і дозволило виявити, що реакція антитіл у пацієнтів із ЗЗК різнилася в певний момент після отримання другої дози вакцини проти COVID-19, і відмінності були пов’язані з типом імуносупресивних препаратів, які вони приймали.

За словами головного дослідника, доктора Дермота Макговерна, через вісім тижнів вони помітили нижчі рівні антитіл у пацієнтів, які отримували терапію анти-TNF препаратами (блокатори речовини, що опосередковує процес запалення, фактору некрозу пухлини) або кортикостероїди, у порівнянні з пацієнтами, які отримували антитегрин (засіб, що блокує один із медіаторів запалення, IL12/23).

Однак, як додає науковець, ці висновки все одно повинні запевнити пацієнтів із ЗЗК — і мільйони людей, які використовують ці типи імуносупресивних препаратів — у тому, що негайна відповідь на мРНК-вакцини проти SARS-CoV-2, вірусу, що викликає COVID-19 , є задовільною і по силі знаходиться приблизно нарівні з пацієнтами із ЗЗК, які не отримують жодної медикаментозної терапії. Незважаючи на це, пацієнти, які отримують терапію анти-TNF препаратами або кортикостероїди, можуть бути тими, хто найімовірніше отримає користь від третьої дози вакцини.

Загалом, реакція антитіл пацієнтів із ЗЗК на вакцинацію проти COVID-19 була подібна до реакції людей зі здоровою імунною системою, як відзначили дослідники.

Пацієнти з ослабленим імунітетом часто розглядаються як група високого ризику. Але результати демонструють, що, хоча можуть бути відмінності імунної відповіді в залежності від типу медикаментозного лікування, майже всі пацієнти із ЗЗК мають позитивну відповідь на мРНК-вакцини.

Зараз дослідники оцінюють інші аспекти відповіді на вакцину проти COVID-19 у пацієнтів із ЗЗК, які більш безпосередньо пов’язані із захистом від інфекції, такі як функція Т-клітин і нейтралізуюча реакція антитіл.

Джерело: https://medicalxpress.com/news/2021-11-covid-vaccine-spurs-good-response.html

Пов'язані Публікації

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"