Зимова місія: дочекатись тепла та вижити

У попередній статті ми з вами вже говорили про осінню хандру, причини її виникнення та способи подолання. Сьогодні мова піде про зиму. Як прожити її з максимально класним настроєм.

По – перше: зимою дуже мало сонячних променів. Відповідно падає рівень вітаміну Д в організмі. Рекомендую здати аналіз та кожного дня приймати профілактичну дозу. Це значно полегшить вам завдання.

По – друге: багато одягу, дощова або снігова погода, дискомфорт від холоду значно додають навантаження на організм , тому легке виснаження й слабкість може бути нормою в цей період.

По – третє: знижена якість вживаних продуктів. Їмо менше овочів і фруктів. Більше салату «Олів’є» та інших не дуже корисних смаколиків .

І знову ж таки, зима – це сезон вірусних захворювань, що також впливає на фізичне й емоційне самопочуття. Що робити? Як виходити з такого становища?

Одразу хочу сказати, що зима має дуже багато переваг у порівнянні з осіннім періодом, тому все буде дуже просто . Поїхали!

 1. Не змушуйте робити себе більше, ніж ви робите зараз. Не забувайте, що перенавантаження також негативно впливає на настрій та самопочуття.
 2. Емоційне напруження. Дихальні вправи, йога, прогулянки. Все, як завжди. Я постійно про це говорю. Адже ментальне здоров’я не менш важливе ніж фізичне. Дайте своєму психічному стану час на відновлення.
 3. Стоп соціальні мережі. Дуже багато часу займають в нас телефон та комп’ютер. Новини, статті та багато інформації пригнічують й викликають негативні думки. Проаналізуйте кількість витраченого часу на соціальні мережі та подумайте, чим можете його замінити. Можливо ви давно не читали книжки або ніколи не медитували. Тож вперед.
 4. Не потрібно себе порівнювати з іншими. Є люди, які постійно у ресурсі, незалежно від пори року. Якщо ви не можете себе почувати так само ресурсно взимку, як інші – це не проблема. Ви та ваш організм не повинен бути такими, як в когось.
 5. Порадуйте свою внутрішню дитину. Незалежно від віку, не забувайте, що є внутрішня малеча, яка також потребує уваги. Що можна зробити? Звичайно, санки! Йдете на вулицю, знаходите гірку і катаєтесь. Пофіг, що скажуть оточуючі. Важливі тільки ваші почуття.
 6. Найприємніший для мене пункт . Новорічний та різдвяний настрій. Ялинка, прикрашена домівка, мандариновий запах. Це не може не впливати на настрій.
 7. Тактильні відчуття. Все що можна помацати, потримати, потертися. Це кохані люди, діти, тварини, текстиль. Зимою найкраще працюють обійми.
 8. З власного досвіду раджу перегляд фільмів. Особливо з новорічним настроєм. Від старих до нових. Це супер класно. Навіть, якщо бачили їх сто раз. Передивляйтеся обов’язково.
 9. Родина та друзі. Зимою напевно є найбільше приводів для зустрічей. Не обов’язково робити пишні столи та вбиватись на кухні. Це може бути щось мінімальне, але головне оточення, яке буде на вас позитивно впливати. Можна побачитись з тими, кого давно не бачили, але так хотілось.
 10. Подарунки. Звісно, це те, що приносить задоволення напевно усім. Від малих до старших людей. І для багатьох емоційне збагачення приносить не тільки отримувати, але і дарувати. Навіть сам процес вибору подарунку вже покращує настрій.

Я завжди даю дуже прості, але справді дієві поради! Оскільки перевіряю їх не тільки на собі, але й використовую досвід інших людей. Крім того, не забувайте про техніки – тут і зараз. Це про можливість поліпшити свій стан вже зараз, старатись не входити у стані переживання чи тривоги.

Ці техніки підходять як для профілактики сезонного занепаду сил, так і для поліпшення свого стану. Основне завдання – не впадати у зимовий відчай. Як тільки відчуваєте, що вас накриває, робіть хоч щось, мінімальне, але це буде крутим стартом для значно більшого.

Бажаю вам прекрасного нового року та Різдва Христового!

Ваша психологиня Крістіна.

 

Автор: Крістіна Язєва

Фейсбук https://www.facebook.com/profile.php?id=100003311839806

Е-мейл: [email protected]


  Задати питання автору

   

   

  Залишити коментар

  Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

  Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
  Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

  Адреса і контакти

  Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
  Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
  Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
  Ел. пошта: [email protected]
  Facebook: gofulllife

  Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"