Фізичні вправи можуть мати позитивний вплив на запальні захворювання кишечника

Фізичні вправи можуть мати позитивний вплив на запальні захворювання кишечника

Фізичні вправи збільшують кількість ендогенних (тобто таких, що виробляються всередині організму) канабіноїдів (речовин, подібних за хімічною структурою до канабісу, які діють на ті ж рецептори), що своєю чергою, допомагає зменшити запалення і потенційно може мати своє місце в лікуванні деяких захворювань, таких як артрит, рак і серцеві захворювання.

У новому дослідженні, опублікованому в Gut Microbes, експерти з Університету Ноттінгема з’ясували, що фізичні вправи в осіб з артритом не тільки зменшують біль, але й знижують рівень цитокінів (речовин, що беруть участь у розвитку запалення). Вправи також призводять до підвищення вмісту в крові ендоканабіноїдів. Цікаво, що фізичні вправи призвели до цих змін шляхом впливи на кишкові мікроорганізми.

Відомо, що фізичні вправи зменшують хронічне запалення, яке, своєю чергою, спричиняє багато патологій, включаючи запальні захворювання кишечника, деякі онкологічні захворювання, артрити та хвороби серця, але мало відомо про те, як саме вони зменшують запалення.

Група вчених на чолі з професором Аною Вальдес з Медичного факультету університету провела дослідження, вибірку якого склали 78 осіб з артритом. Тридцять вісім із них щодня виконували по 15 хвилин вправи на зміцнення м’язів протягом шести тижнів, а 40 нічого не робили.

 У проведеному дослідженні в групі осіб, які виконували фізичні вправи, не тільки зменшився біль, але була зареєстрована більша кількість мікроорганізмів у кишечнику, які виробляють протизапальні речовини, нижчі рівні цитокінів та вищі рівні ендоканабіноїдів.

Збільшення вмісту ендоканабіноїдів було тісно пов’язане зі змінами кишкових мікроорганізмів і протизапальних речовин, що виробляються кишковими мікробами, які називаються SCFAS. Насправді щонайменше одна третина протизапальних ефектів кишкової мікробіоти була зумовлена збільшенням вмісту ендоканабіноїдів.

Ендоканабіноїди — це природні нейромедіатори, які виробляються в організмі», — пояснив Пітер К. Ласкарідес, доктор медичних наук, експерт із лікування болю в лікарні Northwell Health Northern Westchester в Маунт-Кіско, Нью-Йорк. Він додав, що ці речовини «прив’язані» до різних функцій і впливають на такі показники, як настрій, енергія, пам’ять, апетит і рівень болю.

Доктор Амріта Віджай, науковий співробітник Школи медицини й перший автор статті, прокоментувала: «Наше дослідження чітко показує, що фізичні вправи збільшують кількість власних канабіноїдів. Це може мати позитивний вплив на багато захворювань, в основі яких лежить запальний процес». До таких захворювань відносяться, зокрема, і хвороба Крона та виразковий коліт.

Джерело: https://www.sciencedaily.com/releases/2021/11/211117100053.htm

https://www.healthline.com/health-news/are-workout-highs-real-study-finds-cannabis-like-substances-released-after-exercise#Only-15-minutes-of-exercise-per-day-for-significant-pain-relief

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"