Дослідження, проведене Університетом Макмастера, виявило можливий зв’язок між психологічним стресом та загостреннями хвороби Крона.

Дослідження, проведене Університетом Макмастера, виявило можливий зв’язок між психологічним стресом та загостреннями хвороби Крона.

Науковці, вивчаючи модель захворювання на мишах, виявили, що гормони стресу пригнічують роботу вродженої імунної системи, яка зазвичай захищає кишечник від проникнення Enterobacteriaceae, групи бактерій, включаючи кишкову паличку, яка була пов’язана з хворобою Крона.

Ключем до вродженого імунітету є захисний бар’єр епітеліальних клітин в кишечнику, які отримують певні молекулярні сигнали від імунних клітин, щоб стримувати проникнення в організм шкідливих мікробів, відновлювати клітинну стінку та виділяти слиз. Без належного функціонування імунних клітин епітеліальна клітинна стінка може руйнуватися, дозволяючи мікробам, пов’язаним з хворобою Крона, проникати в кишечник і викликати загострення симптомів.

Видалення з організму мишей гормонів стресу призводило до відновлення належної функції епітеліальних та імунних клітин і блокування вторгнення шкідливих мікробів.

«Головний висновок полягає в тому, що психологічний стрес перешкоджає здатності організму боротися з кишковими бактеріями, які можуть бути причетними до хвороби Крона. Вроджений імунітет розроблений, щоб захистити нас від мікробів, які не живуть постійно у кишечнику і не чинять на його роботу позитивний вплив», – прокоментував провідний автор дослідження, Браян Кумбс, професор і завідувач кафедри біохімії та біомедичних наук McMaster.

«Коли наша вроджена імунна система функціонує належним чином, вона не дозволяє шкідливим бактеріям колонізувати організм, але, коли вона ушкоджена, залишається ніби отвір для патогенів, щоб уможливлює колонізацію ділянок, зазвичай для них недоступних, і провокування розвитку захворювання».

Хоча це відкриття може призвести до нових методів лікування хвороби Крона, Кумбс наголошує, що ці висновки все ще знаходяться на доклінічній стадії, і необхідно провести додаткову роботу.

«Чим більше ми знаємо про те, що викликає хворобу Крона, тим ближче ми підходимо до нових методів лікування і, можливо, навіть до профілактики захворювань», — сказав Кумбс.

Хвороба Крона – це запальний стан, який викликає запалення, виразки та рубці в травній системі. Хоча його першопричина досі повністю не вивчена, Кумбс сказав, що пацієнти з цим захворюванням часто мають змінений мікробіом кишечника, в якому переважають Enterobacteriaceae, такі як E. coli.

Джерело: https://www.sciencedaily.com/releases/2021/11/211118061550.htm

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"