Вживання чаю може мати захисну дію на кишечник та попереджати розвиток виразкового коліту

Вживання чаю може мати захисну дію на кишечник та попереджати розвиток виразкового коліту

Для лікування виразкового коліту на сьогодні доступно багато рецептурних препаратів, таких як аміносаліцилати та кортикостероїди. Ці ліки можуть зменшити симптоми захворювання, але не можуть його вилікувати, і також здатні викликати побічні ефекти. Маючи це на увазі, деякі вчені досліджують, як натуральні продукти можуть допомогти в лікуванні виразкового коліту.

Науковці провели багато досліджень, які показали перспективні результати після використання природних сполук у боротьбі з виразковим колітом (далі ВК). Однак більшість із них були проведені на тваринах, тоді як у дослідженнях із залученням людей були дуже невеликі розміри вибірки.

Дослідження 2016 року в Китаї показало, що вживання чаю може мати захисну дію на кишечник і попереджати розвиток ВК. Однак, залишається незрозумілим, який тип чаю є оптимальним.

Ромашка

Результати дослідження 2010 року свідчать на користь того, що ромашка має довгу історію використання через її протизапальну, антиоксидантну та заспокійливу дію. Однак є обмежені дослідження, які вивчають, як речовини у ромашці може допомогти пацієнтам із ВК.

Дослідження 2016 року на щурах, спрямоване на вивчення можливої ролі ромашки у виробленні імунної відповіді, дозволило з’ясувати, що екстракт ромашки знижує маркери окисного стресу в товстому кишечнику щурів.

Імбир

У роботі 2019 року вчені виявили, що добавки імбиру зменшують тяжкість перебігу ВК і покращують якість життя. Однак автори стверджують, що для більш надійних висновків необхідні подальші дослідження з використанням різних доз і рецептур.

Крім того, очікуються результати рандомізованого контрольованого дослідження, в якому оцінювали вплив імбиру в 44 людей з ВК.

Куркумін

Куркумін є протизапальною сполукою в куркумі. У невеликому дослідженні 2018 року, в якому брали участь 20 людей із легкою та помірною формою ВК, науковці розглядали комбінацію куркуміну, зеленого чаю та селену протягом 8 тижнів. Дослідження показало, що ця терапія, з месаламіном або без нього, покращувала симптоми та зменшувала активність захворювання.

Деякі інші випробування куркуміну в осіб із ВК показали подібні сприятливі ефекти в інших невеликих дослідженнях. Огляд шести рандомізованих контрольованих досліджень показав, що ця речовина в поєднанні з 5-аміносаліциловою кислотою ефективна для підтримки ремісії у людей з ВК.

Зелений чай

Зелений чай містить рослинні сполуки, які називаються поліфенолами. Пілотне дослідження  2013 року за участю 20 людей з ВК показало, що поліфеноли зеленого чаю знижують активність захворювання у порівнянні з плацебо.

Ягоди або гранат

Ресвератрол є сполукою, що міститься в ягодах, гранатах і винограді. Дослідження 2016 року  показало, що добавки з ресвератролом можуть знизити активність захворювання та покращити якість життя при ВК.

Як чай допомагає особам, що страждають на ВК

Перераховані вище інгредієнти походять із рослин і доступні у вигляді чаю. Рослини містять багато хімічних сполук, які можуть покращувати шлунково-кишкові симптоми, включаючи алкалоїди, феноли та поліфеноли.

Ці сполуки впливають на роботу імунної системи, а також захищають від окисного стресу та запобігають пошкодженню клітин.

На додаток до протизапальної дії тепла чашка чаю забезпечує зволоження, поповнюючи об’єм рідини, яку люди можуть втратити через діарею. Це також може заспокоїти розлад шлунка.

Дієта є фактором навколишнього середовища, який впливає на виникнення та прогресування ВК. Дієтологи нещодавно запропонували протизапальну дієту для лікування запальних захворювань кишечника, яка включала зелений чай.

Ризики та міркування

При використанні натуральних продуктів необхідно враховувати деякі нюанси. Наприклад, ромашка може викликати алергічні реакції в рідкісних випадках, згідно з попереднім дослідженням 2010 року. Крім того, побічні ефекти імбиру зазвичай м’які й включають печію, газ і припливи.

Куркума та куркумін також можуть збільшити вироблення жовчі, тому людям із непрохідністю жовчі або жовчнокам’яною хворобою слід вживати їх з обережністю. Вони можуть знизити рівень цукру в крові, що може вплинути на ефект ліків проти діабету.

Існують також побічні ефекти зеленого чаю при тривалому прийманні — він може діяти як сечогінний засіб, що призводить до зневоднення. Тривале надмірне вживання його також може порушити синтез жовчних кислот.

Джерело: https://www.medicalnewstoday.com/articles/chamomile-tea-for-ulcerative-colitis#best-teas-to-try

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"