Вплив дефіциту вітаміну D на запальні захворювання кишечника

Науковці визначили, дефіцит якого вітаміну досить часто супроводжує запальні захворювання кишечника (далі ЗЗК). І це вітамін D. Певно, кожному відомо, що ми з більшою ймовірністю матимемо нижчий рівень цього ключового вітаміну в зимові місяці (оскільки значною мірою отримуємо його через контакт сонячного світла з нашою шкірою), але чи відомо вам, що даний вітамін також тісно пов’язаний із ЗЗК? Насправді, моніторинг рівня вітаміну D може також свідчити про майбутню хворобу.

Важливо пам’ятати, що значна частина населення, як вважають науковці, мають дефіцит вітаміну D – тим більше, якщо вони належать до афроамериканців (дефіцит є найбільш поширеним у цій групі, тому що пігментація зменшує виробництво вітаміну D в нашій шкірі) . Однак, наявність ЗЗК автоматично переносить особу в групу високого ризику дефіциту даного вітаміну.

Багато вчених стверджують, що існує безліч досліджень, які показують зв’язок між ЗЗК і вітаміном D. Хоча деякі люди можуть подумати, що це пов’язано з нашою соціальною ситуацією (проблемою сучасності є те, що люди менше бажають виходити на вулицю і воліють перебувати в комфорті всередині власного будинку під час загострення ЗЗК, що було продемонстровано в пацієнтів, яким порівняно нещодавно поставили діагноз «неспецифічний виразковий коліт» або «хвороба Крона»), представники медичної спільноти вважають, що рівень вітаміну D в організмі людини у недалекому майбутньому можна буде використовувати в якості маркера (характерної ознаки, притаманної певному процесу або захворюванню. – прим. перекл.) для діагностики ЗЗК.

Але чому це так? Науковці стверджують, що рецептори вітаміну D знаходяться в травному тракті, а та порція цього вітаміну, який ми отримуємо від сонця, і та, що надходить до організму з харчовими продуктами, зв’язується з цими рецепторами. Хворим на ЗЗК вітамін D, через певні механізми розвитку та загострення запалення, може навіть полегшити симптоми. Саме тому, можливим є те, що наш організм використовує більше вітаміну D, щоб пригнітити патологічний процес, тим самим провокуючи розвиток дефіцитного стану. Це може бути пов’язано з тим, що вітамін D є жиророзчинним, тому наша травна система повинна бути належним чином здатна перетравлювати жири, щоб правильно вбирати цей вітамін. У будь-якому випадку, це, безумовно, показує, що вітамін D тісно пов’язаний з нашим травним трактом.

Рада вітаміну D надає огляд деяких робіт, присвячених даному питанню. Невеликий експеримент у США показав, що 67% людей увійшли до стану ремісії при прийомі 5000 МО вітаміну D на добу (доза починалась із 1000 МО і повільно збільшувалася) протягом 24-тижневого періоду. Дослідження, проведене в 2013 році, розглядало рівні вітаміну D у хворих на ЗЗК, і було виявлено, що особи, в яких був низький рівень, частіше були госпіталізовані або підлягали оперативному лікуванню з приводу ускладнень ЗЗК.

Важливо переконатися, що ваш лікар регулярно обстежує вас на наявність дефіциту вітаміну D, особливо в зимові місяці. Оскільки дози доповнення змінюються, завжди обов’язково обговорити з ним правильну індивідуальну дозу для вас. Продукти, такі як жирна риба, гриби та яєчні жовтки, також є хорошим способом отримання вітаміну D.

Джерело: https://bit.ly/2IiayZd

Пов'язані Публікації

 • Психологічна підтримка

  ПОПЕРЕДЖЕНЯ (ПРОФІЛАКТИКА) депресії, пов’язаної з ЗЗК

  Перше правило і, напевно, саме основне: в стані ремісії поменше заглядайте, що там в унітазі, не намагайтесь згадати шкалу Брістоля. Не у всіх все має бути однаково та ідеально. Можливо ваш ідеальний варіант –це п’ятий або шостий. Звичайно, при появі крові та слизу варто і подивитись. Але якщо ремісія, то перестаньте «ковирятися» у своїх «результатах» харчування. Спочатку це буде важко вдаватися. Але, з практикою ви побачите, що рівень тривоги значно зменшиться.

 • Психологічна підтримка

  Депресія: прояви та лікування

  Ну що, друзі, скучили? Хочу сьогодні продовжити тему депресії. Минулого разу ми домовились поговорити про антидепресанти, прояв депресії в тілі та, власне, попередження цієї недуги. Стаття трішки велика, але «приборкайте» свою лінь, перестаньте читати про той коронавірус та дочитайте її до кінця, можливо, як раз в ній буде та інформація, яку ви шукаєте. Намагатимусь писати максимально доступною мовою.

 • Новини на головній

  Інформування пацієнтів з Запальними захворюваннями кишечника

  Поза сумнівами, пацієнти з ЗЗК прекрасно усвідомлюють всю складність прийняття рішення залишитися вдома на лікарняному, відмовитися від поїздок на роботу або в школу, походів в кіно або ресторан через симптомів ЗЗК. З поширенням коронавируса (COVID-19) пацієнтам стало ще важче приймати рішення про те, як вести своє повсякденне життя.

 • Блог, Новини на головній, Новини та повідомлення

  Оновлення програми «Комфортне життя» за підтримки Феррінг Україна Офіційні Умови Програми «Комфортне життя»

  Збережіть своє здоров’я, мінімізуйте контакти в лікарнях та аптеках на період карантину. Використайте картку, яку Ви активували, та придбайте Пентасу за акційною програмою тоді, коли Вам потрібно, з метою запобігання можливих ризиків з наявністю ліків.

 • Психологічна підтримка

  Хворі і втомлені: як боротися з втомою, коли у вас виразковий коліт

  Для тих, хто має виразковий коліт (ВК), втома може бути фізичною, психічною або поєднанням обох. Загальна втома визначається як переважне відчуття тривалої втоми, нестачі енергії або почуття виснаження, яке не полегшується після відпочинку або сну. Цей стан погіршується, коли загострюється хвороба, та покращується, коли наступає ремісія, але ситуація може привести до наслідків, з якими може бути важко впоратися.

 • Харчування

  Чи допоможе безглютеновая дієта в лікуванні запальних захворювань кишечника?

  Пацієнти, які мають запальні захворювання кишечника кожен раз задають питання дієтологів, якої дієти їм слід дотримуватися? Одна з тем, яка зазвичай стоїть на першому плані і в центрі уваги, полягає в тому, чи повинні вони дотримуватися безглютенової дієти. Ця тема може збити з пантелику багатьох людей, тому що навколо глютену і глютеносодержащіх продуктів дуже багато дезінформації.

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"