Результати дослідження пацієнтів, які дотримуються здорового способу життя

Результати дослідження пацієнтів, які дотримуються здорового способу життя

За результатами дослідження пацієнти, які дотримуються здорового способу життя, включаючи дієту, фізичні вправи та відсутність впливу куріння, мали нижчу смертність від запальних захворювань кишечника

 Ешвін Н. Анантхакришнан, доктор медичних наук із лікарні штату Массачусетс разом із колегами раніше писали, що фактори способу життя пов’язані зі зниженням смертності серед загального населення, але деякі їхні рекомендації суперечать базовим порадам при запальних захворюваннях кишечника (далі ЗЗК).

“Активний запальний процес кишкової стінки та наявність таких симптомів, як біль у шлунку, порушення випорожнень, нудота тощо часто знижують здатність до регулярних фізичних навантажень “, — прокоментували автори. — «Крім того, існують конкурентні впливи на ризик смертності у пацієнтів із ЗЗК, включаючи ускладнення від стійкого системного запалення, і також слід враховувати зв’язок захворюваності та смертності з лікуванням.  Отже, ступінь активності ЗЗК, на який активний здоровий спосіб життя має виключно корисний вплив для пацієнтів, невідома ».

 Дослідники зібрали дані, присвячені дослідженню здоров’я медичних працівників за період з 1986 по 2015 роки та оцінили, наскільки пов’язані п’ять чинників здорового способу життя на своєчасність діагностики ЗЗК та частоти летальних ускладнень.  Серед факторів були наступні: відсутність нікотинової залежності, нормальний ІМТ (індекс маси тіла) в межах від 18,5 кг / м2 до24,9 кг / м2, енергійні фізичні навантаження, дотримання середземноморської дієти принаймні 4 дні на тиждень, і відсутність або рідке вживання алкоголю.

Вчені зафіксували 83 летальні випадки серед 363 пацієнтів із хворобою Крона та 80 випадків серед 465 пацієнтів із виразковим колітом.

 Порівняно з пацієнтами, які не ведуть здорового способу життя, у пацієнтів із ЗЗК, що мають від 3 до 5 факторів, спостерігалось зниження смертності від усіх причин, причому це було характерно як для осіб із хворобою Крона, так і для пацієнтів із НВК.

 Фізичні навантаження, середземноморська дієта та низьке споживання алкоголю також були чинниками, які знижували  індивідуальні, а не лише групові показники смертності.

“Оцінка того, чи дотримуються пацієнти здорового способу життя, повинна регулярно проводитися в осіб із ЗЗК, і слід заохочувати їх до цього для сприяння довголіттю і здоровому старінню”, — прокоментували автори. —  «Майбутні дослідження повинні детальніше вивчити вплив змін способу життя на смертність».

Джерело: https://www.healio.com/gastroenterology/inflammatory-bowel-disease/news/online/%7B91023144-181e-4fc7-8ee2-cd91b80c5eab%7D/healthy-lifestyle-linked-with-reduced-mortality-in-ibd

Пов'язані Публікації

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"