Головні принципи діагностики запальних захворювань кишечника

Ваш лікар, швидше за все, буде діагностувати неспецифічний виразковий коліт (НВК) або хворобу Крона (ХК) тільки після виключення іншихможливих причин ваших ознак і симптомів. Немає жодного єдиного тесту длядіагностики хвороби Крону та НВК.

Скоріше за все буде використовуватися комбінація тестів для підтвердження діагнозу запального захворювання кишечника (ЗЗК), зокрема:

Аналізи:

• Тести на анемію чи інфекцію. Ваш лікар може запропонувати аналізи крові для того, щоб перевірити наявність анемії – стан, в якому не вистачає кількості червоних кров’яних клітин, щоб забезпечити достатній вміст кисню вашим тканинам, або перевірити наявність ознак інфекції. Лікар може досліджувати p-ANCA (перинуклеарні анти-нейтрофільні антитіла) і ASCA (антитіла до дріжджових грибів Cerevisiae), які дозволяють припускати хворобу Крона або виразковий коліт; p-ANCA присутні частіше при виразковому коліті, а ASCA частіше при хворобі Крону.

• Аналіз прихованої крові у фекаліях. Вам може знадобитися надати зразок калу, щоб Ваш лікар міг перевірити приховану (окультну) кров у вашому стільці.

• Аналіз калу. Наявність лейкоцитів у вашому стільці можуть свідчити про виразковий коліт. Зразки калу також можуть допомогти виключити інші порушення, такі як інфекції, викликані бактеріями, вірусами та паразитами.

Кальпротектин – білок, що виробляється нейтрофілами шлункової оболонки кишечника. Його рівень підвищується при ЗЗК, крім того цей показник підвищений при інфекційних ураженнях кишечника, онкологічних захворюваннях. Високий рівень кальпротектину відображає запальний процес в слизової оболонці кишечнику, а також є предіктором близького загострення у пацієнтів з ЗЗК в фазі ремісії. Іноді рівень кальпротектину залишається нормальним при активності хвороби Крону. Вірогідно, це пов’язано з переважним ураженням підслизового шару та / або м’язової оболонки кишки, де немає нейтрофілів, що продукують кальпротектин.

Процедури:

• Колоноскопія. Цей тест дозволяє переглянути всю ободову кишку та кінець вашої клубової кишка (термінальна кишка) за допомогою тонкої, гнучкої, освітленої трубки з прикріпленою камерою. Під час процедури беруть невеликі зразки тканини (біопсія) для лабораторного аналізу, що допомагає  підтвердити діагноз.

• Гнучка сигмоідоскопія. Ваш лікар-ендоскопист використовує струнку, гнучку, освітлену трубку для вивчення прямої кишки і сигмовидної, останньої частини товстої кишки. Цей тест використовують замість повної колоноскопії при сильних запаленнях кишки.

• Рентгенографія. Лікар може використовувати стандартний рентген для вашої черевної порожнини для виключення серйозних ускладнень, таких як перфорація товстої кишки.

• Комп’ютерна томографія (КТ). Вам можете бути призначено КТ-сканування – спеціальна рентгенівська методика, яка забезпечує більш детальну інформацію, ніж звичайний рентгенівський знімок. Цей тест розглядає всю кишку, а також тканини поза кишечнику. КТ-ентерографія  – спеціальна комп’ютерна томографія, що забезпечує кращі зображення тонкої кишки. Тести є більш чутливими для пошуку запалення в кишечнику, ніж звичайні тести на зображення. КТ-сканування також може виявити, на якому протязі запалена кишка. Ентерографія магнітно-резонансна (МР) – це альтернатива без радіації. Цей тест замінив рентгенологічне дослідження з  барієм в багатьох медичних центрах.

• Магнітно-резонансна томографія (МРТ). Сканер МРТ використовує магнітне поле та радіохвилі для створення детальних зображень органів та тканин. МРТ особливо корисна для оцінки фістули навколо анальної області (тазової магнітно-резонансної томографії) або тонкого кишечника (МР-ентерографія).

• Капсульна ендоскопія. Для цього тесту Вам пропонують проковтнути капсулу, в якій є камера. Камера робить знімки тонкого кишечника, які передаються на рекордери, які Ви носите на поясі. Зображення потім завантажуються на комп’ютер, відображаються на моніторі та перевіряються на наявність ознак хвороби Крону. Камера виходить з тіла із калом. Вам може знадобитися ендоскопія з біопсією для підтвердження діагнозу.


Пов'язані Публікації

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: info@gofulllife.com.ua
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"