Закреп при хворобі Крона: лікування та рекомендації

Хвороба Крона має тенденцію викликати часті діареї, але вона також може призводити до розвитку закрепів, які можуть виникнути внаслідок медикаментозного лікування, інших захворювань або певних чинників способу життя.

Лікарі ставлять діагноз «закреп», якщо в людини відбувається менше, ніж три випорожнення на тиждень. Інші симптоми можуть включати твердий або сухий стілець, біль або утруднення процесу випорожнення, а також відчуття неповної евакуації.

Причини закрепу можуть бути наступні:

  1. Вживання медикаментів. Різноманітні препарати можуть мати дану побічну дію, включаючи протидіарейні засоби, добавки, що містять залізо, блокатори кальцієвих каналів, сорбенти (наприклад, активоване вугілля, смекта, альмагель тощо) і певні засоби для знеболення.
  2. Дієта з низьким вмістом клітковини. Лікарі іноді рекомендують харчування з низьким вмістом клітковини для осіб, у яких починається період розпалу хвороби Крона. Однак зменшення споживання рослинних волокон, а також прийом антидиарейних препаратів можуть призвести до закрепів у деяких людей.
  3. Стриктури. Хвороба Крона може спричинити звуження ділянки кишечника внаслідок сильного запального процесу. Такі зміни стінок називаються стриктури, вони можуть блокувати або уповільнювати проходження калу або перетравленої їжі через кишечник, що призводить до закрепу. Стриктури можуть також викликати біль у животі, здуття, нудоту і блювання, тому важливо для людей з симптомами порушення проходження їжі вчасно звернутися до лікаря. Без належного лікування стриктура може призвести до потенційно небезпечних для життя ускладнень. Лікарі часто можуть призначати певні медикаменти, але деякі пацієнти потребують хірургічного втручання.
  4. Інші причини можуть включати: недостатнє вживання рідини, занадто малий об’єм щоденного раціону, малоактивний спосіб життя, синдром подразненого кишечника, проктит (запалення стінок прямої кишки. – прим. перекл.).

Лікування даної проблеми є комплексним і може включати наступні заходи:

  1. Споживання більшої кількості харчових волокон, яке призводить до більшого поглинання води в кишечнику, що робить проходження стільця легшим. Продукти, багаті клітковиною, включають: свіжі або сушені фрукти; свіжі або варені овочі; бобові; горіхи і насіння; зернові сніданки з високим вмістом волокон; хліб із цільного зерна, пасти та рис. Поговоріть з лікарем або дієтологом, перш ніж вносити значні дієтичні зміни. Щоб запобігти виникненню здуття живота, найкраще поступово вводити харчові продукти з високим вмістом клітковини.
  2. Вживання більшої кількості рідини, до якої відносяться: вода, супи на воді, фруктові та овочеві соки без цукру, безкофеїнові напої.
  3. Фахівці рекомендують робити щонайменше 30 хвилин аеробних вправ на день, або близько 150 хвилин на тиждень. Це може включати такі дії, як їзда на велосипеді, плавання та швидка ходьба. Інші способи підвищення фізичної активності (наприклад, під час загострення) можуть включати: нетривалі прогулянки або перерви на розтягування і ходьбу.
  4. Проносні (призначаються лише лікарем, адже деякі засоби можуть бути протипоказані).
  5. Коротке переривання курсу тих препаратів, які викликали закреп або вживання певних стимуляторів мотоирики кишечника (лише за призначенням лікаря).

Джерело: https://bit.ly/2U6cruZ

Пов'язані Публікації

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"