Дев’ять ознак дефіциту вітаміну В12, на які слід звернути увагу хворим на запальні захворювання кишечника

Дев’ять ознак дефіциту вітаміну В12, на які слід звернути увагу хворим на запальні захворювання кишечника

Люди, можливо, не замислюються, яку роль відіграє вітамін В12 в організмі. Але виявляється, що ця поживна речовина важлива для того, щоб підтримувати нервові та кров’яні  клітини нашого організму здоровими. Відсутність дефіциту  вітаміну В12  також може допомогти у запобіганні мегалобластної анемії, яка може змусити вас відчувати втому та слабкість. 

Вітамін В12 виробляється певними мікроорганізмами та знаходиться майже виключно в продуктах тваринного походження: рибі, м’ясі, молочних продуктах та яйцях. У нормі він легко всмоктується в термінальній клубовій кишці (остання частина тонкої кишки і перша частина товстої кишки). Однак він також повинен поєднуватися з внутрішнім фактором, білком, що виробляється в шлунку. 

У хворих на запальні захворювання кишечнику може бути порушена функція перетравлення їжі та всмоктування поживних речовин, що може призвести до дефіциту вітаміну. 

Ось дев’ять ознак дефіциту вітаміну В12, на які слід звертати увагу всім хворим на запальні захворювання кишечника:

 

 1. Надзвичайна стомлюваність

Вам потрібен вітамін В12, щоб створити еритроцити, які допомагають переносити кисень через ваше тіло. Недостатня кількість B12 може призвести до анемії, а це означає, що в вашому організмі недостатньо еритроцитів, щоб зробити свою роботу. Якщо ваші клітини не отримують достатню кількість кисню, ви, ймовірно, будете страждати від втоми та виснаження.

 1. Відчуття шпильок та голок

Стан, який називається парестезією, – це відчуття незручного поколювання, лоскоту або печіння шкіри, яке зазвичай відчувається в руках, ногах або стопах. Найбільш відомий вид парестезії це відчуття «поколювання голками» або «засинання кінцівки». Експерти попереджають, що виникнення шпильок і голок може бути ознакою дефіциту вітаміну В12 або вітаміну В9.

 1. Забудькуватість

Якщо його не лікувати, дефіцит вітаміну B12 може призвести до таких симптомів, як плутанина і порушення пам’яті. Хороша новина полягає в тому, що ця поживна речовина є одним із найпростіших вітамінів, які можна доповнити (якщо ви не будете забувати його прийняти) у правильній формі та дозуванні.

 1. Змінений смак

Крихітні червоні шишки на вашому язику, відомі як сосочки або те, що ми зазвичай називаємо «смакові рецептори». Втрата сосочків може бути наслідком дефіциту B12, через що ваш язик стає гладким і червоним, що, у свою чергу, впливає на смак їжі.

 1. Настрій і дратівливість

Серотонін – важливий нейромедіатор, що регулює настрій, який відіграє життєво важливу роль у хорошому психічному здоров’ї. Певні харчові фактори можуть впливати на здатність вашого мозку виробляти серотонін, включаючи брак вітаміну В12.

 1. Проблеми із зором

Недостатність вітаміну В12 в організмі може впливати на зоровий нерв, а також блокувати судини в сітківці. Помутніння зору, надзвичайна чутливість до світла та кров’янисті виділення – загальні проблеми, які виникають у людей з дефіцитом вітаміну В12.

 1. Втрата апетиту

Повна відсутність голоду або постійне виявлення їжі несмачною є важливою ознакою дефіциту вітаміну В12. 

 1. Дзвін у вухах

Шум у вухах – це стан, коли людина чує дзвін, гудіння або свист у вухах. Вважається, що шум у вухах є наслідком дефіциту вітамінів  в організмі, і вживання вітаміну В12 може  усунути цей симптом.

 1. Виразки у роті

Виразки у роті  – це хворобливі болячки, які з’являються в роті, часто з внутрішньої сторони щік. У кількох дослідженнях було відмічено, що подібні прояви або викликані (або запускаються далі), коли в організмі є дефіцит B12.

ФАКТ: Чи знаєте ви, що необхідний двоступеневий процес, щоб організм засвоював вітамін B12 з їжі?

Дослідження Національного інституту охорони здоров’я США кажуть, що соляна кислота в шлунку відділяє вітамін В12 від білка,  що міститься в харчових продуктах. Після цього вітамін B12 поєднується з білком, який виробляється шлунком (внутрішній фактор), який необхідний для того, щоб B12 всмоктувався в товстій кишці.

На жаль, виявлення дефіциту вітамінів може зайняти роки, і діагностувати його може бути складним. Якщо будь-який із симптомів, описаних вище, здається вам відомим, попросіть лікаря пройти аналіз крові, щоб перевірити рівень вітаміну B12.

 

Джерело: https://ostomyconnection.com/lifestyle/signs-b12-deficiency-ostomates-should-look-out-for?fbclid=IwAR1woW9zOa3HwcZuWLQaOPFb6ko6QPwfoS5OjlIqCWpb5BKz_6iyWTLYugs

Пов'язані Публікації

 • Блог, Новини на головній

  10 несподіваних фактів про Виразковий коліт

  Гіппократ сказав, що “вся хвороба починається в кишечнику”. Приблизно через 2000 років основна наука нарешті погоджується: погана суміш бактерій у вашій шлунково-кишковій системі пов’язана з аутоімунними порушеннями, умовами психічного здоров’я, хворобами серця і навіть певними видами раку. Так буває при Виразковому коліті (ВК), який порушує мікробіом кишечника і запускає імунну систему для нападу на слизову, що вистилає кишечник, що призводить до інтенсивних і болючих симптомів.

 • Блог, Новини на головній, Новини та повідомлення

  «Домашні» тести для оцінки стану пацієнтів з ВЗК.

  З кожним роком відбувається розвиток і впровадження нових технологій в аспекті поліпшення віддаленого моніторингу стану пацієнта з ВЗК. Активний розвиток отримують «домашні тести» для визначення важливих маркерів оцінки стану запалення слизової кишечника без відвідування лікарні або клініки.

 • Новини на головній

  Що необхідно знати про хворобу Крона та стриктури кишечника

  Хвороба Крона – хронічне запальне захворювання, яке може розвинутися в будь-якій частині шлунково-кишкового тракту, який починається у роті та закінчується анусом. Пацієнти з хворобою Крона зазвичай можуть керувати своїми симптомами, але такий стан може призвести до додаткових ускладнень для здоров’я, наприклад, кишкових стриктур.

 • Новини на головній

  Вакцина проти запальних захворювань кишківника: перспектива запобігання хвороби

  У шлунково-кишковому тракті є стерильний шар слизової, що покриває стінку зсередини. Стінка виконує роль бар’єру і перешкоджає взаємодії бактерій з організмом та внутрішньою поверхнею травного тракту, а отже, забезпечує захист від запалення.

 • Новини на головній, Харчування

  Дієта проти кишкової палички

  Що робити, якщо вам довелося планувати свої поїздки, виходячи з того, як «поводив себе» живіт у цей або попередній день, або наскільки далеко знаходиться найближчий туалет? Для багатьох людей із запальними захворюваннями кишечника (далі ЗЗК) їхній травний тракт, а саме нижній його відділ, має непомірний вплив на щоденну активність та якість життя.

 • Новини на головній, Разное, Харчування

  Споживання волоського горіха може мати захисну дію на слизову оболонку кишечника в осіб із виразковим колітом

  Волоські горіхи містять різноманітні сполуки, які, як вважається, є дуже корисними для здоров’я завдяки їхнім протизапальним властивостям. В них найвищий вміст жирної кислоти омега-3 — найважливішого рослинного жиру для міцного здоров’я. Попередні дослідження свідчать про те, що вживання в їжу волоських горіхів забезпечує певний захист від великої групи захворювань, починаючи від раку товстої кишки та хвороб серцево-судинної системи до цукрового діабету.

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: info@gofulllife.com.ua
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"