Опитування пацієнтів: найгірші симптоми хвороби Крона та Виразкового коліту

Опитування пацієнтів: найгірші симптоми хвороби Крона та Виразкового коліту

Жити з Хворобою Крона та Виразковим колітом означає жити з безліччю симптомів. Будь-який із цих симптомів сам по собі може дратувати та турбувати, але з усім тим, ці діагнози часто супроводжуються декількома симптомами.

Щоб дізнатись більше про те, як ви керуєте своїм діагнозом, ми звернулись до нашої спільноти в Facebook і запитали: “Назвіть симптом номер один, який ви хочете, щоб миттєво зник?”

Близько 100 пацієнтів відповіли на запитання. Ось що було сказано:

“Втома найгірша”.

Найбільш поширений симптом – втома – може стати несподіванкою для тих, хто не входить до спільноти ЗЗК . Замість будь-якої проблеми зі шлунком або кишечником, що йде з цими діагнозами, відчуття втоми є симптомом, з яким більшість із вас бореться найбільше.

Хоча час перебування у туалеті тимчасовий – і, безперечно, надокучливий і болючий, – це не так важко прийняти, як відчуття втоми, яке залишається з вами цілий день.

“Частота діареї.”

Друга за поширеністю відповідь менш дивна. Для більшості з вас поточна діарея – це те, до чого ви просто не можете звикнути. Це має сенс, особливо враховуючи, наскільки важко знайти туалет під час подорожей або відвідування нових місць. Ви ніколи не можете бути впевнені, що матимете доступ до туалету, коли вам це буде потрібно. Постійне занепокоєння, що діарея може з’явитися в будь-який момент, часто призводить до стресу та, відповідно, діареї.

“Біль у животі”.

Більшість людей із ЗЗК відчувають біль у животі . Це може включати судоми та здуття живота, які іноді можуть зникати після відвідування туалету. Деяким вдається звикнути до болю. Однак для інших інтенсивність спазмів настільки сильна, що біль значно ускладнює щоденне життя.

“Гази”.

Надлишок газу викликає різноманітні проблеми. Окрім дискомфорту в животі, гази можуть спричинити незручності в соціальних ситуаціях. Деякі лікарі рекомендують пробіотики для зміцнення мікрофлори кишечника, що може зменшити здуття живота. Деякі дієтологи також рекомендують уникати певних продуктів, зокрема квасолі, капусти, сирої броколі, брюссельської капусти.

Джерело: https://inflammatoryboweldisease.net/living/community-worst-symptoms/?fbclid=IwAR1U03vfAhMj63wFgkz7Kadjd8psz_nOjv6whCrAwJa4BQD5a2LFS6jioZ8

Пов'язані Публікації

 • Блог, Новини на головній

  Діарея та запальні захворювання кишечника

  Для багатьох людей із запальною хворобою кишечника (ЗЗК) – хворобою Крона , виразковим колітом або мікроскопічним колітом – діарея є нормальним явищем у повсякденному житті. Це один із найпоширеніших симптомів для більшості видів ЗЗК. Діарея часто буває з кров’ю або слизом та гноєм.
  Якщо ви вперше стикаєтеся з цим видом діареї, це може бути неприємним явищем. Важливо, якщо ви бачите кров у стільці або частота відвідування туалету не покращується, зверніться до лікаря.

 • Психологічна підтримка

  Що таке панічні атаки та чому вони виникають?

  Уявіть собі, ви їдете в метро і раптом вам стає дуже страшно. Ритм вашого серця понад 100 ударів на хвилину, ви хапаєте ротом повітря, вас трясе, виникає запаморочення, ви посилено пітнієте, одразу виникають позови в туалет, вам так погано, що здається зараз помрете. Знайомо? Приблизно такий стан називають панічною атакою.

 • Психологічна підтримка

  Хворі і втомлені: як боротися з втомою, коли у вас виразковий коліт

  Для тих, хто має виразковий коліт (ВК), втома може бути фізичною, психічною або поєднанням обох. Загальна втома визначається як переважне відчуття тривалої втоми, нестачі енергії або почуття виснаження, яке не полегшується після відпочинку або сну. Цей стан погіршується, коли загострюється хвороба, та покращується, коли наступає ремісія, але ситуація може привести до наслідків, з якими може бути важко впоратися.

 • Блог

  Симптоми запальних захворювань кишечника

  Запальні захворювання кишечнику (ЗЗК), такі, як неспецифічний виразковий коліт (НВК) та хвороба Крона, вражають кишечник людини, тому основними симптомами цих захворювань є біль в животі, діарея та поява крові у стільці.

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"