10 порад щодо управління артритом, пов’язаним із хворобою Крона

10 порад щодо управління артритом, пов’язаним із хворобою Крона

Як відомо, всім, хто живе з хворобою Крона, її симптоми містяться не тільки в шлунково-кишковому тракті. Насправді, артрит є найпоширенішим проявом хвороби Крона поза кишечником, і впоратися з ним досить складно. Ось кілька корисних порад та рекомендацій, які допоможуть утримати ці скрипучі суглоби у нормі.

Зробить розслаблюючу ванночку з бульбашками

Немає нічого кращого, ніж гарячий душ або розслаблююча ванна з бульбашками, щоб розпочати або закінчити свій день. За даними Фонду артриту (США), терапія теплою водою “зменшує біль і, має дещо тривалий ефект, що виходить за рамки періоду купання”. Тому коли артрит загострюється, вранці та ввечері прийміть гарячий душ, щоб зігріти та розслабити суглоби.

Ці кросівки зроблені для прогулянок …

Хто не любить пару каблуків? Але будьмо чесними, вони можуть бути вбивцями суглобів, особливо, коли ти переживаєш загострення артриту. Але ніколи не бійтеся! Вам не потрібно впадати у відчай, коли ви знаходитесь у стані загострення. Варіанти кросівок нескінченні і можуть ідеально поєднуватися з веселим платтям. Просто переконайтесь, що, вибираючи кросівки, ви шукаєте міцну підтримку та підошву. Якщо ви зобов’язані носити елегантні туфлі, не економте на взутті, купуйте зручні моделі.

Тримайте цукор у нормі

Вживання продуктів, які містять багато цукру, можуть привести до запалення суглобів, тому їх слід уникати, особливо під час загострення. Якщо ви бажаєте чогось солодкого, візьміть фрукти або з’їжте маленьку ложечку меду.

Відмовтесь від вправ із високим навантаженням на суглоби і витягніть килимок для йоги

Вправи із високим навантаженням, такі як біг, катання на велосипеді або ходьба на лижах, можуть бути важкими, коли у вас загострення артриту, і можуть погіршити ситуацію. Однак ви точно не повинні виключати всі фізичні вправи. Вкрай важливо тримати ваші суглоби вільними та рухомими, особливо під час загострення. Дотримуйтесь вправ із низьким навантаженням на суглоби, таких як йога або плавання. Робіть те, що для вас найбільш комфортно!

Медитуйте

Дослідження показали, що втручання на ментальному рівні можуть допомогти зменшити психологічний стрес і втому у пацієнтів, які живуть із запальними ревматичними захворюваннями. Управління стресом важливо, тим більше, що це відомий тригер запалення. Медитація викликає спокій і розслаблення, які є ключовими компонентами для зменшення стресу.

Дослідження показали, що медитація може допомогти зменшити стрес і втому, але деякі дослідження показали, що вона також ефективно допомагає зменшити хронічний біль.

Додайте у свій раціон риб’ячий жир

Було проведено ряд досліджень щодо вживання риб’ячого жиру, особливо у пацієнтів, які мають ревматоїдний артрит. Результати показали, що додавання щоденних добавок, які місять Омега-3, має значну клінічну користь і навіть може зменшити потребу в деяких знеболюючих препаратах.

Додавання риб’ячого жиру разом з іншими протизапальними добавками може бути корисним не тільки для вашого артриту, але і для інших симптомів хвороби Крона.

Не скупіться на сон

Багато спокою важливо для загального здоров’я, але особливо для тих, хто має справу зі спалахом артриту. Дослідження показують, що поганий сон негативно впливає на біль у суглобах.

Щоб забезпечити собі хороший нічний відпочинок, виконайте режим сну, щоб підготувати своє тіло до сну. Уникайте використання технології синього світла принаймні за 30 хвилин до сну і подумайте про додавання нічної медитації, щоб заспокоїти розум і розслабити своє тіло.

Використовуйте м’яту

Ефірна олія м’яти містить речовину, відому як ментол, яка має протизапальні властивості. При нанесенні на шкіру ментолу, людина відчуває охолодження та заспокійливість.

Ви можете сміливо наносити масло м’яти (разом із кокосовим маслом) безпосередньо на ниючі суглоби, щоб потенційно допомогти впоратися з болем і зменшити набряк.

Уникайте нестероїдних протизапальних засобів

На жаль, нестероїдні протизапальні препарати (НПЗЗ) можуть бути заборонені, коли ви живете з хворобою Крона. Деякі дослідники стверджують, що вони підвищують ризик виникнення запальних захворювань кишечника (ЗЗК), таких як Хвороба Крона та Неспецифічний виразковий коліт. Таким чином, замість того, щоб вживати ібупрофен від болю у суглобах, подумайте про використання ацетамінофену (парацетамолу) або іншого знеболюючого засобу, щоб допомогти впоратися з болем і запаленням від артриту.

Порадьтеся з лікарем про варіанти лікування

Завжди корисно поговорити з лікарем про симптоми, які ви відчуваєте. Хороша новина полягає в тому, що багато ліків, призначених для лікування хвороби Крона, також лікують симптоми артриту, які можуть бути при ЗЗК. Знайдіть час, щоб запитати у лікаря, чи є у них конкретні рекомендації щодо лікування болю та запалення при артриті.

 

Джерело: https://www.healthcentral.com/slideshow/tips-manage-crohns-disease-related-arthritis?multisite=1

 

Пов'язані Публікації

  • Блог, Новини на головній

    10 несподіваних фактів про Виразковий коліт

    Гіппократ сказав, що “вся хвороба починається в кишечнику”. Приблизно через 2000 років основна наука нарешті погоджується: погана суміш бактерій у вашій шлунково-кишковій системі пов’язана з аутоімунними порушеннями, умовами психічного здоров’я, хворобами серця і навіть певними видами раку. Так буває при Виразковому коліті (ВК), який порушує мікробіом кишечника і запускає імунну систему для нападу на слизову, що вистилає кишечник, що призводить до інтенсивних і болючих симптомів.

  • Новини на головній, Разное, Харчування

    Вплив цукру на розвиток запальних захворювань кишечника

    Короткочасне значне збільшення споживання цукру може збільшити ризик запальних захворювань кишечника та мати суттєвий вплив на наше здоров’я, підкреслює нове дослідження University of Alberta.

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"