Фізична активність при запальних захворюваннях кишечника

Фізична активність при запальних захворюваннях кишечника

Якщо у вас запальне захворювання кишечника, фізичні вправи можуть бути останнім, про що ви думаєте. Бувають випадки, коли будь-яка фізична активність, особливо в середині загострення таких симптомів,  як біль у животі, діарея та втома, може бути контрпродуктивною. Однак, як тільки ваші симптоми загострення затихлі, фізичні вправи можуть стати надзвичайно корисними.

Ось декілька причин, чому ви повинні підтримувати фізичну активність при ЗЗК (Не забудьте проконсультуватися з лікарем перед початком будь-якої програми вправ!):

Фізичні вправи можуть запобігти остеопорозу

Неправильне харчування, погана абсорбція кальцію та вітаміну D та тривала терапія глюкокортикоїдами приводять людям із ЗЗК к більшому ризику розвитку остеопорозу. Розвиток остеопорозу призводить до зниження щільності кісток та збільшує ризик переломів. Але фізичні вправи – це ще один простий спосіб допомогти зміцнити щільність кісток. Вправа з підняттям ваги, наприклад, підняття тяжкості, ходьба, сходження по сходах або будь-яке заняття, яке змушує тіло працювати проти гравітації, може допомогти зміцнити щільність кісток.

Пам’ятайте: Якщо ви вже маєте справу з остеопорозом, будь ласка, обговоріть зі своїм лікарем найбільш безпечні для вас фізичні вправи, що обмежити ризик можливого перелому.

Фізичні вправи зменшують стрес

За даними Фонду Крона та Коліту (США), стрес може стати причиною загострення ЗЗК. Хоча не тільки стрес спричиняє ЗЗК та зменшення стресу не вилікує його, тримання стресу під контролем може допомогти обмежити болісні симптоми.

Будь-яка вправа, яку ви можете послідовно виконувати, може допомогти знизити рівень стресу. Вправи, які також включають медитацію або зосередження уваги на диханні, такі як йога, Тіа Чі чи  пілатес, можуть запропонувати додаткові заспокійливі переваги.

 

Фізичні вправи можуть допомогти нормально функціонувати ШКТ.

Коли ви маєте справу зі ЗЗК, досягнення та підтримка належного функціонування шлунково-кишкового тракту може стати важливим фактором у створенні хорошої якості життя. Хоча фізичні вправи не є лікуванням всіх симптомів ЗЗК, показано, що вони покращують ефективність травного процесу та допомагають підтримувати здорову вагу. Обидва фактори корисні для наших шлунково-травних трактів.

При регулярному включенні фізичних вправ у розпорядок дня, щоб сприяти травленню, важливо знайти правильний рівень інтенсивності для вас та пити достатню кількість води. Але, пам’ятайте, занадто сильне навантаження на тіло може негативно вплинути на травневу систему.

Фізичні вправи допомагають підтримувати загальний стан здоров’я

Якщо ви вже маєте справу з такою хворобою, як ЗЗК, останнє, що вам потрібно, це одночасно страждати симптомами іншого хронічного стану здоров’я. Вправи можуть допомогти зменшити ймовірність розвитку деяких захворювань та навіть можуть покращити симптоми інших хронічних станів. У клініці Майо (США) зазначено, що симптоми серцевих захворювань, діабету, астми, артриту і навіть хронічного болю в спині можуть покращитися за допомогою відповідних вправ.

** Найкраща вправа для вас – це та, що вам подобається, яку ви робите із задоволенням, і яка була схвалена лікарем для вашого конкретного стану. Сподіваємось, фізичні вправи стануть основними у вашому арсеналі інструментів для боротьби з ЗЗК.

Джерело: https://www.healthcentral.com/article/why-you-should-consider-exercising-with-ibd

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"