Перспективне дослідження щодо запобігання виникнення стриктур кишечника

Перспективне дослідження щодо запобігання виникнення стриктур кишечника

Пацієнтам із запальними захворюваннями кишечника (особливо із хворобою Крона) часто доводиться стикатися зі звуженням або непрохідністю кишечника, спричиненим фіброзом кишечника . Цей тип звуження виникає, коли тканина, реагуючи на травму чи запалення, відновлюється, розвиваючи волокнисту сполучну тканину (так звану «фіброзну тканину»).

Фіброзна тканина не діє як нормальна тканина та може викликати проблеми функціонування та фізіологічного стану ШКТ, найчастіше у вигляді звуження кишечника, так званих стриктур . Хоча існує хірургічне лікування цих стриктур, досі не існує ефективних препаратів для профілактики або лікування цього стану, хоча деякі методи зараз активно вивчаються.

У дослідженні, опублікованому в Science Immunology у вересні 2016 року, було розглянуто мишей з певною генною мутацією, або мишей з дефіцитом RORA («ROR alpha» – орфанний ядерний рецептор, прим. перекладу), який заважав розвиватися фіброзу. Дослідники виявили, що у мишей не тільки не розвинувся фіброз, але мутація генів також вимкнула рецептор гормону, відповідального за клітини запалення, що спонукали виникнення фіброзу. Мутація гена була пов’язана з рецептором гормону, який сигналізував про початок запалення.

Значення цих нових даних для майбутнього стану хвороби Крона (та інших станів, пов’язаних з фіброзом, таких як цироз печінки або рубці від серцевих нападів) величезна. Потенційні дослідження вивчають, чи можна розробити ліки для блокування самого гормонального рецептора та запобігання виникненню запалення та фіброзу. Це одне з багатьох досліджень, яке показує, як генетика впливає на те, чи виникнуть у пацієнта із хворобою Крона стриктури чи ні. Крім того, вчені винайшли  й  деякі препарати, які тестуються для поліпшення або навіть запобігання виникненню стриктур кишечника.

Для пацієнтів із хворобою Крона це може означати запобігання однієї з найпоширеніших причин операції. Оскільки 75 відсотків пацієнтів із хворобою Крона врешті потребують операції, усунення цієї причини може значно покращити витрати на охорону здоров’я та якість життя пацієнтів.

Це дослідження все ще знаходиться на ранніх стадіях, й далі його доведеться проводити на людях і повторювати, щоб забезпечити точність результатів. Після розробки ліки також доведеться вивчити для визначення ефективної дози, необхідної для забезпечення бажаних результатів, а також для визначення будь-яких побічних ефектів або протипоказань до приймання ліків.

Але прогнози щодо запобігання фіброзу та стриктур кишечника, які виникають при хворобі Крона та Неспецифічному виразковому коліті в майбутньому є перспективними.

 

Джерело:  https://www.healthcentral.com/article/crohns-promising-new-study-on-preventing-strictures

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"