Хвороба Крона і суглоби

Хвороба Крона являє собою різновид запального захворювання кишечника (далі ЗЗК), що може впливати на будь-яку частину травного тракту.  Однак найчастіше запалення вражає останній відділ тонкої кишки і початок товстої кишки.

 Хвороба Крона може також викликати цілий ряд інших симптомів, включаючи біль у суглобах, який нерідко виникає одночасно із загостренням кишкових проявів. Лікарі називають болісний набряк суглобів «артрит».  За даними Фундації хвороби Крона та неспецифічного коліту, артрит є найпоширенішим ускладненням ЗЗК, що виникає поза кишечником. Вважається, що у приблизно 30% пацієнтів розвинеться певна форма артриту. Хоча артрит зазвичай пов’язаний зі старшим віком, він також може вражати молодих людей із хворобою Крона.

 Біль у суглобах може супроводжуватись набряком або виникати самостійно.  Медичним визначенням для такого болю є «артралгія». За словами доктора Тімоті Р. Орчарда, консультанта гастроентеролога в лікарні Сент-Мері в Лондоні, Великобританія, від артралгії потерпають від 40 до 50 % людей із ЗЗК.

            Є кілька різних типів артриту, але частіше в осіб із хворобою Крона розвиваються наступні:

  1. Периферійний артрит, який зазвичай вражає великі суглоби, у тому числі ліктьові, зап’ясткові, колінні, гомілковостопні. Біль і набряк можуть з’являтись то на одному суглобі, то на іншому (це називається «летючість болю»), і, без належного лікування, може тривати від декількох днів до декількох тижнів.  Цей вид артриту зазвичай не залишає після себе стійкого ушкодження тканин і порушення функції суглобів.
  2. Осьовий артрит, також відомий як спондиліт або спондилоартропатія. Цей тип артриту викликає біль і скутість нижнього відділу хребта, а також може впливати на крижово-клубові суглоби, які знаходяться в нижній частині спини між хребтом і кістками стегна. Осьовий артрит може розвиватися до початку хвороби Крона, особливо у молодих людей, і може призвести до постійного пошкодження суглобів.  Якщо кістки хребта зростаються внаслідок тривалого запального ушкодження, це значно обмежує діапазон руху людини.
  3. Анкілозуючий спондиліт є менш поширеною, але більш важкою формою хребтового артриту. За даними Фундації хвороби Крона та неспецифічного коліту, цей тип артриту розвивається у 2–3% людей із ЗЗК. Анкілозуючий спондиліт іноді поширюється з хребта, викликаючи запалення в інших частинах тіла, таких як очі, легені і клапани серця. Він частіше зустрічається у людей до 30 років, особливо у чоловіків.  Подібно до осьового артриту, це іноді відбувається до початку хвороби Крона. Початкові симптоми включають значне зниження гнучкості хребта, можливим наслідком є стійке ушкодження та порушення функції суглобів. У людей із хворобою Крона симптоми анкілозуючого спондиліту можуть зберігатися і погіршуватися після хірургічного видалення товстої кишки.

Артралгія – це біль у суглобах без запалення, який вражає більшість суглобів. Коли вражається два або більше суглобів, лікарі називають це поліартралгією.

 Симптоми артралгії включають:

  • біль і почервоніння ділянки суглоба;
  • місцеве підвищення температури шкіри;
  • підвищену щільність суглоба.

Кожен пацієнт із сильними, стійкими або повторними болями в суглобах повинен проконсультуватися з лікарем.  Це особливо важливо для людей із хворобою Крона або будь-якої іншої форми ЗЗК. Деякі ліки для хвороби Крона можуть також мати серед побічних ефектів біль у суглобах. Після встановлення діагнозу лікар зможе дати рекомендації щодо направлення та лікування.

Джерело: https://www.medicalnewstoday.com/articles/324235.php

Пов`язані Публікації

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: info@gofulllife.com.ua
Facebook: gofulllife

Створено за підтимки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"