Pоль вітаміну «A» в лікуванні запальних захворюваннь кишечника

Pоль вітаміну «A» в лікуванні запальних захворюваннь кишечника

Нові дані про роль вітаміну А в опосередкуванні взаємовідносин між бактеріями кишечника та імунною системою можуть виявитися критичними для розробки нових методів лікування аутоімунних (зумовлених атакою імунітету людини, спрямованою на власні органи. – прим. перекл.) станів, таких як хвороба Крона, виразковий коліт та інші запальні захворювання, що впливають на кишечник.

Відомо, що кишкові бактерії відіграють вирішальну роль у здоров’ї кожної людини. Дослідження показали, що трильйони корисних мікроорганізмів, розміщених у кишечнику, можуть підтримувати нас худими, молодими і здоровими – як у тілі, так і в розумі. Вчені з’ясували вже досить давно, що мікробіота (сукупність мікробів в просвіті товстої кишки. – прим. перекл.) допомагає регулювати імунні реакції. Проте, багато деталей стосовно механізмів взаємодії залишаються невідомими. Наприклад, як саме імунна система організму, яка покликана захистити нас від патогенів, дозволить цим дружнім бактеріям жити щасливо всередині тіла?

Нове дослідження, можливо, знайшло відповідь: вітамін А. Команда вчених при Університеті Брауна в Провіденсі, виявила, що помірний рівень вітаміну А в кишечнику запобігає надмірній активації імунної системи. Використовуючи експериментальних мишей і досліджуючи їхню мікробіоту, науковці виявили, що ці бактерії регулюють імунні відповіді своїх господарів через стимулюючу дію на білок, який активує вітамін А в шлунково-кишковому тракті. Білок називається ретинолдегідрогеназа 7 (Rdh7), його функція полягає в перетворенні вітаміну А в його активну форму, ретиноєву кислоту. «Роль вітаміну А у запаленні залежить від контексту, – пояснює керівник дослідження, Shipra Vaishnava з університету Брауна. «Зміна стану вітаміну А і метаболічних генів вітаміну А збігається з запальними захворюваннями кишечника, але ми досі не знаємо, чи сприяє це розвитку запалення. Ми сподіваємося, що, знаючи тепер, що бактерії можуть регулювати метаболізм вітаміну А в кишечнику або впливати на накопичення його, зможемо з’ясувати, чому певні процеси організму відбуваються саме таким чином».

Вчені стверджують, що розуміння того, як бактерії регулюють реакцію імунної системи, може бути важливим для розкриття таємниць таких порушень, як, наприклад, хвороба Крона. Дані клінічних досліджень продемонстрували, що розвиток запального процесу в кишечнику є результатом порушених взаємодій між господарем та мікробіотою.

Ці висновки також можуть дати підказки про важливість мікробіоми у вирішенні дефіциту вітаміну А – проблеми, яка особливо поширена в Африці та Південно-Східній Азії. Дефіцит вітаміну А вражає приблизно третину дітей у віці до п’яти років, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, він послаблює імунітет і підвищує ризик інфекційних захворювань. ВООЗ протягом останніх 25 років надає дітям з підвищеним ризиком вітамін А, але, на думку Vaishnava, ця ідея не реалізувалась настільки успішно, як хотілося б.

«І наша дієта, і бактерії в нашому кишечнику критично пов’язані з регулюванням поведінки наших імунних клітин”, – каже Vaishnava. “Отримані знахідки є важливими для з’ясування того, як ми можемо використовувати або дієту, або бактерії, або їхню комбінацію, щоб мати терапевтичний ефект при запальних або інфекційних захворюваннях».

Джерела: https://bit.ly/2SVnfur https://bit.ly/2RdX9Hh

Пов'язані Публікації

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"