Симптоми запальних захворювань кишечника

Запальні захворювання кишечнику (ЗЗК), такі, як неспецифічний виразковий коліт (НВК) та хвороба Крона, вражають кишечник людини, тому основними симптомами цих захворювань є біль в животі, діарея та поява крові у стільці.
Біль у животі варіюється від легкого до дуже вираженого, але зазвичай важко піддається лікуванню і поступово прогресує.
Діарея це рідкий або несформований стілець, частота якого може бути нормальною, але частіше всього перевищує два рази на день, а в активному перебігу хвороби може сягати десятків раз на добу. В калових масах можуть бути присутні слиз та кров. Кількість крові в стільці залежить від поширеності ураження і може коливатися від незначних, що виявляються лише при лабораторному дослідженні, до значних, у вигляді ректальних кровотеч. Також для ЗЗК характерні – підвищення температури тіла, швидка втомлюваність, зниження маси тіла (затримка росту у дітей), анемія.
Підвищення температури тіла пов’язано із виникненням запалення і може коливатися від незначеного підвищення на рівні 37,7 ° до 40 ° і зазвичай корелює із активністю запалення. Крім того температура тіла може підійматися при розвитку інфекційних ускладнень ЗЗК таких, наприклад, як абсцес.
Зниження маси тіла пов’язано із запаленням (підвищення температури тіла потребує більших енергетичних витрат), зменшеним вживанням їжі (із-за болю в животі), порушеним всмоктуванням (із-за ураження стінки кишечнику та діареї). Частим симптом у пацієнтів із ЗЗК також є анемія, особливо у пацієнтів з крововтратою та/або порушенням харчування.
ЗЗК є важкими запальними захворюваннями, в механізм розвитку яких головну роль грає надлишкова активність системи імунітету, тому їх проявами можуть бути деякі зміни, не пов’язані на перший погляд із кишечником, так звані позакишкові симптоми. До таких симптомів відносять запалення суглобів, ураження шкіри, виразки у ротовій порожнині (афти), запалення очей та деякі інші. Ці симптоми пов’язані із надлишковою системною імунною відповіддю і виникають приблизно у 10 – 25% хворих на ЗЗК. Важливо підкреслити, що у деяких пацієнтів саме позакишкові симптоми можуть бути першою ознакою хвороби.
ЗЗК хронічні захворювання і для їх перебігу властива зміна періодів відсутності/зменшення симптомів (ремісії) та загострень, що виникають самовільно або під впливом зовнішніх факторів чи лікування. Зазвичай симптоми добре корелюють із активністю хвороби, але це буває не завжди, іноді навіть за відсутності симптомів у хворих знаходять активне ураження кишечника, тому для моніторингу ефективності лікування важливо звертати увагу не тільки на симптоми, але і на лабораторні (загальний аналіз крові, фекальний кальпротектин, С-реактивний протеїн) та/або інструментальні методи дослідження (колоноскопія, МРТ та інше).


Пов'язані Публікації

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: info@gofulllife.com.ua
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"