Нові технології в ендоскопічній діагностиці: крок у майбутнє без раку?

Нові технології в ендоскопічній діагностиці: крок у майбутнє без раку?

Нові досягнення в ендоскопії дозволяють краще оцінити заживлення слизової оболонки та дисплазію (зміну структури, що надалі може переродитись у пухлинну тканину. – прим. перекл.) у пацієнтів із запальними захворюваннями кишечника (ЗЗК), згідно з новим оглядом від Reuters Health, Нью-Йорк.

            “Нова технологія в ендоскопії перетворює визначення зображення, якість і пост-обробку зображень за допомогою оптики, електроніки і крихти магії”,  – висловилась Dr. Marietta з Бірмінгемського університету, Британія.  “Тепер ми можемо оптично охарактеризувати запалення, передракові ураження і ранні онкологічні процеси з великою точністю, так що ендоскопія тепер може прогнозувати результати гістологічного дослідження шматочків слизової”.

 Ендоскопічні оцінки запалення і загоєння слизової оболонки і раннє виявлення неопластичних (таких, що супроводжуються розвитком новоутворень. – прим. перекл.) уражень товстої кишки є важливими компонентами ведення пацієнтів із ЗЗК.

Доктор Iacucci разом із колегами розглянули технологічний прогрес у ендоскопічних методах діагностики і те, як вони сприяють оцінці та лікуванню пацієнтів із ЗЗК.

 Ендоскопія високої роздільної здатності у поєднанні з хромоендоскопією забезпечує набагато більш детальне зображення слизової та судинної структури стінки кишки. Віртуальні хромоендоскопічні (VCE) методи, включаючи вузькосмугові зображення (NBI), оптичне вдосконалення iSCAN, формування зображення за допомогою синього лазера і конфокальну лазерну ендомікроскопію (CLE), можуть поліпшити деталізацію структури поверхонь стінок і судин без будь-якого застосування барвника.

У пацієнтів з запальним ураженням товстої кишки, колоноскопія високої роздільної здатності, поєднана з хромоендоскопією, виявила себе набагато краще за стандартну діагностичну ендоскопію при виявленні дисплазії та внутрішньоепітеліальної неоплазії, але її ефективність для спостереження за перебігом ЗЗК залишається спірною.  Витрати / відшкодування, крива навчання та час процедури залишаються ключовими бар’єрами для її масового запровадження.

            CLE, відносно нова методика, розцінюється як “гістологія в реальному часі” за здатність полегшувати діагностику і прийняття рішень щодо можливості оперативного видалення уражених ділянок кишки, а також її потенціалу для диференціації між виразковим колітом і хворобою Крона, оцінюючи запалення, прогнозуючи результати та допомагаючи у більш точному проведенні біопсії

“В останні роки ендоскопічне виявлення та усунення передракової дисплазії замінило потребу в оперативному видаленні товстої кишки  у хворих на ЗЗК із хронічним колітом”, – стверджує Dr. Rupert W. Leong з університету Сіднея в Австралії, який проводить дослідження різноманітних ендоскопічних методик та їх застосування для пацієнтів із ЗЗК. “Значна кількість пацієнтів віддають перевагу ендоскопічному спостереженню за станом їхнього кишечника”.

Джерело: https://wb.md/2IwHqiE

 

Пов'язані Публікації

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"