Тривога за здоров’я як причина погіршення здоров’я

Майже кожного з нас частенько хвилює здоров’я, особливо якщо є в наявності хронічні захворювання, в тому числі й ЗЗК. Зазвичай на фоні правильного лікування побоювання розвіюються, проте деякі люди можуть тривожитися доволі довго, тим самим відкладаючи таку очікувану ремісію.

Цей страх має суттєвий вплив на їхнє життя і може викликати постійні загострення, паніку, або і депресію. Хочу вам допомогти зрозуміти свій загадковий стан, який в принципі, може бути й на пряму не пов’язаний з захворюванням, та подарувати надію на зміни. Вся інформація викладена на основі найновіших наукових досліджень та клінічному досвіді науковців Крістіни Кухман та
Діани Сандерс. Отже, перша частина статті «Якщо ви надмірно тривожитесь за здоров’я».

Розпочну з опису про себе, бо я також страждаю надмірною тривогою за здоров’я, тому ви зможете простежити, які проблеми є у мене, та порівняти їх зі своїми. Мені 29 років, я завжди дбала про своє здоров’я. Хоча в дитячому віці була досить хворобливою дитиною. Мною надмірно опікувались, і я постійно ходила по лікарях та проходила всі можливі обстеження. Коли я почала самостійне життя, то стала все частіше звертати увагу на своє самопочуття. Незначний симптом здавався мені величезною катастрофою. Чим більше я про нього читала в Інтернеті, тим страшніші статті попадалися мені на очі, і тим більше зростав мій страх. Я почала знову ходити по лікарях, мене реально «затягувало». Я тратила на це свій час, величезні гроші, і звісно багато енергії.. Я стала дуже тривожною, та навіть депресивною. Постійно здавалось, що чиню все, щоб впоратися з проблемою та ставало дедалі гірше.

Процес тривоги за власне здоров’я перетворився на замкнутий цикл, який показаний на малюнку:

Рис.1. Замкнутий цикл тривоги за здоров’я

 

Фізичні симптоми зумовлені низкою причин. Однією з причин, очевидно, може бути хвороба. Проте існують інші причини, які викликають такі самі фізичні симптоми, приміром, нормальні зміни в організмі, стрес та хвилювання.

Коли ми хвилюємося або тривожимося, в кров потрапляє адреналін. Цей гормон викликає неабиякі зміни в організмі, і це проявляється в відповідних реакціях: пришвидшене серцебиття, пітливість, діарея, болі в животі тощо. Людський розум дуже заплутаний і, на жаль, не вміє відрізняти реальну загрозу, наприклад: «втеча від дикого звіра», від тривожної думки: «в мене загострення, і я помираю». Перебуваючи в стані стресу, людина відчуває симптоми, викликані саме цим станом. І потім інтерпретує ці симптоми, як ознаки важкої хвороби. Ці думки сприяють посиленню тривоги, яка загострює відповідні симптоми, і – коло змикається. Симптоми викликані стресом, настільки ж реальні, як і ті, що викликані хворобою. Проблема полягає в тому, як людина інтерпретує симптом.

В другій частині даної статті розкрию вам деталі, що саме робить надмірну тривогу за здоров’я такою тривалою. Бажаю Вам успіхівJ

 

Автор: Крістіна Язєва

Фейсбук https://www.facebook.com/profile.php?id=100003311839806

Е-мейл: [email protected]

    Задати питання автору

     

     

    Залишити коментар

    Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

    Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
    Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

    Адреса і контакти

    Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
    Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
    Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
    Ел. пошта: [email protected]
    Facebook: gofulllife

    Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"