Дослідники розробляють переносний датчик, щоб допомогти хворим на запальні захворювання кишечника

Дослідники розробляють переносний датчик, щоб допомогти хворим на запальні захворювання кишечника

Дослідники Техаського університету в Далласі розробили пристрій, який можна носити, та який аналізує піт на наявність біомаркерів, які можуть сигналізувати про загострення запальних захворювань кишечника.

Команда біоінженерів презентувала наручний годинник із датчиком, розробка якого фінансується Фондом Крона і Коліту (США), та результати досліджень якого були опубліковані 28 липня в журналі Фонду «Запальні захворювання кишечника».

Датчик у пристрої виявляє та кількісно визначає наявність двох ключових біомаркерів, пов’язаних із запальним захворюванням кишечника: інтерлейкіну-1β та С-реактивного білка (СРБ). Дослідження першим виявило, що СРБ присутній в поті людини, і першим показало, що ці два біомаркери можна виявити в поті.

Доктор Шаліні Прасад, завідувач кафедри та професор біоінженерії в Школі техніки та обчислювальної техніки Еріка Джонсона, головний дослідник винаходу, заявили, що ця технологія може подавати попередження про можливе запалення, але не встановлювати діагноз ЗЗК. Кінцевою метою роботи є розробка пристрою, який допоможе пацієнтам отримати більше контролю над ЗЗК, яке може бути непередбачуваним.

“Це як світло контрольного двигуна в автомобілі”, – сказав Прасад, професор Сесіл Х. та Іда Грін з системної біології. “Попереджувальний сигнал не означає, що у пацієнта виникне загострення, але він може дати людині можливість втрутитися раніше, коли симптоми можуть бути більш чутливими до лікування. Також пристрій може допомогти лікарям швидше зрозуміти, чи діє лікування “.

Дослідники відстежували рівні двох біомаркерів у 20 здорових добровольців, щоб показати, що біомаркери можна відстежувати також у людей без ЗЗК.

Дослідники використовували так званий пасивний піт, що означає, що користувачеві не потрібно було займатися фізичною активністю або експресувати потові залози для створення зразка. Піт збирається на знімній смужці, вбудованій у зап’ястний пристрій, яку потрібно міняти щодня. Те, що пристрій збирає пасивний піт, важливо, оскільки люди з ЗЗК можуть бути не в змозі робити фізичні вправи на рівні, необхідному для утворення активного поту, сказав Прасад.

Прототип буде випробуваний на добровольцях-пацієнтах на другому етапі дослідження, який також фінансується Фондом, і повинен пройти подальше тестування, перш ніж він стане доступним для пацієнтів.

Пристрій може відстежувати інші захворювання та стани, що відзначаються запальною реакцією. Команда Прасада досліджує, чи може він попередити людей про підвищення рівня цитокінів – це білки, що виділяються імунною системою на ранніх стадіях вірусної інфекції, наприклад, COVID-19.

Раніше команда Прасада розробила біосенсор, який аналізує піт для виявлення рівня деяких хімічних речовин, таких як глюкоза та кортизол, які можуть свідчити про діабет. У 2014 році вона стала співзасновником компанії під назвою EnLiSense в місті Аллен, штат Техас, з метою розробки датчиків та пристроїв для щоденного життя. На основі успішної роботи Прасада над глюкозним трекером Фонд Крона та Коліту співпрацює з нею, щоб застосувати концепцію щодо розробки неінвазивного монітора для ЗЗК, сказав д-р Джерард Хоніг, заступник директора з наукових досліджень Фонду.

“Ми спостерігали надзвичайні революції в ряді галузей, таких як біоінженерія, і драматичні події, пов’язані з медичними виробами, але ми не бачили, як ці ідеї застосовуються до ЗЗК”, – сказав Хоніг.

ЗЗК, які вражають мільйони людей у США, характеризується хронічною або періодичною імунною реакцією, коли клітини, що вистилають кишечник, атакуються, коли організм сприймає їжу, бактерії та інші матеріали за сторонні речовини, викликаючи запалення. Симптоми включають втому та біль у животі, діарею у пацієнтів із хворобою Крона та терміновість дефекації у хворих на виразковий коліт.

Зараз лікарі вимірюють запалення кишечника за допомогою ендоскопії, яка передбачає введення в кишечник довгої тонкої трубки для огляду внутрішніх органів або тканин. Процедура є занадто інвазивною, щоб бути можливою для частого моніторингу захворювання, що створює труднощі у наборі пацієнтів для клінічних випробувань лікарських засобів, сказав Хоніг.

“Придатний для носіння мікросенсорний пристрій міг би дати можливість пацієнтам брати активну участь у спостереженні за їхньою хворобою та управлінні нею”, – сказав Хоніг. “Це значно полегшило б клінічні дослідження і, можливо, могло б використовуватися в довгостроковій перспективі для полегшення проактивного управління, коли у вас є цільовий рівень біомаркерів, якого ви намагаєтесь досягти протягом певного періоду часу, і ви оптимізуєте допомогу, щоб дістатися туди”.

Джерело: https://www.crohnscolitisfoundation.org/blog/researchers-develop-wearable-sensor-to-help-those-with-inflammatory-bowel-disease?utm_campaign=Blog%20Posts&utm_content=141409707&utm_medium=social&utm_source=facebook&hss_channel=fbp-101393913279829&fbclid=IwAR1dFDE7ITtnv8-lelb0Jq_e7DMrlb5Afh5bWfsVgY94nuT7XzKr0PSeLVQ

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"