Психогігієна – щоденна необхідність для підтримання адекватного емоційного стану

Психогігієна – щоденна необхідність для підтримання адекватного емоційного стану

Привіт, друзяки. Маю конкретне питаннячко. Чи чистите ви свої зубки кожного ранку? Сподіваюсь, що так 😊 Але чомусь більшість з вас вважає, що чистити зуби щодня – нормально, а мати звичку  піклуватися про свій емоційний стан не обов’язково? Хм, чому ж так?…напевно цю практику руйнує наша подружка по житті – лінь. Відсутня гігієна порожнини рота ду-у-у-же помітна, а от психогігієна емоцій, на запах не відчутна 😊 Практикування догляду за своїм тілом і емоціями, зазвичай всіх трохи «підхарює». Але ж ви знаєте, що догляд за тілом сприяє підтримці фізичного здоров’я, хоча СТОП…, психогігієна робить ті самі речі – позитивно впливає на наш фізичний стан, зміцнює як психологічне, так і фізичне благополуччя.⠀

Все, що відбувається у свідомості, проявляється і в поведінці. Ваше життя – це зовнішнє відображення внутрішнього психічного стану. Коли людина хворіє, гармонійність і стійкість до зовнішніх обставин знижуються,  а отже і якість життя стає негативною. Тому психогігієна спрямована на підвищення психологічної стійкості та «імунізацію» проти життєвих труднощів, які безперечно містять в себе й важкі хронічні захворювання. Що ж цим робити?

Пропоную вам зосередитись на стратегіях позбавлення вашого розуму від деструктивних, негативних думок, і наповнити його позитивними твердженнями та стимулюючими установками.

Отже, ШІСТЬ ПРАКТИК ПСИХОГІГІЄНИ!!!

  1. Не піддавайтеся обставинам!

Кожна людина відчуває вплив факторів навколишнього і внутрішнього середовища (особливо ваші кишкові труднощі), але ступінь цього впливу на якість життя, залежить тільки від вашого власного рішення. Ви можете зосереджуватись на фізичних відчуттях, прислухатись до бурчання, болю, коліків, рахувати кількість забігів до WC, але замість цього, можна просто підтримувати себе медикаментозно, і водночас наповнювати себе нейтральними, а ще краще – позитивними думками.⠀

  1. Розвивайте конструктивне прийняття!

Навчіться не тільки приймати симптоми, які ви не завжди можете змінити, але і знаходити спосіб конструктивно їх використовувати. Шукайте можливість не зациклюватись на негативі, але у всій цій «туалетній проблемі» знаходити позитивні моменти. Які саме конкретно, я вже описували в одній зі своїх попередніх статей «Хворіти чи радіти, ось в чому питання?».

  1. Візуалізуйте результат!

Перед виконанням будь-якої задачі, обстежень, прийому ліків тощо, уявляйте себе в ситуації, коли ви вже досягли успіху у розв’язанні питання; дійшли до стійкої ремісії; навчилися любити та приймати свою хворобу. Особливості нашого мислення дозволяють приймати створені подумки образи, як цілком реальні, і ви дійсно зможете переживати позитивний досвід. Незалежно від масштабів майбутніх подій, зробіть візуалізацію частиною повсякденної практики психогігієни.

  1. Використовуйте позитивні твердження!

Створіть для себе одну, або декілька позитивних тверджень( «я здорова», «мій кишківник абсолютно щасливий», «не дивлячись на всі симптоми, я ввійду в ремісію», «рано чи пізно ліки винайдуть»). І повторюйте їх кожного разу, коли в голову лізе всяка фігня, або коли з’являються якість проблеми з боку ШКТ. З часом на підсвідомому рівні закріпіться позитивна, сильна і потужна реакція на дані фрази, яка викликатиме зміни не тільки в емоційному стані, але і в фізичному.

  1. Давайте вихід емоціям!

НІКОЛИ не придавлюйте свої емоції, фіксуйте, розумійте, проговорюйте в голос, проживайте та переживайте їх. Це стосується, як позитивних, так і негативних відчуттів («так, мені набрід цій біль», «я серджуся, бо задовбалася бігати в туалет», «так, ця кров зводить мене з розуму»). Основне після проговорювання таких слів, не слід забувати, і сказати щось хороше ( «я щаслива, що можу ходити», «я радію, бо вірю, що зцілюся», «рано чи пізно це все пройде»).  Всі емоції важливі і необхідні, і треба розуміти, що саме ви зараз відчуваєте і наскільки це актуально в даній ситуації.

  1. Перепрограмуйте свої установки!

Наш органічний комп’ютер – свідомість – діє на основі всіх програм і установок, які закладені нам з дитинства («жінка це домогосподарка», «в сім’ї багато родичів хворіли – значить і я хворітиму», «світ жорстокий, отже і мені в ньому буде жити важко» тощо). Щоб змінити негативну поведінку, необхідно змінити саму програму. Змістив фокус уваги на нові , бажані установки, можливо підвищити не тільки психологічну і емоційну стійкість, але і покращити стан свого ШКТ.

Не просто читайте ці статті, але і практикуйте.

Автор: Крістіна Язєва

Фейсбук https://www.facebook.com/profile.php?id=100003311839806

Е-мейл: [email protected]


Задати питання автору

 

 

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"