Добре чи погано? Як 10 популярних світових дієт впливають на людей із хворобою Крона

Добре чи погано? Як 10 популярних світових дієт впливають на людей із хворобою Крона

Добре чи погано? Як 10 популярних світових дієт впливають на людей із хворобою Крона

У світі доступно сотні різних дієт. Однак слід знати, що сьогодні не має жодних доказів, що будь-яка дієта була успішна для боротьби з хворобою Крона. Попри ажіотаж, важливо знати, що різні дієти, які часто публікуються в засобах масової інформації, можуть не допомогти вам почувати себе краще. Читайте далі, щоб дізнатися більше про деякі найбільш популярні дієти та про те, як вони можуть вплинути на Хворобу Крона та загальний стан здоров’я.

Кетогенна дієта

Кетогенна (кето) дієта не нова – насправді її застосовують протягом століття для лікування епілепсії у дітей. Мета дієти – зосередити увагу на зменшенні вуглеводів та збільшенні жирів, щоб організм використовував жир як форму енергії. Раціон зазвичай включає вживання в їжу м’яса, сирів, риби, горіхів, масла, олії, насіння та волокнистих овочів. Для пацієнтів із хворобою Крона, однак, рекомендується обмежувати молочні продукти, та продукти з високим вмістом клітковини, особливо під час загострення.

Рослинна дієта

Термін “рослинна дієта” увійшов в моду, коли дослідників Єльського університету (США) запитали, яка дієта найкраща для здоров’я. Вони повідомили, що дієта із споживанням мінімально обробленої їжі, переважно рослинної, пов’язана зі зниженим ризиком захворювання. Рослинна дієта містить не тільки фрукти та овочі, а й цільні зерна, горіхи, насіння, боби, бобові та рослинну олію. Рослинна дієта з великим вмістом поживних речовин, може бути корисною, якщо у вас хвороба Крона.

Палеолітична дієта

Палеолітична дієта, або палео дієта, складається з продуктів, які, як вважається, їли люди близько 10 000 років тому, повідомляє Journal of Diabetes Science and Technology . Раціон містить рибу, м’ясо і птицю переважно трав’яної відгодівлі, овочі, фрукти, кореневища і горіхи. При цьому вона виключає зерна, молочні продукти, бобові, цукор та оброблені олії. Виключити якомога більше оброблених продуктів – це завжди добре, незалежно від того, є у вас хвороба Крона чи ні.

Середземноморська дієта

Середземноморська дієта ґрунтується на значному споживанні фруктів, овочів та риби та зменшенні споживання молочних продуктів, червоного м’яса та цукрів, повідомляє Frontiers in Nutrition . Дієта базується на традиційній їжі, яку люди їли в таких країнах, як Італія та Греція, в той час, коли люди в цьому регіоні були надзвичайно здоровими. Зменшення споживання червоного м’яса може бути корисним, якщо у вас хвороба Крона, особливо якщо це допоможе вам зменшити кількість жирної або смаженої їжі у вашому раціоні.

Вегетаріанська дієта


За даними Американської асоціації серця , не існує єдиної вегетаріанської їжі. Але більшість людей, які вважають себе вегетаріанцями, виключають м’ясо і зосереджуються на вживанні в їжу рослин, таких як фрукти, овочі, сушена квасоля, зерна та горіхи. Деякі люди, які вживають вегетаріанську дієту, також вживають рибні та тваринні субпродукти, такі як молоко. Вживання дієти на рослинній основі корисно для вашого здоров’я. Однак овочі можуть бути дуже волокнистими і їх слід зменшити, якщо у вас загострення Хвороби Крона.

Веганська дієта


Веганська дієта виключає всі м’ясні та тваринні продукти. Тому вегани не їдять м’яса, птиці, риби, яєць, молочних продуктів або будь-яких продуктів, що містять ці продукти. Фрукти, овочі, зелень, цільні зерна, горіхи, насіння та бобові є основними елементами веганської дієти. Майте на увазі, що успішне підтримання харчування за допомогою цієї дієти може зайняти багато часу.

DASH дієта


DASH означає «Дієтичні підходи до зупинки гіпертонії». За даними Національного інституту серця, легенів та крові (США), дієта DASH – це гнучкий план харчування, який допомагає створити здоровий стиль їжі . Раціон багатий фруктами, овочами, цільним зерном, нежирною молочною їжею, рибою, нежирним м’ясом та птицею. Він обмежує продукти з високим вмістом насичених жирів, цукристі напої та солодощі. Ця дієта є чітко закріпленою і залишає вам можливість їсти тільки здорові продукти, що робить ваш загальний стан здоров’я кращім.

 

Безглютенова дієта


Глютен – це назва білку, якій міститься у більшості злакових культур: в пшениці, житі, ячмені. Ті, хто живе з целіакією, повинні уникати глютену у своєму раціоні. Уникнення глютену також набуло популярності у деяких людей без целіакії. Однак повна відмова від всіх глютенів може бути важкою та виключати деякі легкозасвоювані та дуже поживні продукти, такі як хліб із цільного зерна.

Дієта з низьким вмістом FODMAP

FODMAP – це цукри, які містяться в певних вуглеводах, які можуть погано засвоюватися деякими людьми. Приклади продуктів із високим вмістом FODMAP включають пшеницю, часник, молочні продукти, а також деякі фрукти та овочі. Дієта з низьким вмістом FODMAP вважається складною програмою харчування і зазвичай найкраще працює з рекомендаціями дієтолога. Дієта з низьким вмістом FODMAP рекомендована для тих, хто має хворобу Крона .

Дієта Аткінса


Дієта Аткінса з низьким вмістом вуглеводів була розпочата кардіологом Робертом Аткінсом. Дієта Аткінса фокусується на обмеження чистих вуглеводів, та  заохочує їсти більше білків та здорових жирів. На відміну від низьковуглеводної Кето дієти, дієта Аткінса дозволяє їсти більше вуглеводів, коли початкова фаза дієти закінчиться. Вживання дієти, яка складається з переважно з білка, може збільшити споживання жирної або смаженої їжі та молочних продуктів. Це також може зменшити деякі легкозасвоювані складні вуглеводи, які корисні для енергії.

 

Завжди проконсультуйтеся з лікарем

Найкраща дієта – це та, яка відповідає вашим потребам. Хоча деякі дієти можуть виявитися популярними в засобах масової інформації, це не означає, що вони є здоровим вибором для всіх, особливо тих, у кого є  проблеми із травленням, наприклад, запальні захворювання кишечника. Завжди працюйте зі своїм лікарем, щоб створити індивідуальну дієту, яка підходить саме вам.

Джерело: https://www.healthcentral.com/slideshow/crohns-disease-popular-diets-to-know?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=rss_hc&utm_content=c33779b0-d42e-434d-96a4-747d4338ebe8

 

 

 

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"