Чи впливає західна дієта на ризик хронічних кишкових інфекцій?

Чи впливає західна дієта на ризик хронічних кишкових інфекцій?

Сукупність мікроорганізмів, яка живе в кишечнику людини, відома як мікробіота кишечника, виконує велику кількість корисних для організму хазяїна функцій. Більшість мікробів мешкають у товстій кишці, де вони харчуються клітковиною, яка надходить неперетравленою з верхніх відділів шлунково-кишкового тракту.

Деякі вчені вважають, що дієта західного типу, яка включає високе споживання червоного і переробленого м’яса, очищеного зерна, солодощів, молочних продуктів з високим вмістом жиру, масла і картоплі, а також низьке споживання фруктів і овочів, може забезпечити недостатню кількість клітковини для підтримки різноманітності мікробіоти кишечника, і, як наслідок, ускладнення отримання від неї максимальної користі для хазяїна. Наприклад, вчені наводять докази того, що дієти з високим рівнем обробки продуктів та з низьким вмістом клітковини пов’язані зі збільшенням поширеності запальних захворювань кишечника (далі ЗЗК), метаболічного синдрому та деяких онкологічних патологій.

Ще однією користю для здоров’я, яку забезпечує мікробіота, є захист кишечника від заселення хвороботворними бактеріями, такими, наприклад, як сальмонела та Clostridium difficile.

Група дослідників із Georgia State University в Атланті припустила, що товста кишка осіб, які дотримуються західної дієти, може бути більш схильна до колонізації бактеріями, що передаються з їжею, наприклад, хвороботворними штамами кишкової палички. Коли вчені тестували цю гіпотезу на мишах, вони з подивом виявили, що західна дієта навпаки призвела до зменшення заселення кишечника цією бактерією. Однак не менш цікавим було те, що в таких тварин часто розвивалась стійка інфекція, яка була пов’язана із розвитком запалення низького ступеня та резистентністю до інсуліну (стійкістю до гормону підшлункової залози, який виробляється в організмі для зниження рівня цукру крові. Ця стійкість є ранньою ознакою цукрового діабету 2 типу. – прим. перекл.).

Але найбільш вражаючим наслідком споживання дієти західного типу була часта нездатність мишей позбутись від патогенних бактерій, хоча вони й проживали в кишечнику в меншій кількості. Усі миші, які харчувались дієтою, збагаченою зерновими, досягали очищення кишечника від шкідливої бактерії протягом 3 тижнів після первинного зараження, але 40% мишей, які харчувались відповідно до західної дієти, після 8 тижнів все ще були заражені. Але, навіть після того, як кишечник очищувався від бактерій, миші, які харчувались західною дієтою, були схильні до повторного інфікування цим же мікроорганізмом. Тобто, це може свідчити про негативний вплив західної дієти на імунну систему організму та підвищення схильності до хронічних інфекцій кишечнику, не говорячи вже про резистентність до інсуліну та ризик такого грізного захворювання як цукровий діабет. Тому слід дуже обережно планувати свій раціон, адже краще на один раз менше з’їсти смачненьке, ніж потім боротись із довготривалими наслідками.

Джерело : https://www.medicalnewstoday.com/articles/does-a-western-diet-affect-the-risk-of-chronic-gut-infection?utm_source=Sailthru%20Email&utm_medium=Email&utm_campaign=MNT%20Daily%20News&utm_content=2021-05-06%E2%89%8B%3D32561322&rvid=e3b0c44298fc1c149afbf4c8996fb92427ae41e4649b934ca495991b7852b855&fbclid=IwAR1jCb992clUOoXL4lVhcL89FaP4xUpPclNBE8hkcYLcFixOvBMrbq50VD0#Amazing-complexity

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"