“Розумний унітаз” зі штучним інтелектом: чи таке можливо?

“Розумний унітаз” зі штучним інтелектом: чи таке можливо?

Технології суттєво покращують наше життя, роблячи його простішим і безпечнішим. Одним із приладів, які в перспективі значно полегшать життя особам із запальними захворюваннями кишечника (далі ЗЗК), є «розумний унітаз». Цей девайс використовує штучний інтелект для сканування випорожнень і визначення консистенції та присутності крові у калі. Як свідчать перші отримані наукові дані від розробників, він є більш точним для виявлення та/або контролю перебігу ЗЗК та ранньої діагностики ускладнень, ніж самозвітність пацієнта.

Віддалений, автоматизований аналіз у реальному часі та автоматичне надсилання пристроєм звітів про стан пацієнтів лікарям збільшують ймовірність раннього виявлення проблем зі шлунково-кишковим трактом.

У дослідженні «розумний унітаз» був на 85% точним у класифікації консистенції калу. Висновки були представлені на віртуальному засіданні на Тижні захворювань органів травлення (DDW) 2021. Консистенція калу та ознаки кровотечі є одними з найважливіших частин клінічної оцінки стану пацієнта.

Також науковці тестували алгоритм штучного інтелекту на 3328 зображеннях: це були фотографії з Інтернету, а деякі анонімно надіслали учасники дослідження. Для порівняння, оцінка випорожнень також проводилась двома гастроентерологами. Було виявлено, що «розумний унітаз» виявляє наявність крові у випорожненнях із загальною точністю 76%, що, після порівняльної оцінки, виявилось точніше та об’єктивніше, ніж коли цим займались лікарі.

На відміну від необхідності пацієнтам вести щоденник випорожнень кишечника або згадувати про частоту та особливості стільця з часом, яке іноді може виявитись складним для людини, що вперше стикнулась із такою проблемою, система сама робить все за них. Зображення випорожнень також робляться та аналізуються автоматично, що додатково полегшує життя осіб, які страждають на ЗЗК.

Цей пристрій може допомогти зняти частину тягаря ЗЗК з пацієнта та полегшити спілкування між пацієнтом та його лікарем. Це чудовий приклад того, як технологію можна використовувати для покращення надання медичної допомоги.

Система «розумного унітазу» розроблена для кількох типів користувачів у житлових або комерційних умовах. Наприклад, ця технологія може бути використана в лікарнях чи установах тривалого догляду за хворими. Сканер відбитків пальців на змивному механізмі відстежує кожного окремого користувача. Гастроентерологи, які дізнаються про технологію, що розробляється, виявляють багато ентузіазму, адже існує нагальна потреба усунути невизначеність, яка виникає через складність для пацієнтів точно визначитись із частотою та характером випорожнень. Також це допоможе подолати сором’язливість, адже далеко не всі можуть вільно говорити із лікарем про власний стілець, а також може розширити можливості здорових осіб, які хочуть відстежувати стан власного здоров’я.

Розробники планують додати можливість відбору проб на біохімічний аналіз, що може надати важливу інформацію про характер запального процесу, перебіг захворювання та кількісні та якісні зміни кишкової мікробіоти.

Джерело: https://www.medscape.com/viewarticle/951684

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"